• Z cyklu środowe spotkania...

   28.01.2023 17:33
   Interesujący świat pszczół...
   W środę 25.01.23r. w świetlicy szkolnej gościliśmy pana Edwarda Rogalę – członka Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Mińskiej. Pan Edward opowiadał nam o swojej pasji, jaką jest hodowla pszczół. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację i wysłuchały ciekawostek dotyczących życia tych społecznych owadów (poznaliśmy budowę pszczoły, hierarchię w pszczelej rodzinie oraz ich niezwykły sposób komunikacji jakim jest taniec). Zdobyta wiedza skłoniła nas do refleksji nad wielką rolą jaką odgrywają pszczoły dla całej ludzkości (zapylają ponad 40% roślin na świecie, z których otrzymujemy pożywienie). Zajrzeliśmy do środka prawdziwego ula, poznaliśmy przyrząd do odymiania, plaster miodu i  akcesoria do jego pielęgnacji. Każdy mógł poczuć się jak pszczelarz zakładając odzież chroniącą przed użądleniem. Na koniec pan Edward poczęstował nas miodem z własnej pasieki, który smakował wybornie, bo już wiedzieliśmy, ile trudu trzeba włożyć w jego wytworzenie.
   Dziękujemy za poświęcony nam czas i zapraszamy ponownie.

    
  • Wystrzałowa zabawa karnawałowa

   28.01.2023 17:34

   Karnawał to szalona, pełna kolorów, dźwięków i zabaw tradycja. Okres ten jest niezwykle lubiany zarówno przez dzieci i dorosłych, ponieważ dostarcza wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Tak też było u nas, w świetlicy szkolnej dnia 17 stycznia 2023 r. Skoczna muzyka i kolorowe światła wprowadziły dzieci w radosny nastrój i zachęciły do wspólnej zabawy. Nie brakowało wesołych tańców, pląsów, korowodów, licznych konkursów ze słodkimi nagrodami, prezentacji karnawałowych strojów i oczywiście wyboru „królowej i króla balu”, którymi zostali Maja Porębska ucz. kl. 1c i Kacper Izdebski ucz. kl. 3a.
   Zabawa karnawałowa stanowiła doskonałą okazję do integracji grupy, wzmocnienia więzi między uczniami i przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem.
   Bawiliśmy się świetnie!

    

  • Pierniczki w świetlicy 😉

   22.12.2022 22:08
   Boże Narodzenie to czas radosnego oczekiwania, czas spotkań w gronie znajomych i rodziny, czas dostrzegania pracy i trudu codziennego dnia osób z naszego otoczenia.
   W środę 21.12.2022 r. w ramach cyklu „Spotkań w świetlicy” gościliśmy panią kierowniczkę kuchni – Ewę Kublik. Pani Ewa opowiadała nam o sposobach przygotowywania potraw wigilijnych, zdradziła kilka ciekawych przepisów na smaczne pierniczki, dowiedzieliśmy się jak powstaje lukier czy polewa czekoladowa. Mieliśmy okazję poznać panią Ewę od jej prywatnej strony - jej miłe usposobienie i życzliwość dla dzieci.W sali unosił się zapach świątecznych wypieków, a to za sprawą ciasteczek upieczonych przez panią Ewę, które z zapałem dekorowaliśmy kolorowym lukrem.
   W świąteczny nastój wprowadziła nas koleżanka Liliana grając na gitarze kolędy, które odśpiewaliśmy wspólnie z naszym gościem.
   Serdecznie dziękujemy za miłe i ciepłe spotkanie, życzymy satysfakcji z pracy i spokojnych świąt – wdzięczni wychowawcy i wychowankowie świetlicy.
  • Kreatywne Świetliczaki

   22.12.2022 22:03

   Zajęcia z plastyki są jedną z ulubionych form spędzania czasu wolnego w świetlicy. Tym razem dziewczęta wykonały pracę „Krajobraz zimowy w blasku księżyca”. Suche pastele, czarne tło i oto efekty naszej zabawy.  

  • Fajnie być żołnierzem...

   18.12.2022 18:11

   W piątek 16.12.2022 r. świetlicę odwiedzili nasi drodzy absolwenci –  Maksymilian i Patryk z kolegami. Obecnie są uczniami klasy wojskowej w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego. Chłopcy zachęcali swoich młodszych kolegów do wytężonej pracy, aby i oni w przyszłości mogli spełnić surowe wymogi rekrutacji i kształcić się w klasie o profilu wojskowym (przedstawić wysokie wyniki w nauce i zdać testy sprawnościowe). Starsi koledzy zademonstrowali dzieciom podstawowe umiejętności przyszłych żołnierzy – postawy: „baczność” i „spocznij”  oraz  zasady marszu w kolumnie dwu- i czteroosobowej. Opowiadali jak rozłożyć i złożyć karabinek AK (tzw. Kałasznikow), poprawnie trzymać broń i strzelać do celu. Bardzo nas zaciekawiła tematyka wojskowa i mamy nadzieję spotkać się ponownie w przyszłym roku.  Dziękujemy za przybycie.

   Nowa galeria Fajnie być żołnierzem została dodana do albumu fotograficznego.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych