• Spektakularny sukces uczniów Piątki na egzaminach ósmoklasisty!

      Rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. Niewątpliwie w związku z pandemią i realizowaną przez pewien czas edukacją zdalną dużym wyzwaniem było jak najlepsze przygotowanie ósmoklasisów do zewnętrznych egzaminów, które po raz kolejny w całej Polsce odbyły się w drugiej połowie maja. Na wyniki trzeba było jednak cierpliwie poczekać aż do 1 lipca. Dla społeczności mińskiej SP nr 5  dzień stanowiący zwieńczenie ośmioletniego wysiłku okazał się wyjątkowo szczęśliwy i dający powód do dumy.  Po raz kolejny ku ogromnej radości dyrekcji, nauczycieli, a także samych uczniów i ich rodziców egzaminy, do których przystąpiły cztery klasy ósme, wypadły w Piątce bardzo dobrze, potwierdzając wysoki poziom dydaktyczny placówki. Aż dwudziestu jeden ósmoklasistów uzyskało wyniki optymalne, w tym troje podopiecznych może pochwalić się stuprocentową notą aż z dwóch przedmiotów. Są to: Daria Bańka, Kinga Tańska i Kacper Andrzejewski.

      Średni wynik ósmoklasisty z języka polskiego w tym roku wynosi w całym kraju 60%, w województwie mazowieckim oraz w powiecie mińskim - 64%, w gminie oraz w mieście – 66%, zaś  w SP nr 5 – 67 %.

      Średni wynik z matematyki to w całym kraju 57%, w województwie mazowieckim oraz w powiecie mińskim - 62%, w gminie i w mieście – 66%, zaś  w SP nr 5 – aż 79 %,  a dziesięcioro  ósmoklasistów z matematyki uzyskało wynik 100%. Są to uczniowie klasy VIII A, VIII B, VIII C: Filip Banaszek, Daria Bańka, Bartosz Kowalczyk, Mateusz Świętochowski, Kinga Tańska, Julia Komorzycka, Adam Leszczyński, Natalia Rowicka, Kacper Andrzejewski i Jan Wiśniewski.

      Średni wynik z języka angielskiego wynosi w kraju 67%, w województwie mazowieckim 72%, w powiecie mińskim - 69%, w gminie oraz w mieście – 72%, natomiast w SP nr 5 – 80%. Stuprocentowym wynikiem egzaminu z języka angielskiego może się poszczycić aż jedenaścioro tegorocznych absolwentów: Daria Bańka, Maria Gorczyca, Kacper Ostolski, Julia Słodownik, Tymon Szerszeniewski, Kinga Tańska, Gabriela Nalazek, Franciszek Wąsowski, Kacper Andrzejewski, Kornelia Wieczorek i Amelia Wnuk.

      Warto zauważyć, że wyniki uczniów mińskiej Piątki z matematyki mieszczą się w znormalizowanej ogólnopolskiej skali staninowej w przedziałach z opisem „wyniki bardzo wysokie” (podobnie jak w ubiegłym roku), zaś z języka angielskiego i języka polskiego w przedziałach wyników wysokich.

      Serdecznie gratulujemy naszym ósmiokasistom i ich nauczycielom wspaniałych rezultatów, zdecydowanie wyższych, szczególnie z matematyki i języka angielskiego, od not ogólnopolskich, wojewódzkich, powiatowych, gminnych i miejskich. Warto podkreślić, że wyniki tegorocznych absolwentów Piątki z matematyki są o kilkanaście procent wyższe od wyników pozostałych mińskich podstawówek. Dziękując za ogromny wysiłek i zaangażowanie  w przygotowanie do egzaminów wszystkim nauczycielom klas ósmych, życzymy dalszych sukcesów i motywacji do pracy w kolejnych latach.

      Gratulacje!!!

     • Wakacje na start!

      Dnia 23 czerwca w uroczystej akademii kończącej bieżący rok szkolny uczestniczyli uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Powitawszy przybyłych, Pani Dyrektor wymieniła listę sukcesów wychowanków naszej placówki, następnie podziękowała zgromadzonym uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za całoroczną pracę. W dalszej części spotkania prymusi wyróżniający się w nauce i zachowaniu odebrali z rąk Pani Dyrektor swoje świadectwa z biało-czerwonym paskiem, dyplomy, listy gratulacyjne oraz nagrody książkowe. Następnie uczniowie z kółka teatralnego zaprezentowali humorystyczne scenki z codziennego życia szkoły, a chór, wykonując kilka wakacyjnych piosenek, wprawił wszystkich w radosny nastrój. Na zakończenie Pani Dyrektor ogłosiła rozpoczęcie wakacji, życząc wszystkim zasłużonego, beztroskiego i bezpiecznego wypoczynku.

     • Ogłoszenie

      Już wkrótce !!!

      chcesz być współautorem książki Srebrzyk 2?

      Jeżeli masz 6-17 lat i masz pomysł na fajny wiersz o Mieście Mińsk Mazowiecki z okazji 600 lecia ?

      To czekamy na Ciebie !

      Autorem książki będzie nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 5 Mariola Kruszewska, poetka, laureatka wielu nagród literackich, co gwarantuje dobry poziom publikacji. Współautorami będą chętne dzieci, których wiersze zostaną włączone w naturalny sposób do opowieści.

      Dodatkowo ogłaszamy konkursy dla uczestników na najciekawszą okładkę, rysunek/zdjęcie i wiersz. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

      Prace przyjmujemy: drogą e-mailową rrsp5mm@gmail.com, przez messanger, telefoniczną sms, mms - 602 888 595, za pośrednictwem komunikatorów internetowych, adresu do korespondencji: Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki oraz podczas kontaktów osobistych.

      Książka współfinansowana ze środków z budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki w ramach zadania publicznego Srebrzyk 2.

     • Koniec roku szkolnego w Zerówkach

      „A MY NIE CHCEMY, NIE CHCEMY JESZCZE IŚĆ” - ZERÓWKOWICZE ŻEGNAJĄ PRZEDSZKOLE”

      Kolejny rok szkolny dobiegł końca, żegnamy absolwentów naszej „Zerówki”. Jak co roku pożegnanie to bardzo piękna uroczystość, pełna wzruszeń dla dzieci, rodziców i grona pedagogicznego.

      Pani Dyrektor przywitała wszystkich zebranych. Wręczyła dzieciom dyplomy, życząc sukcesów w dalszej edukacji. Rodzice otrzymali podziękowania za efektywną współpracę. Na tę wyjątkową okazję dzieci przygotowały piękną akademię. Na wejście dostojnym krokiem zatańczyły poloneza. Były piękne wiersze i piosenki zachęcające do wakacyjnych, bezpiecznych przygód. W programie artystycznym nie zabrakło tańców i pląsów. Na zakończenie uroczystości Dyrekcja i wychowawcy wraz z dziećmi radośnie zatańczyli „Poleczkę na lato”.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
    • 257582957
    • ul. Małopolska 11
     05-300 Mińsk Mazowiecki
     Poland
    • 257596534
    • 822-10-46-051
    • 000584449
  • Galeria zdjęć

    brak danych