• „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY- ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE 2021”

„Walentynkowa zbiórka zużytych baterii”

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim po raz kolejny  przystąpiła do konkursu „Dobre rady na elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce 2021”, organizowanego przez  AURAEKO - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. w Warszawie. Naszą szkołę reprezentuje eko-zespół „Elektro-Niezłomne” – uczennice klasy 8b, a szkolnym koordynatorem konkursu jest Edyta Kopeć.  Jednym z zadań konkursowych jest zbiórka zużytych baterii.

Dnia 12 lutego 2021r. (piątek) w naszej szkole  odbędzie się

WALENTYNKOWA ZBIÓRKA ZUŻYTYCH  BATERII

pod hasłem „Pokochaj recykling”

Miejsce zbiórki: hol przy wejściu głównym

Początek zbiórki: g. 9.00

Dodatkowo zużyte baterie będzie można przekazywać do pojemnika umieszczonego w przedsionku szkoły.

Zachęcamy do wsparcia ekologicznych działań konkursowych naszej szkoły.

• Konkurs Wiedzy o Mazowszu

Architektura Mazowsza

W ramach "Konkursu Wiedzy o Mazowszu" grupa uczniów - Jakub Nowak, Patryk Rudnicki, Adam Leszczyński, Kacper Ostolski i Filip Banaszek - postanowiła zapoznać się bliżej z architekturą Mazowsza. Pierwszym etapem prac było zebranie materiałów dotyczących stylów architektonicznych. Następnie wybór tematu wiodącego. Możliwości było mnóstwo m.in. wiejskie katedry, styl świdermajer, historia architektury na podstawie mazowieckich budowli. Uczniowie skoncentrowali się na architekturze drewnianej Mazowsza. Przygotowanie prezentacji multimedialnej było trzecim etapem ich prac.

Architektura Mazowsza

Drewniane Budownictwo

Mazowieckie łamigłówki

Uczniowie klasy 8b: Jan Wilk, Maria Mrzygłód, Weronika Gołaś, Lena Gawron i Hanna Jabłońska przygotowali podczas zdalnego nauczania projekt w ramach „Konkursu Wiedzy o Mazowszu” o nazwie „Mazowieckie łamigłówki". Uczniowie opracowali propozycję zadań dotyczących Mazowsza. Serdecznie zapraszają do ich rozwiązania.

Mazowieckie łamigłówki

• Konkurs o Mazowszu

Gra edukacyjna

Jan Wiśniewski, Jakub Dudek i Wojciech Stańczak, uczniowie klasy 7c, w ramach „Konkursu Wiedzy o Mazowszu” przygotowali projekt "Gra o Mazowszu". Gra edukacyjna o nazwie „5 sekund MAZOWSZE” powstała w grudniu. W pierwszej fazie uczniowie zbierali materiały do pytań umieszczonych w grze. Etap drugi polegał na narysowaniu planszy i wypisaniu pytań testowych. Ostatni etap przetestowanie gry w praktyce. Uczniowie pytają m.in.: o przykłady mazowieckich rzek, znanego malarza z Mazowsza, najdłuższą twierdzę w Polsce. Wygrywa ten gracz, którego pionek jako pierwszy dotrze do mety.

• Konkurs Bożonarodzeniowy uczniów Piątki

Jak co roku, w grudniu uczniowie klas zerowych oraz edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w konkursie na ozdobę choinkową. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Wpłynęło wiele prac ze  wszystkich oddziałów. Uczestnicy konkursu wykonali piękne ozdoby. W związku z tym jury postanowiło  wyróżnić wszystkie nadesłane prace.

Gratulujemy kreatywności i zdolności.

Zapraszamy do udziału w konkursie w kolejnych latach.

• Sukces Leny Gawron

W Mińsku Mazowieckim organizowane są cyklicznie Dni Kultury Żydowskiej Bliscy i Oddaleni. Ich ideą  jest przypomnienie mieszkańcom naszego miasta przedwojennych sąsiadów – ich kultury i codzienności. W tym roku jednym z działań było ogłoszenie konkursu literacko-artystycznego „Zabawy dziecięce” dla uczniów szkół powiatu mińskiego. Konkurs polegał na napisaniu opowiadania inspirowanego jednym ze zdjęć ze zbiorów Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego. Niezwykle miło jest nam poinformować, że

2. miejsce w kategorii uczniów klas  VII – VIII zajęła uczennica naszej szkoły Lena Gawron.

Serdecznie gratulujemy!