• Z cyklu spotkania w świetlicy...

   15.11.2023 19:40
   W dniu 14 listopada w świetlicy szkolnej gościliśmy panie  Ewę Kowalską i Lidię Padzik z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim. Dzieci obejrzały ciekawą prezentację na temat znaczenia higieny osobistej dla zdrowia człowieka i utrzymaniu ciała w dobrej kondycji. Uczniowie ćwiczyli na modelu prawidłowe szczotkowanie zębów, poznały zastosowanie nici dentystycznej i środki przeznaczone do higieny jamy ustnej. Nasi uczniowie chętnie demonstrowali 30 - sekundowy rytuał mycia rąk, odgadli też przeznaczenie tajemniczej części szczoteczki do zębów. Dowiedzieliśmy się, jak groźne może być picie z tej samej butelki lub odgryzanie czyjejś kanapki. Jesteśmy przekonane, że zajęcia te przyczynią się do znacznego ograniczenia transmisji wirusów i bakterii w naszym środowisku.     
   Serdecznie dziękujemy paniom Ewie i Lidii za ciekawe spotkanie.  
  • Z cyklu środowe spotkania....

   15.11.2023 19:38
   Podróże off  roadowe...
   Koniec roku szkolnego nie oznacza wcale końca atrakcji…
   W środę 14 czerwca gościliśmy w świetlicy szkolnej panią Magdalenę  Gańko – uczestniczkę wypraw off roadowych po Europie i Azji. Pani Magdalena zaprezentowała nam nietypową formę podróżowania – samochodem terenowym z namiotem na dachu. Podczas prezentacji komputerowej mogliśmy poznać wiele mało uczęszczanych miejsc Grecji, Albanii, Turcji, do których nie docierają wycieczki z biurem podróży, a które urzekają swoim krajobrazem. Bliskie spotkania z miejscową ludnością uczą tolerancji i poszanowania odmiennych kultur, religii, obyczajów. Podczas takich wypraw zdarzały się rożne nieprzewidziane okoliczności, np. „ciekawskie” krowy, zwalone głazy na drodze, które trzeba samodzielnie usunąć, co niewątpliwie wymagało zaradności i współpracy w zespole. Jesteśmy bardzo wdzięczni pani Magdzie za ciekawe opowieści, zdjęcia i filmy z podróży.
  • Z cyklu środowe spotkania...

   15.11.2023 19:39
   Interesujący świat pszczół...
   W środę 25.01.23r. w świetlicy szkolnej gościliśmy pana Edwarda Rogalę – członka Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Mińskiej. Pan Edward opowiadał nam o swojej pasji, jaką jest hodowla pszczół. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację i wysłuchały ciekawostek dotyczących życia tych społecznych owadów (poznaliśmy budowę pszczoły, hierarchię w pszczelej rodzinie oraz ich niezwykły sposób komunikacji jakim jest taniec). Zdobyta wiedza skłoniła nas do refleksji nad wielką rolą jaką odgrywają pszczoły dla całej ludzkości (zapylają ponad 40% roślin na świecie, z których otrzymujemy pożywienie). Zajrzeliśmy do środka prawdziwego ula, poznaliśmy przyrząd do odymiania, plaster miodu i  akcesoria do jego pielęgnacji. Każdy mógł poczuć się jak pszczelarz zakładając odzież chroniącą przed użądleniem. Na koniec pan Edward poczęstował nas miodem z własnej pasieki, który smakował wybornie, bo już wiedzieliśmy, ile trudu trzeba włożyć w jego wytworzenie.
   Dziękujemy za poświęcony nam czas i zapraszamy ponownie.

    
  • Wystrzałowa zabawa karnawałowa

   15.11.2023 19:39

   Karnawał to szalona, pełna kolorów, dźwięków i zabaw tradycja. Okres ten jest niezwykle lubiany zarówno przez dzieci i dorosłych, ponieważ dostarcza wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Tak też było u nas, w świetlicy szkolnej dnia 17 stycznia 2023 r. Skoczna muzyka i kolorowe światła wprowadziły dzieci w radosny nastrój i zachęciły do wspólnej zabawy. Nie brakowało wesołych tańców, pląsów, korowodów, licznych konkursów ze słodkimi nagrodami, prezentacji karnawałowych strojów i oczywiście wyboru „królowej i króla balu”, którymi zostali Maja Porębska ucz. kl. 1c i Kacper Izdebski ucz. kl. 3a.
   Zabawa karnawałowa stanowiła doskonałą okazję do integracji grupy, wzmocnienia więzi między uczniami i przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem.
   Bawiliśmy się świetnie!

    

  • Pierniczki w świetlicy 😉

   15.11.2023 19:40
   Boże Narodzenie to czas radosnego oczekiwania, czas spotkań w gronie znajomych i rodziny, czas dostrzegania pracy i trudu codziennego dnia osób z naszego otoczenia.
   W środę 21.12.2022 r. w ramach cyklu „Spotkań w świetlicy” gościliśmy panią kierowniczkę kuchni – Ewę Kublik. Pani Ewa opowiadała nam o sposobach przygotowywania potraw wigilijnych, zdradziła kilka ciekawych przepisów na smaczne pierniczki, dowiedzieliśmy się jak powstaje lukier czy polewa czekoladowa. Mieliśmy okazję poznać panią Ewę od jej prywatnej strony - jej miłe usposobienie i życzliwość dla dzieci.W sali unosił się zapach świątecznych wypieków, a to za sprawą ciasteczek upieczonych przez panią Ewę, które z zapałem dekorowaliśmy kolorowym lukrem.
   W świąteczny nastój wprowadziła nas koleżanka Liliana grając na gitarze kolędy, które odśpiewaliśmy wspólnie z naszym gościem.
   Serdecznie dziękujemy za miłe i ciepłe spotkanie, życzymy satysfakcji z pracy i spokojnych świąt – wdzięczni wychowawcy i wychowankowie świetlicy.
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych