• BLIŻEJ NEUTRALNOŚCI KLIMATYCZNEJ

      W dniach 25-29 września grupa nauczycieli Piątki brała udział w wizycie studynej w Berlinie w ramach projektu Visions 2045. Po kwietniowym spotkaniu w placówce, którego celem było wykonanie audytu klimatycznego oraz obliczenie śladu węglowego, przyszedł czas na wymianę doświadczeń z innymi szkołami.

      Podczas odbytej wizyty naczyciele mogli zapoznać się z najlepszymi praktykami związanymi z neutralnością klimatyczną, realizowanymi w szkołach niemieckich i centrach ekologicznych oraz z renowacją budynków szkolnych. Była to również wspaniała okazja, aby zacieśnić relacje ze szkołami polskimi biorącymi udział w projekcie - SP1 z Mińska Mazowieckiego oraz dwiema szkołami z Zamościa.

      Owocna i inspirująca berlińska wizyta stała się świetnym przygotwaniem do warsztatów, które wkrótce odbędą się w Piątce.

     • Z wyobraźnią - wyprawa w kosmos

      We wtorek 26 października klasa IIIb odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Mińsku Mazowieckim, by obejrzeć wystawę “Wokół Słońca”. Piękne, wielkoformatowe ilustracje Ainy Bestard poruszały wyobraźnię, a głosno czytane fragmenty książki Wydawnictwa Tatarak pt. „Wokół Słońca. Nasze miejsce w kosmosie” poszerzyły naszą wiedzę. Lekcję biblioteczną zakończyły warsztaty plastyczne na dywanie, podczas których tworzyliśmy rakiety według własnego pomysłu. Może kiedyś naprawdę wyruszymy w kosmos jako astronauci lub kosmiczni turyści?

     • Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

      21 września 2023 r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności na parkingu "zagościł" najnowszy zeroemisyjny autobus miejski o napędzie elektrycznym MAN Lion's City 12 E.

      Najmłodsze dzieci z klas O-IV od samego rana, z wypiekami na buziach czekały na ten moment. Pan  kierowca cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał na tysiące pytań dociekliwych uczniów, zdradzając wszelkie tajemnice autobusu i prezentując niedostępne na co dzień zakamarki pojazdu. Była to wspaniała lekcja wychowania komunikacyjnego, podczas której wszyscy nauczyliśmy się, jak poruszać się pojazdami komunikacji miejskiej po naszym mieście. Otrzymaliśmy również zaproszenie na niedzielny piknik, podczas którego organizowane będą przejazdy autobusami elektrycznymi,

      Złożyliśmy obietnicę, że od dzisiaj po naszym mieście podróżujemy tylko i wyłącznie nowoczesnym autobusem. 

      ...Zerówkowicze w EKOautobusie 

     • Kształtujemy postawy ekologiczne i prospołeczne

      22 września uczniowie Piątki uczestniczyli w akcji „Czyste,zielone miasta”.

      W ramach tego przedsięwzięcia wraz z Panem Burmistrzem, przedstawicielami Urzędu Miasta, wolontariuszami oraz mieszkańcami Mińska Mazowieckiego sadziliśmy roślinki oraz sprzątaliśmy teren parku i okolic.

      Wzięliśmy równiez udział w grach ekologicznych, zagadkach i zabawach sensorycznych przygotowanych przez Nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki.

      Zachęcamy wszystkich do dbania o nasze środowisko. Bądźmy eko!

      Zerówkowicze też są EKO!

     • Majsterkowo 😊

      W środę,  20 września uczniowie klasy 2b mieli możliwość po raz kolejny rozwinąć swoje umiejętności i wspaniale się bawić, korzystając z zaproszenia Castoramy, podczas warsztatów z majsterkowania. 

      Dzieci stworzyły niepowtarzalne karmniki dla ptaków, które pozwolą naszym skrzydlatym przyjaciołom przetrwać zimę. Zajęcia w Castoramie to połączenie edukacji i zabawy, które rozwijają kreatywność i promują świadomość ekologiczną wśród dzieci oraz  umacniają poczucie samodzielności.

      Po skończonych zajęciach dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że była to "wspaniała wycieczka" .

     • Dzień Przedszkolaka

      20 września, my zerówkowicze obchodziliśmy swoje małe święto - "Dzień Przedszkolaka" Wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną, bralismy udział w zabawach z chustą animacyjną oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Każdy z nas otrzymał słodki upominekoraz "odznakę wesołego przedszkolaka"

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych