• Dzień Mamy ❤️

       

      26 maja obchodzony jest DZIEŃ MAMY- święto, o którym trzeba pamiętać.

      Mama…❤

      Jest w stanie zrobić coś z niczego.

      Dać wszystko, nie mając czasami nic.

      Znieść to, czego często znieść się nie da.

      I mimo trosk, zmęczenia, bólu zawsze robić

      wszystko z uśmiechem na twarzy.

      Mama…❤

      Osoba, w której mieści się całe piękno świata.

      Potrafi zastąpić każdego, a nikt nie zastąpi jej.

      Klasa 2 C dedykuje ten taniec wszystkim Mamom. KOCHAMY WAS ❤😘

       

     • Kolejowe ABC

      15 maja br. naszych uczniów z klasy 2d i 2a odwiedził zespół Kolejowego ABC. Podczas ciekawych i pouczających warsztatów uczniowie mogli wykazać się znajomością znaków drogowych stojących przed przejazdami kolejowymi, a także podjąć wyzwania przygotowane przez nosorożca Rogatka. Drugoklasiści chętnie wzięli udział w zabawach i quizach interaktywnych, podczas których nauczyli się zasad prawidłowego zachowania się w pobliżu torów, w pociągu oraz na dworcu i peronie.

      Uczniowie wykazali się dużą znajomością tematu i wysoką kulturą osobistą, co zostało zauważone przez zespół Kolejowego ABC. 

      Na zakończenie dzieci wręczyły prowadzącym własnoręcznie namalowane portrety Rogatka z prośbą o przekazanie prac bohaterowi kampanii edukacyjnej.

      Każdy uczestnik otrzymał upominek.

      To było bardzo ciekawe spotkanie.

      Kampania Kolejowe ABC realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego.

     • #dolinabobrów

      Kiedy nasi koledzy z klas ósmych zmagali się z egzaminem z języka polskiego, my- 

      zerówkowicze pojechaliśmy do gospodarstwa agroturystycznego Dolina Bobrów w Wólce Dłużewskiej. Spędziliśmy aktywnie dzień na świeżym powietrzu. Odwiedziliśmy stodołę, w której mieliśmy okazję poznawać starodawne sprzęty rolnicze, tkać dywan czy prać na tarze. Podczas warsztatów wykonaliśmy kaczki z siana. Przy promieniach słońca bawiliśmy się na placu zabaw. Na koniec było ognisko z kiełbasami. To był cudowny dzień. 

     • Z wizytą u króla Jana

      Dnia 22 maja uczniowie klas 2 b i 2 c zwiedzali pałac w Wilanowie oraz królewskie ogrody w stylu francuskim. Słuchali interesujących opowieści przewodniczki o rodzinie króla Jana III Sobieskiego oraz dworskich zwyczajach obowiązujących w jego czasach. Zachwycali się bogato zdobionymi komnatami, pięknymi malowidłami na ścianach i sufitach oraz rzeźbami i fontannami. Poznali ówczesną modę, elementy stroju damskiego i męskiego, przebierali się w dawne stroje i projektowali strój według własnego pomysłu. Już wiedzą, że król Jan był wybitnym dowódcą, który wygrał aż 97 bitew, a przegrał tylko trzy, a jednocześnie kochającym mężem i ojcem.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych