• Alicja online-interaktywne spotkanie z bajką

Dnia 23 lutego 2021r. w naszej szkole odbył się spektakl Katolickiego Teatru Edukacji: „Alicja online-interaktywne spotkanie z bajką”. Wzięły w nim udział dzieci oddziałów zerowych oraz uczniowie klas I-III.

„Alicja on- line” łączyła świat filmu ze światem teatru. Grupa aktorów, artystów cyrkowych oraz akrobatów, wzbogacała przedstawienie takimi efektami jak: pokaz ogniowy, (sceny z Kapelusznikiem), taniec na podwieszanej szarfie na wysokości 8 m (Alicja), bańki mydlane (Gąsienica), balony (Marcowy Zając) oraz ledowe show (Królowa Kier). Każde dziecko otrzymało okulary 3D oraz książeczkę „Dziecięce labirynty”.

• DZIEŃ BATERII W PIĄTCE

Dnia 18 lutego 2021 r. w naszej szkole odbyła się kolejna zbiórka zużytych baterii pod hasłem: „W dniu baterii nie bądź eko-obojętny”. Zespół Elektro- Niezłomne dziękuje wszystkim, którzy wspierają ekologiczne działania konkursowe szkoły. Zebrano ok. 30 kg zużytych baterii. Zachęcamy do udziału w kolejnych zbiórkach.

• BAJKOWY DZIEŃ PRZEBIERAŃCA

Karnawał to czas radości. Podczas balu karnawałowego spełniają się wszystkie marzenia i możemy wcielić się w ulubioną postać z bajki. W tym roku alternatywą balu był zorganizowany w kl. Ic Bajkowy Dzień Przebierańca połączony z Dniem Pączka. Zgodnie z przewidywaniami było głośniej i weselej niż zwykle.

Pierwszaki wzięły udział w animacji "Na tropie bajek", czyli wiele zabaw połączonych tematyczną klamrą. Było to spotkanie z pięcioma bajkami, mieszanką filmów animowanych z tradycyjnymi w książkowej formie. Bajki postanowiły zrobić psikusa i się schować. Każda przygotowała dla dzieci specjalne zadanie - misje. Uczniowie wyśmienicie wykonali 5 Misji pt.: „Królewna Śnieżka”, „Madagaskar”, „Kraina Lodu”, „Kubuś Puchatek” oraz „Jaś i Małgosia” i bajki wróciły na swoje miejsce.

Następny taki dzień za rok…

• #DBI2021 - Dzień Bezpiecznego Internetu 9.02.2021

#DBI2021 Prezentacja prac uczniów, jak widzą bezpieczeństwo w sieci!

Bezpieczeństwo w sieci - Michalina Ner, klasa 5b

Bezpieczeństwo w sieci - Tomek Antoniuk, klasa 4a

Bezpieczeństwo w sieci - Yaryna Vasiv, klasa 5b

Bezpieczeństwo w internecie - Nikodem Komorowski & Jan Morelowski, klasa 4a

Zasady w internecie - Zuzanna Barwicka & Daria Rokita, klasa 4c

Zasady bezpieczeństwa w sieci - Joanna Federak, klasa 5b

• BIAŁE SZALEŃSTWO!!!

Tegoroczna zima wreszcie zrobiła nam niespodziankę i sypnęła śniegiem.

Korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu. Dzieci z kl. I c oddały się zimowemu szaleństwu lepiąc bałwanka - Olafa, robiąc „aniołki”, babki , rzucając śnieżkami do celu i do siebie (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Dużo radości sprawiła przejażdżka sankami.

Chyba w każdym z nas „biały puch” kojarzy się ze wspomnieniem dziecięcych lat czyli beztroską i radością.

Śmiechu i radości było co niemiara! Pierwszaki wróciły do szkoły zmęczone, ośnieżone, ale za to ,,uśmiechnięte od ucha do ucha”. Niby nic, ale frajda była niesamowita!!!

• Sukces naszych uczniów w Konkursie Wiedzy o Mazowszu

2 lutego 2021 r. odbył się etap szkolny Konkursu Wiedzy o Mazowszu organizowanego przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Konkurs odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Wzięło w nim udział 11 uczniów naszej szkoły. Sześciu uczestników uzyskało 80-procentowe minimum kwalifikacyjne, czyli co najmniej 24 punkty. Jakub Nowak, Hanna Jabłońska, Lena Gawron, Jan Wiśniewski, Maria Mrzygłód i Adam Leszczyński zostali zakwalifikowani do etapu rejonowego, który odbędzie się 17 marca 2021 roku. Wielkie gratulacje dla uczniów i ich opiekuna Katarzyny Gójskiej.

Życzymy sukcesów w kolejnym etapie!