• Piękny koniec roku szkolnego...

      Koniec roku szkolnego to niezwykle wyczekiwana chwila tak dla uczniów, jak i nauczycieli, to początek zasłużonego urlopu po miesiącach wytężonej pracy. Pani Dyrektor Ewa Szczerba za ten trud dziękowała w przemówieniu swoim współpracownikom i uczniom. Zaprezentowała długą listę szkolnych osiągnięć i sukcesów, stanowiących powód do radości i dumy.

      Ze smutkiem pożegnaliśmy naszych absolwentów – uczniów klas ósmych, którzy zakończyli naukę i po raz ostatni wystąpili przed społecznością naszej szkoły. Wśród nich rekordowa liczba osób odebrała najbardziej zaszczytne odznaczenie Piątki – Złotą Tarczę Absolwenta. Był to bowiem dzień podsumowań naszych sukcesów – uczniowie otrzymali świadectwa i nagrody za osiągnięcia uzyskane w kończącym się roku szkolnym. W pięknych słowach pożegnali nauczycieli i pracowników szkoły, dziękując wszystkim za trud, pomoc i miłe chwile razem spędzone. Ciepłe słowa skierowali również do młodszych koleżanek i kolegów, nie obyło się bez łez i sympatycznych gestów. Pięknym akcentem na zakończenie uroczystości był taniec belgijka. Wszyscy życzyli sobie wzajemnie sukcesów i szczęścia a przede wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

     • ...Wakacje, wakacje!

      „Będziemy w morzu pływać i w piłkę grać na plaży...”

      czyli zakończenie roku szkolnego 2021/22 w klasach młodszych

      Dnia 23 czerwca rok szkolny uroczystą akademią kończyli uczniowie klas I-III. Zebrani wokół symbolicznego ogniska słuchali opowieści pani dyrektor Ewy Szczerby o licznych sukcesach uczniów naszej szkoły. Potem oglądali utrzymany w wakacyjnej atmosferze występ klasy IIIb i IIId - słuchali piosenek o letnim odpoczynku oraz rad jak dbać o bezpieczeństwo podczas wakacji, wraz z tancerzami podrygiwali w rytm „Poleczki na lato”. Na koniec zachwycili się błyskotliwym występem naszych gibkich szkolnych gimnastyczek. Teraz pozostało już tylko odebrać świadectwo promocyjne i zaczynamy WAKACJE!

     • Kreatywne warsztaty informatyczne

      W dniu 21 czerwca 2022 r. klasa 5a uczestniczyła w kreatywnych warsztatach informatycznych zorganizowanych przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim. Zajęcia integracyjne były prowadzone w dwóch grupach projektowych - tworzenie w Scratchu wielojęzykowej gry wykorzystującej kamerę internetową oraz Integracja przy warcabach. 

      Warszataty odbywały się w ramach konferencji MaKI - Mazowieckie Kluby Integracyjne - o sile działań edukacyjnych wspierających i integrujących uczniów. 

     • Finał konkursu o wiedzy o Mazowszu

      Jakub Nowak, Jan Wiśniewski i Adam Leszczyński odebrali z rąk Mirosława Krusiewicza - dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego - zaświadczenia laureatów Konkursu Wiedzy o Mazowszu. Kuba drugi raz z rzędu uzyskał najwyższy wynik wśród uczniów z całego Mazowsza. Chłopcy znaleźli się w grupie laureatów składającej się tylko z dziewięciu osób. Był to dzień podsumowania ich wielomiesięcznego odkrywania tajemnic Mazowsza. Gratulujemy!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych