• Pasowanie na Smerfa 😊

      W poniedziałek 23 października nasza świetlica zamieniła się w prawdziwą Wioskę Smerfów. W uroczysty sposób przyjęliśmy do grona Smerfów uczniów klas pierwszych. Specjalnym gościem była Pani Dyrektor Iwona Kokoszka, która dokonała ceremonii pasowania. Pierwszaki musieli przejść specjalny test, który zdały celująco.

      W nagrodę dostali drobne upominki oraz słodki poczęstunek. Było gwarno, ale wesoło😍 

     • OGROMNY SUKCES naszych Uczennic ❤️

      Nasze uczennice 25 października wzięły udział w II Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Obcojęzycznej BabelPoziom takich konkursów jest bardzo wysoki, a nauka recytowania wymaga wiele pracy. Aleksandra Lech, Kaja Wójcik, Lena Misiurska i Maja Piłka prezentowały swoje wykonania w języku niemieckim i angielskim.

      GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNICZKOM, które przeszły przez etap szkolny i dostały się do etapu powiatowego. 

      A oto sukces dziewczyn:

      I.miejsce w kategorii j. niemiecki - Lena Misiurska oraz Maja Piłka

      II.miejsce w kategorii j. angielski - Aleksandra Lech

      Serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

     • Dzień Języków Obcych Piątce 😊

      Każdego roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Języków Obcych.

      W tym roku uczniowie wykonali kalendarze i plakaty o popularnych świętach zagranicznych.

      Wszyscy zaangażowani uczniowie zostali nagrodzeni przez nauczycieli języków obcych. Każda praca jest piękna i na swój sposób wyjątkowa, dlatego trudno było wybrać te najlepsze.

      Serdecznie zachęcamy uczniów do dalszych działań.

      A Wy potraficie rozpoznać te święta? Czy znaliście je wcześniej? 

     • Ciekawa lekcja...

      "KICIA KOCIA ZOSTAJE POLICJANTKĄ"Tytuł: 👩‍✈️ -

      PIERWSZA LEKCJA BIBLIOTECZNA Tytuł: 📚W ZERÓWCE Tytuł: 😃 

      Dnia 20 października 2023r., my zerówkowicze, wzięliśmy udział w naszej pierwszej lekcji bibliotecznej. Naszym gościem była Pani Jolanta Malinowska - nauczycielka biblioteki oraz "Kicia Kocia", która zostaje policjantką .Tytuł: 😉

      Podczas zajęć rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa w szkole, na placu zabaw, na ulicy oraz w domu. Na koniec obejrzeliśmy serię książek "Kicia Kocia". Każdy z nas otrzymał opaskę odblaskową.

     • Zerówkowicze w "dżungli"...:)

      Dnia 18 października 2023r., my zerówkowicze, obejrzeliśmy przedstawienie teatralne "Księga Dżungli" w Miejskiej Szkole Artystycznej. Razem z głównym bohaterem - Mowgli - przeżyliśmy prawdziwą przygodę wśród dzikich zwierząt! Podczas, gdy jedne starały się nam przeszkodzić, inne stawały się przyjaciółmi. Spektakl podejmował tematykę wartości tolerancji, szkodliwości stereotypów oraz czyhających na dzieci zagrożeń. Ale na widowni nie ma czego się bać! 

     • Młodzi projektanci 🙂

      W dniach 4-5 października 2023 r. jedna z naszych klas zamieniła się w pracownię krawiecką, w której z przepięknych materiałów młodzi krawcy tworzyli poduszki. Kierownikiem tej pracowni była Pani Justyna i Pan Adam z Klubu Młodego Technika, którzy w bardzo ciekawy sposób wprowadzili uczniów klas 1-3 w tajniki sztuki krawieckiej. To była okazja aby uczniowie klasy 1a, b, c, 2a, c, 3a, b, c, d zapoznali się z budową maszyny i zasadami bezpiecznej pracy. Każdy uczestnik miał do dyspozycji własne stanowisko pracy z maszyną do szycia ( z zabezpieczoną igłą) i niezbędnymi akcesoriami.

      Zadaniem uczestników było uszycie i wypełnienie kolorowych poduszek. Każdy młody krawiec miał możliwość wybrania materiału na swoją poduszkę, a było w czym wybierać. Piękne kolory, ciekawa faktura - zapadały bardzo ważne decyzje. Warsztaty wzbudziły wiele pozytywnych emocji i jesteśmy przekonani, że poduszka to początek krawieckiej przygody naszych cudownych uczestników. Czekamy na realizację kolejnych "maszynowych projektów" uczniów Szkoły Podstawowej nr 5.

      Dziękujemy Pani Justynie i Panu Adamowi za ciekawą lekcję i wspaniałe warsztaty.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych