• Pierwszaki z wizytą w bibliotece

      Tuż przed feriami uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami odwiedzili bibliotekę szkolną. Podczas spotkania poznali zasady korzystania z zasobów biblioteki, zachowania się w bibliotece oraz sposób wypożyczania i oddawania książek. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, z wielkim zainteresowaniem przeglądali książki znajdujące się na półkach dla najmłodszych. Na zakończenie pierwszoklasiści wypożyczyli wybrane przez siebie książki, a na pamiątkę pierwszej wizyty w szkolnej bibliotece otrzymali zakładki. Po powrocie do klasy obejrzeli prezentację multimedialną o zasadach  korzystania z książek i wysłuchali opowiadania pt."Franklin i książka z biblioteki".

      Nowym czytelnikom życzymy, by pokochali książki i często odwiedzali bibliotekę szkolną!

                 Nauczyciele bibliotekarze  

      Nowa galeria Pierwszaki w bibliotece została dodana do albumu fotograficznego

     • Zaprzyjaźnij się z muzyką...

      8 lutego nasza zerówka została zaproszona na koncert „Zaprzyjaźnij się z muzyką” do Miejskiej Szkoły Artystycznej. Mieliśmy okazje wysłuchać pięknych aranżacji utworów granych na różnych instrumentach przez uczniów MSA. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki o zimie. Poznaliśmy nazwy instrumentów. Spędziliśmy bardzo mile przedpołudnie! Dziękujemy...:)

     • Sukces Kariny 😍

      Niezwykle miło nam pochwalić się ogromnym sukcesem Kariny Śliwińskiej – uczennicy klasy VIII b, która pod okiem pani Marioli Kruszewskiej napisała przepiękny wiersz o swoich dziadkach. Utwór pt. „Tęsknota” został dostrzeżony i wyróżniony przez komisję IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego pt. „Wiersz o Babci i Dziadku”. W dniu 2 lutego Karina uczestniczyła w Gali Laureatów, która miała miejsce w Auli XI Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, gdzie z rąk szanownego jury odebrała dyplom i gratulacje.

      Jesteśmy dumni z Kariny i życzymy natchnienia do dalszej twórczości…

      Nowa galeria Sukces Kariny Śliwińskiej została dodana do albumu fotograficznego

     • Podsumowanie pierwszego półrocza roku szkolnego

      Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w apelu podsumowującym pracę szkoły w I okresie. Jak się okazało zespołami, które pracowały najsolidniej, uzyskując najlepsze wyniki, były klasy IVA, VC oraz IVC. Wszystkie uzyskały średnią, która pozwoliłaby otrzymać klasie świadectwo z biało-czerwonym paskiem.

      Wielu uczniów naszej szkoły zdobyło bardzo wysokie noty w nauce. Wśród najbardziej solidnych i systematycznych, którzy uzyskali najwyższe wyniki, znaleźli się: Jakub Nowak z klasy VIIIC, Yaryna Vasiv z klasy VIIB, Oliwia Wójcik z klasy VIIIF oraz Maja Szerszeniewska z klasy VA.

      Serdecznie GRATULUJEMY wyników i życzymy dalszych SUKCESÓW!

      Nowa galeria Podsumowanie 1 półrocza roku szkolnego została dodana do albumu fotograficznego

     • Rozpoczynamy bezpieczne ferie zimowe

      Ostatniego dnia przed feriami klasy młodsze uczestniczyły w apelu pt. „Bezpieczne ferie” przygotowanym przez klasę 2b i 2c. Podczas występu mali aktorzy przypomnieli najważniejsze zasady bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie, wesołe bałwanki dawały mądre rady, a dziewczynki zachwyciły tańcem śnieżynek. Przeprowadzono też quiz „Bezpiecznie przed ekranem”, by przygotować najmłodszych uczniów do rozsądnego używania komputera i Internetu. Na koniec obejrzeliśmy krótki film edukacyjny o właściwym zachowaniu na stoku, na drodze, przy mroźnej pogodzie.

      Długo wyczekiwaliśmy upragnionego zimowego wypoczynku. I oto jest :)

      Mamy nadzieję, że będzie udany i 27 lutego wszyscy znów spotkamy się w szkole z nowymi siłami, cali i zdrowi.

     • Karnawałowa zabawa zerówkowiczów...

      Doczekaliśmy się upragnionych ferii zimowych, choć ostatnie dni w Zerówce były bardzo przyjemne. 9 lutego odbył się długo wyczekiwany BAL KARNAWAŁOWY. Przebraliśmy się w kolorowe stroje. Niektórzy z Nas przebrali się za swoich ulubionych bohaterów....

      Wspólnie bawiliśmy się przy naszych ulubionych piosenkach. Koleżanki z klas ósmych pokazywały jakie kroki wykonywać do danej piosenki. Nasi rodzice wraz z Paniami zorganizowali nam wspaniałą ucztę w naszej sali. Na koniec BALU nasza Pani Kasia malowała nam twarze. Był to naprawdę miły dzień, który zostanie w naszej pamięci na długo!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych