• Wielkie SERDUCHA ❤️

      Szkoła na 5 to nie slogan to fakt ❤️

      Dzieki akcjom SU i sekcji wolontariatu oraz zaangażowaniu całej społeczności szkolnej efekt kiermaszu, gry losowej oraz zbiórek do puszek zapiera dech…❤️❤️❤️

      Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, za każdy grosik, fant i chęć współpracy.

      Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice, Przyjaciele dziekujemy!!!!!

      Zasilamy konto Fundacji WOŚP o kwotę ❤️

      15 609,73 zł ❤️❤️❤️

      ...malowanie twarzy... 

     • Dzielni wolontariusze z 2d 😍

      29 stycznia 2023 r. zapamiętamy na długo. Dzień pełen pozytywnych emocji, uśmiechów, życzliwości, miłych gestów i pełnych puszek. Graliśmy z Sztabem WOŚP Mińsk Mazowiecki i wygraliśmy! Dzięki dzielnym wolontariuszom z klasy 2d mogliśmy dołożyć piękną cegiełkę. Dziękujemy Lence, Zosi B, Igorowi, Zosi C, Olkowi, Agatce, Zosi M, Mai P, Patrykowi i jego siostrze Idze, Wojtkowi, Zuzi i Filipowi, Sonii, a także absolwentce SP5 Julii. To oni dzielnie spacerowali po ulicach miasta niosąc uśmiech i dobre serduszko chętne do pomocy.

      Brawo My!!!

     • Na naukę nigdy nie jest za późno

      Egzamin ósmoklasisty za pasem, dlatego uczniowie klas ósmych mobilizują swoje możliwości i biorą się solidnie za naukę. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom szkoła zaproponowała uczniom udział w warsztatach dotyczących technik sprawnego uczenia się, zapamiętywania i koncentracji uwagi.

      Podczas wtorkowego spotkania ósmoklasiści dostali szereg wskazówek dotyczących tego kiedy, po co i jak się uczyć. W bardzo rzeczowy i przystępny sposób mówiono im o rodzajach motywacji, sposobach koncentracji uwagi oraz o technikach zapamiętywania.

      Uczniowie chętnie angażowali się w wykonywanie proponowanych zadań. Podsumowując swój udział w warsztatach, wysoko ocenili ich przydatność.

     • Interesujący świat pszczół

      W środę 25 stycznia 2023 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy pana Edwarda Rogalę – członka Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Mińskiej. Pan Edward opowiadał nam o swojej pasji, jaką jest hodowla pszczół. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację i wysłuchały ciekawostek dotyczących życia tych społecznych owadów (poznaliśmy budowę pszczoły, hierarchię w pszczelej rodzinie oraz ich niezwykły sposób komunikacji jakim jest taniec). Zdobyta wiedza skłoniła nas do refleksji nad wielką rolą jaką odgrywają pszczoły dla całej ludzkości (zapylają ponad 70% roślin na świecie, z których otrzymujemy pożywienie). Zajrzeliśmy do środka prawdziwego ula, poznaliśmy przyrząd do odymiania, plaster miodu i  akcesoria do jego pielęgnacji. Każdy mógł poczuć się jak pszczelarz zakładając odzież chroniącą przed użądleniem. Na koniec pan Edward poczęstował nas miodem z własnej pasieki, który smakował wybornie, bo już wiedzieliśmy, ile trudu trzeba włożyć w jego wytworzenie.

      Dziękujemy za poświęcony nam czas i zapraszamy ponownie.

      Nowa galeria Świat pszczół została dodana do albumu fotograficznego

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych