• Wesołych Świąt Wielkanocnych!

      Środa upłynęła w naszej szkole w świątecznej atmosferze.  Uczniowie, w przepiękny sposób przypomnieli tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi.

      Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły, Uczniom i Rodzicom

      na czas Świąt Wielkanocnych życzymy,

      aby blask prawdy o zmartwychwstaniu rozświetlał wszelkie mroki codzienności,

      a wiara w nowe życie napełniała radością i pokojem!

     • WIELKANOC TUŻ TUŻ..

      ....czyli jak zerówkowicze przygotowywali się do świąt...

      Święta Wielkanocne to radosny czas, który kojarzy się z wiosną, pisankami, kurczakami…. Podczas zajęć,my zerówkowicze, mieliśmy okazję porozmawiać o zwyczajach, tradycjach i potrawach związanych z nadchodzącymi świętami. Wiemy, jakie pokarmy wkłada się do koszyczka i co symbolizuje każdy z nich. Znamy historię śmigusa - dyngusa, czyli lanego poniedziałku. Rozwijaliśmy swoje zdolności plastyczne, manualne i kreatywność, wykonując różnego ozdoby wielkanocne. Powstały piękne pisanki, baranki, kartki z życzeniami oraz koszyczki wielkanocne. Śpiewaliśmy piosenkę " Pisanki, pisanki"...

      Czas naszych świątecznych przygotowań upłynął w miłej i radosnej atmosferze.

      "Żeby śmiały się pisanki,

      uśmiechały się baranki,

      mokry Śmigus zraszał skronie,

      dużo szczęścia sypiąc w dłonie!"

      WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY ŻYCZĄ ZERÓWKOWICZE 

     • Pierwszy dzień wiosny na słodko🍫🌷

      21 marca, w pierwszy dzień wiosny, klasa 3c udała się na warsztaty czekoladowe do „Sulej Lody Rzemieślnicze”. Każdy uczestnik otrzymał foremkę, a następnie przystąpił do tworzenia własnej tabliczki czekolady z wybranymi przez siebie dodatkami oraz czekoladowych lizaków. Oprócz bardzo kreatywnych warsztatów trzecioklasiści mogli dowiedzieć się jak powstaje czekolada od ziarenka do tabliczki jak również zasmakować ziaren kakaowca.

      Bardzo dziękujemy, że mogliśmy poczuć ten czekoladowy klimat! Było bardzo słodko🍫❤

       

     • „Witajcie w naszej bajce…” - wycieczka kl. 2b i 2c

      Klasy 2b oraz 2c wraz wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Teatru Baj na przedstawienie pt. ,, Szkoła Marzeń czyli AKADEMIA PANA KLEKSA!”

      Aktorzy przenieśli widzów w świat fantazji, sztuki i muzyki. Wykorzystano wiele efektów specjalnych, rekwizytów i wesołych piosenek. Oprócz aktorów na scenie wystąpiły również lalki.

      Ten kolorowy, radosny i rozśpiewany spektakl, opowiadał między innymi o tym, jak ważna w życiu jest wyobraźnia i nieskrępowana dziecięca fantazja.

      Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przekonali się, że teatr to miejsce niezwykłe, gdzie wszystko może się zdarzyć. Rzeczywistość miesza się z iluzją, scena jest bajkową krainą, a aktorzy czarodziejami, którzy zabierają widzów do świata marzeń.

      Mile spędzone przedpołudnie pozytywnie wszystkich nastroiło oraz zachęciło do częstszych wizyt w teatrze.

     • Ciekawe warsztaty...

      20 marca 2024 klasa 4a wraz z wychowawcą wzięła udział w warsztatach w CKZiU w Mińsku Mazowieckim.  Podczas zajęć uczniowie poznali tajniki pracy stolarza-samodzielnie wykonali budki lęgowe dla ptaków, pobawili się w malarzy,  malując kartkę świąteczną,  zbudowali dom, wcielając się w rolę murarzy oraz mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności kulinarne,  piekąc słodkie rogaliki. 

      Bardzo dziękujemy Pani Joannie Kowalskiej Dyrektor CKZiU  za umożliwienie uczestnictwa w zajęciach oraz nauczycielom zawodu za warsztaty stolarskie, malarskie, murarskie i kulinarne.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych