• Dzień Dziecka w Piątce

      We środę 29 maja obchodziliśmy cudowne święto – Dzień Dziecka. Tego dnia zrezygnowaliśmy z tradycyjnego planu lekcji, a postawiliśmy na świetną zabawę na świeżym powietrzu.

      Uczniowie klas młodszych uczynili ten dzień wielkim piknikiem. Wszędzie można było napotkać grających w planszówki, rozmawiających czy podjadających słodkości uśmiechniętych, wygrzewających się na kocach plażowych uczniów. Wychowankowie klas 1-3 mieli też przyjemność obejrzeć pełen zabawnych dialogów i świetnych kreacji aktorskich spektakl „Brzydkie kaczątko” przygotowany przez uczniów klasy 3 a pod opieką pani Ewy Brody.

      Duży nacisk położyliśmy na coraz bardziej popularną aktywność fizyczną. Uczniowie starszych oddziałów uczestniczyli w rozgrywkach sportowych. Klasy czwarte rozegrały mecze w dwa ognie oraz rywalizowały w wyścigach rzędów. Chłopcy z klas starszych rozegrali mecze w piłkę nożną w dwóch kategoriach wiekowych, dziewczęta zaś współzawodniczyły w mistrzostwach w piłkę siatkową. Sportowej rywalizacji pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego towarzyszyło wiele uśmiechów i życzliwych gestów.

      Ponadto wszyscy zainteresowani mogli wysłuchać instruktażu dotyczącego prawidłowej i bezpiecznej jazdy na rowerze oraz zapoznać się z zasadami konserwacji i przeprowadzania drobnych napraw. Wszystko to było możliwe dzięki życzliwości panów ze sklepu rowerowego MAREX w Mińsku Mazowieckim.

      Fascynaci sportów ekstremalnych mogli obejrzeć pokaz jazdy agresywnej na rolkach w wykonaniu  Wicemistrza Polski Juniorów - Szymona Ziemickiego, a także uczestniczyć w grach i zabawach w hokeja na rolkach pod okiem Kamila Ołdaka ze szkoły nauki jazdy na rolkach ROLL&SKATE.

      W tym dniu nie zabrakło też akcentu muzycznego. Ci, którzy czują, jak im w duszy gra, oddali się muzycznej zabawie podczas karaoke poprowadzonego przez panią Magdę Jakubowską.

      W chwilach wytchnienia od aktywności sportowych uczniowie mogli ugasić pragnienie sokami serwowanymi z saturatora, ochłodzić się pysznymi lodami czy też skosztować innych słodkości, o których dostępność zadbała szkolna Rada Rodziców. Całość odbywała się pod czujnym okiem wychowawców, którzy aktywnie dopingowali swoich wychowanków podczas rozgrywek sportowych oraz czuwali nad bezpieczeństwem młodzieży.

      Jesteśmy pewni, że tego dnia uśmiech gościł na twarzy każdego wychowanka Piątki. Jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Dzieciom – małym i tym trochę większym.

     • SP5 TO JEST SIŁA, Z NAMI META ZAWSZE MIŁA💪🏃🏼

      Dzisiaj, 26 maja, w piękną słoneczną niedzielę, grupa uczniów z klasy 3C pod opieką wychowawczyni pani Katarzyny Lulko i pani Vladislavy Natalchenko stworzyła strefę kibica podczas imprezy sportowej, jaką były Ogólnopolskie Biegi Uliczne 28. Mazowiecka Piętnastka i 9. Mazowiecka Piątka.

      Młodzi kibice SP5 bardzo mocno i wytrwale od samego początku do końca dopingowali wszystkim uczestnikom biegu. Swoimi okrzykami, śpiewając, trąbiąc i przybijając piątki z biegaczami wspierali wszystkich, motywując ich do sportowej rywalizacji i ukończenia biegu.

      To były bardzo emocjonujące godziny, które przyniosły dużo radości i pozytywnej energii.

      DZIĘKUJEMY wspaniałym uczniom, którzy zgodzili się wziąć udział w tym przedsięwzięciu oraz ich rodzicom, którzy mocno wspierali swoje pociechy w tym działaniu.

      Nasi dzielni kibice:

      Agatka Jarzębska, Matylda Chojecka, Maciej Bonisławski, Adam Jarzębski, Marysia Matasek, Pola Wakuła, Iga Lipińska.

      DZIĘKUJEMY Tytuł: 🫶

     • Wycieczka klasy 7a w Pieniny

      W dniach 21-24 maja klasa 7a wyruszyła na wycieczkę w malownicze Pieniny. Podczas czterech dni intensywnego zwiedzania i aktywnego wypoczynku, uczniowie mieli okazję zobaczyć jedne z najpiękniejszych zakątków regionu.

      Nasza przygoda rozpoczęła się od wizyty w elektrowni wodnej na zaporze w Niedzicy. To niezwykłe miejsce pozwoliło nam poznać tajniki produkcji energii elektrycznej oraz zrozumieć, jak ważna jest rola elektrowni w ochronie przed powodziami.

      Drugiego dnia podjęliśmy wyzwanie wspinaczki na górę Trzy Korony. Mimo wysiłku, nagrodą były zapierające dech w piersiach widoki. Panorama Pienin oraz wijący się w dolinie Dunajec były niezapomniane.

      Trzeci dzień obfitował w emocje. Rozpoczęliśmy od rajdu rowerowego wokół jeziora Czorsztyńskiego, jadąc ze Szczawnicy do Sromowiec Niżnych. Po tej ekscytującej trasie, czekała nas jeszcze większa atrakcja – rafting na pontonach po Dunajcu. Przepływając przez malowniczy przełom Dunajca, mogliśmy podziwiać piękno otaczającej nas przyrody z zupełnie innej perspektywy.

      Ostatniego dnia wjechaliśmy wyciągiem narciarskim na Palenicę. Na szczycie czekała nas niesamowita atrakcja – zjazd torem saneczkowym. Było to doskonałe zakończenie naszej wycieczki, pełne śmiechu i radości.

      Pełni wrażeń i szczęśliwi wróciliśmy do domu, bogatsi o niezapomniane wspomnienia i nowe doświadczenia. Wycieczka w Pieniny była nie tylko świetną okazją do integracji, ale również lekcją przyrody i historii na żywo.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom i opiekunom, którzy sprawili, że ten wyjazd był tak udany!

     • Ciekawa przygoda...

      W dniach 22-24 maja klasy ósme odwiedziły Jurę Krakowsko-Częstochowską. Oprócz tradycyjnego zwiedzania młodzi turyści oddali się takim aktywnościom jak desant na linie, wspinaczka skałkowa czy penetracja jaskiń.

      Sił nie zabrakło nikomu i nawet zmienna pogoda nie była w stanie zburzyć świetnej atmosfery i dobrego humoru. Szkoda, że to ostatni wyjazd w takim składzie. Niewątpliwie był on zasłużoną nagrodą po stresach egzaminacyjnych.

     • Dzień pszczół w zerówce

      20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji, my zerówkowicze włączyliśmy się w działania, których celem było budzenie świadomości na temat znaczenia i pożyteczności pszczół dla świata przyrody oraz życia człowieka.

      Zapoznaliśmy się z ich wyglądem i budową. Wiemy, jak wygląda podział funkcji w pszczelim społeczeństwie, jaką funkcję pełnią w ulu królowa, robotnice i trutnie. Wysłuchaliśmy różnych ciekawostek przyrodniczych na temat tych małych, ale jakże ważnych owadów. Poznaliśmy też etapy przygotowania miodu. Wykonaliśmy także prace plastyczne, a nasze głowy tradycyjnie zdobiły papierowe opaski.

     • Zerówkowicze z wizytą w bibliotece szkolnej

      W ramach tygodnia bibliotek, my zerówkowicze, odwiedziliśmy naszą bibliotekę szkolną. Pani bibliotekarka- Jolanta Malinowska wyjaśniła nam, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Zobaczyliśmy także, jak wygląda karta czytelnika oraz poznaliśmy zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, rozwiązywaliśmy zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Pani bibliotekarka pokazała nam także , gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nas regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia najmniejsze książeczki z działu dziecięcego. Na koniec Pani bibliotekarka przeczytała nam opowiadanie

      "Kicia Kocia w bibliotece". Każdy z nas otrzymał zakładkę do książki. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla nas była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych