• Środowe spotkania w świetlicy...

   16.11.2022 21:41

   W dniu 16 listopada w świetlicy szkolnej gościliśmy panią Monikę Klimczak – mamę naszej uczennicy, która przybliżyła dzieciom proces szycia butów. Obejrzeliśmy różne rodzaje materiałów, dodatki i ozdoby wykorzystywane przez firmę Bartek, szyjącej obuwie dziecięce.
   Dowiedzieliśmy się jak dobierać obuwie, aby było nie tylko ładne, ale również wygodne i zdrowe dla naszej stopy. Firma Bartek  szczególnie dba o bezpieczeństwo dzieci stosując elementy odblaskowe i podeszwy antypoślizgowe w swoich wyrobach. Każdy z nas mógł zmierzyć stopę dzięki specjalnej miarce. Poznaliśmy rozmiar swoich butów, co w dużej mierze ułatwi naszym rodzicom dokonywanie zakupów. Na koniec pani Monika obdarowała dzieci pamiątkowymi gadżetami. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Monice za ciekawe zajęcia i poświęcony nam czas. Zapraszamy kolejne chętne osoby do „Spotkań w świetlicy”. Z radością poznamy przedstawicieli różnych zawodów, kolekcjonerów, osoby mające ciekawe hobby, umiejętności zanikające w dzisiejszych czasach (np. rękodzieło). Czy ktoś posiada jeszcze klaser ze znaczkami pocztowymi?

   Kontakt do świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 5: tel. (25) 758 29 57 wew. 33. Zapraszamy!

  • Spotkania w świetlicy...

   16.11.2022 21:38
   W październiku mieliśmy okazje gościć w naszej świetlicy szkolnej panią Katarzynę Podgórzak- mamę naszego kolegi Ignacego, która jest architektem. Podczas naszego „Spotkania w świetlicy” Pani Katarzyna opowiadała nam o pracy architekta, pokazała nam niesamowite budynki, które został zaprojektowane i wybudowane, w co trudno było nam uwierzyć, ponieważ były to tak niesamowite budowle- całe ze szkła, krzywymi ścianami czy postawione na dachu. Wszyscy byliśmy zachwyceni zdjęciami, które zobaczyliśmy. Po prezentacji zdjęć każdy mógł się zamienić w architekta. Po takiej dawcę inspiracji usiedliśmy do stolików i zaczęliśmy tworzyć swoje makiety przeróżnych budynków. Spójrzcie sami co udało nam się stworzyć!
    
  • Pasowanie Świetliczaków 🙂

   Pasowanie Świetliczaków 🙂

   20.10.2022 20:06
   W tym tygodniu Pierwszaki miały mnóstwo atrakcji i wrażeń. We wtorek zostali pasowani na uczniów, a już w czwartek zostali przyjęci do grona Wesołych Świetliczaków-naszej Smerfowej Rodziny. Koledzy z klas drugich spisali się w roli Smerfetek i Papy Smerfa, pomagali i czuwali nad przebiegiem całej uroczystości.  Podczas pasowania w świetlicy dzieci miały test wiedzy, sprawności i zabawy. Wszystkie zdania wykonali na 100%. Szanowne Jury na czele z Panią Dyrektor Agnieszka Szczepańska celująco oceniło wszystkie konkurencje. 
   Nowo przyjęte Smerfy otrzymały swoje smerfowe imiona.  Wspólnie śpiewaliśmy, tańczyliśmy, rywalizowaliśmy! Po prostu wspaniałe się bawiliśmy. Na koniec każdy Nowy Smerf otrzymał dyplom i prezent. 
   Dziękujemy za wspólna zabawę- wychowawcy świetlicy heart 
  • Spotkania w ŚWIETLICY....

   12.10.2022 18:13
   Zaczęliśmy cykl spotkań z bardzo ciekawymi ludźmi. Nasze pierwsze „SPOTKANIE W ŚWIETLICY” było bardzo emocjonujące. Naszym gościem był aktualny MISTRZ POLSKI w warcabach stupolowych Pan Łukasz Kosobudzki. Opowiedział dzieciom ile czasu już gra w warcaby. Zachęcał do udziału w zajęciach warcabowych. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni grą w warcaby. Udało nam się rozegrać trzy partie warcabowe z Panem Łukaszem. Każdy chciał zagrać z Mistrzem! 
   Dziękujemy za poświęcony nam czas i trzymamy za słowo Pana Łukasza, że jeszcze nas odwiedzi!
   Nasza świetlica została wyposażona w warcabnice z projektu „Warcaby w mazowieckiej szkole”. 
  • Pasowanie na świetlicowego Smerfa

   Pasowanie na świetlicowego Smerfa

   25.10.2021 23:16

   W dniu 20 października 2021 r. w świetlicy szkolnej, udekorowanej biało-niebieskimi balonami i sylwetami z bajki, w towarzystwie Papa Smerfa i Smerfetek – uczniów z klasy II b odbyła się uroczystość „Pasowania na świetlicowego Smerfa”. Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie uczniów klas pierwszych do świetlicowej gromady, a także stworzenie atmosfery: radości, przyjaźni oraz zaufania. Po powitaniu przez panią wicedyrektor Annę Ciszkowską i wychowawców - dzieci odśpiewały hymn świetlicy i przystąpiły do kilku prób: odwagi, smaku, spostrzegawczości. Zaliczyły je doskonale, co pozwoliło przyjąć każdemu smerfne imię i czapeczkę. Następnie odbyła się uroczysta przysięga i pasowanie na świetlicowego Smerfa. W dowód przyjęcia do świetlicowej gromady, każdy Smerf złożył odcisk palca na Akcie Ślubowania. Na zakończenie uroczystości dzieci zostały obdarowane upominkami, cukierkami i stanęły do wspólnego zdjęcia.

   Wszystkim nowo przyjętym Smerfom życzymy: dużo sukcesów w nauce, wspaniałych zabaw w świetlicy szkolnej i radości w życiu codziennym.

   Wychowawcy

    

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych