• Piękny czas świąteczny...

      Święta Bożego Narodzenia to niezwykły, pełen serdeczności, uśmiechów i okazywania sobie wzajemnej miłości czas. Dzisiejszy dzień spędziliśmy właśnie w takiej atmosferze. We wszystkich klasach odbyły się spotkania wigilijne. Przy dźwiękach pięknych polskich kolęd przełamaliśmy się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego, co najlepsze. Uczestniczyliśmy też w jasełkach przygotowanych przez uczniów klasy 3c i 3d, wspólnie kolędowaliśmy przy akompaniamencie gitary, a na zakończenie przyjęliśmy przepiękne życzenia świąteczne od pani Agnieszki Szczepańskiej oraz pani Iwony Kokoszki.

      Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych Świąt!!!

     • Spotkanie autorskie z Magdaleną Bernat - Protaziuk

      Dnia 13 grudnia 2023r. gościliśmy w naszej szkole lokalną pisarkę panią Magdalenę Bernat - Protaziuk. Podczas spotkania, w którym  uczestniczyły klasy 2 b,2  c i 3a pisarka zaprezentowała młodym czytelnikom swoją nową książkę ,,Stworzaki poznają zwierzaki”. W pierwszej części serii Stworzaki wprowadzają czytelników w fascynujący świat zwierząt. Autorka opowiadała o swojej twórczości, czytała zabawne wiersze pełne ciekawostek  na temat  zwierząt oraz odpowiadała na pytania uczniów.  
      Niewątpliwie najpiękniejszą pamiątką z tego spotkania pozostaną dla wielu z nas książki z autografem pisarki. Książka dostępna jest w bibliotece szkolnej.

     • Pierwsza wizyta uczniów klas 1 w bibliotece szkolnej

      W grudniu uczniowie klas I a, I b oraz I c po raz pierwszy odwiedzili naszą bibliotekę szkolną. Wizyta miała na celu poznanie przez najmłodszych uczniów pomieszczeń bibliotecznych oraz zasad funkcjonowania biblioteki. Pierwszoklasiści z wielką radością zapoznali się z magicznym dla nich miejscem. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Z wielkim zainteresowaniem przeglądali książki znajdujące się na półkach dla najmłodszych. Dzieci poznały zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece,  sposób wypożyczania książek oraz obejrzały prezentację multimedialną o zasadach  korzystania z książek. Miały  okazję wykazać się swoją wiedzą odgadując bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

      Na koniec każdy dziecko  mogło samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę. W tym przedświątecznym czasie nie mogło zabraknąć prezentów. Wszyscy otrzymali zakładki, ołówki i  książkę „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek  oraz przewodnik dla rodziców „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”.

      Pierwsza wyprawka czytelnika została ufundowana przez Instytut Książki  
      i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
      w ramach kampanii „ Mała książka- wielki człowiek”, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci
      i ich rodziców.

      Nowym czytelnikom życzymy, by pokochali książki i często odwiedzali bibliotekę szkolną!

                 Nauczyciele bibliotekarze  

     • Święta tuż, tuż...

      Jak co roku na Starym Rynku mieszkańcy Mińska spotkali się, aby wspólnie pośpiewać kolędy i pastorałki, podzielić się opłatkiem, zapalić Betlejemskie Światło Pokoju i skosztować świątecznych potraw. Podczas miejskiej wigilii nie zabrakło również uczniów Piątki. Amelia Krusiewicz z VIa i Klaudia Gniado z VIc (pod czujnym okiem Pani Magdaleny Jakubowskiej) pięknie zaśpiewały kolędy, które sprawiły, że mimo niesprzyjającej aury wszyscy poczuli ciepło w sercu❤️🌲

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych