Kreatywne zajęcia - badamy i odkrywamy!

16.03.2021 18:02
      Uczniowie z Ib podczas zajęć przyrodniczych. Badamy i odkrywamy!

Kreatywne zajęcia projektowe

07.12.2020 21:45

Wraz z dniem 1 października wznowione zostały w naszej szkole działania związane z realizacją projektu „Torami nowej edukacji – wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.
      W ramach projektu uczniowie mają możliwość uczestniczenia w następujących zajęciach:
      Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki – p. T. Schima.
      Zajęcia rozwijające z zakresu:
      • języka angielskiego – B. Polit, D. Sadowska, D. Woźnica,
      • matematyki – p. R. Słodownik, I. Sabak, J. Kurek,
      • przyrody w klasach I-II – p. B. Nowicka, J. Zawadka, M. Wocial, A. Dźwigała, M. Płochocka,
      • biologii – p. E. Miłkowska,
      • chemii – p. I. Sikorska,
      • fizyki – p. J. Kurek,
      • geografii – p. K. Gójska,
      • informatyki – p. D. Solecka, M. Kruszewski.
      Realizując zawarte w projekcie założenia we wrześniu przeprowadzono warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie następujących klas:
      • klasy I-II - iROBOT – zajęcia z robotyki i informatyki,
      • klasy V a, V b, VI a, VI b - Warsztaty z zakresu zagrożeń w cyberprzestrzeni,
      • VI f - Budowanie zespołów – zajęcia psychoedukacyjne,
      • klasa IV a – Praca z wyobraźnią i wizualizacją – zajęcia psychoedukacyjne,
      • klasa VI c – Młody Kreator – zajęcia z twórczości i kreatywności.
      Warsztaty prowadzone były w niewielkich grupach, co podniosło ich efektywność. Wniosły wiele ciekawych treści i ich praktycznych zastosowań. Przebiegały w miłej atmosferze.

• Rekrutacja do projektu "Torami nowej edukacji..."

02.10.2020 14:37
      Uprzejmie informujemy, że ruszył nowy projekt „Torami nowej edukacji - wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020. Rekrutacja uczniów klas I-VII do projektu trwa do dnia 20 grudnia 2019 r.
      Regulamin rekrutacji i dokumenty potwierdzające uczestnictwo w projekcie wraz z załącznikami:
      • Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie
      • Formularz zgłoszenia do projektu (zał.1)
      • Deklaracja udziału w projekcie (zał. 2)
      • Oświadczenie uczestnika projektu (zał. 3)
      • Oświadczenie o rezygnacji z udziału w zajęciach dodatkowych (zał. 5)
      W ramach projektu realizowane będą:
      1. zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze z matematyki
      2. zajęcia rozwijające z zakresu:
      • języka angielskiego
      • matematyki
      • przyrody (kl. I-III)
      • nauk przyrodniczych (biologia, chemia, geografia, fizyka)
      • informatyki
      1. zajęcia wspierające rozwój kompetencji kluczowych, umiejętności uniwersalnych uczniów
      Zapraszamy chętnych uczniów klas I-VII do udziału w projekcie „Torami nowej edukacji…”. Jeden uczeń może uczestniczyć w jednej lub w dwóch formach zajęć danego typu. Wypełnione dokumenty (do pobrania na stronie internetowej szkoły) należy składać w sekretariacie do 20.12.2019r.
      Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie
      Zalacznik nr 1 Formularz zgloszeniowy
      Zalacznik nr 2 Deklaracja udziału w projekcie
      Zalacznik nr 3 Wzór oświadczenia uczestnika projektu
      Zalacznik nr 5 Rezygnacja z udzialu w projekcie
    • Projekt: „Torami nowej edukacji – wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego”

03.03.2021 13:15
      W Mińsku Mazowieckim w 6 szkołach podstawowych: SP1, SP3, SP4, SP5, SP6 i ZSP1 przez dwa lata realizowany będzie kompleksowy projekt wsparcia edukacyjnego dla 1000 uczniów. Będą oni mogli skorzystać z dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych i rozwijających. Poza tym do szkolnych pracowni zakupione zostanie doposażenie oraz pomoce naukowe. W placówkach powstaną zaplecza do nauczania metodą eksperymentu, a dzięki doposażeniu pracowni informatycznych zwiększy się wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W ramach projektu dla 157 nauczycieli zaplanowane zostały szkolenia m.in.: z posługiwania się technikami komputerowymi, wykorzystania metod eksperymentu w nauczaniu przedmiotów ścisłych, metod zapamiętywania, koncentracji i efektywnego uczenia się.
      Tytuł projektu: Torami nowej edukacji – wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego
      Beneficjent: Miasto Mińsk Mazowiecki
      Całkowita wartość projektu: 3 968 321,11 zł