• Witaj, majowa jutrzenko…I❤️🇵🇱

      Piątek 28 kwietnia był dniem, w którym obchodziliśmy aż trzy święta narodowe: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

      Był to dzień, w którym przypomniane zostały wybrane wydarzenia z historii naszego kraju. Przywołano najważniejsze postaci i fakty związane z działalnością Sejmu Wielkiego oraz uchwaleniem pierwszej w Europie konstytucji, przypomniano genezę Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy popularnie zwanego Świętem Pracy i Święta Flagi.

      Wsłuchując się w dźwięki pieśni patriotycznych wybrzmiewających na korytarzach szkoły, uczniowie z zainteresowaniem śledzili wiadomości zawarte w prezentacji odtwarzanej na dużym ekranie w holu na parterze.

      Wychowankowie Piątki uczestniczyli w quizie historycznym prowadzonym przez przedstawicieli klasy 7a. Uczniowie mogli dziś wyjątkowo skorzystać z telefonów, by zalogować się do aplikacji Kahoot i wziąć udział w wirtualnym teście dotyczącym Konstytucji 3 maja.

      Podniosły i patriotyczny klimat podtrzymywały piękne biało-czerwone dekoracje zdobiące korytarze.

      Piątkowy dzień w naszej szkole okazał się ciekawą lekcją historii.

      Zerówkowicze swiętowali bardzo uroczyście  I❤️🇵🇱

     • Święta majowe w świetlicy

            W związku z obchodami świąt majowych dzieci w świetlicy obejrzały szereg filmów edukacyjnych, min.: „Legenda o powstaniu państwa polskiego”, „Święta majowe”, „Historyczne stolice Polski”.

      Wysłuchały szeregu opowiadań o genezie Święta Pracy i uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Wysłuchały piosenki „Mazurek 3 maja” i innych pieśni patriotycznych. Za pomocą wykreślanek, rozsypanek i krzyżówek utrwalały sobie słowa hymnu państwowego i znajomość symboli narodowych. Wykonały szereg prac plastycznych, min.: flagę Polski, kotyliony, godło państwowe. W piątek podczas uroczystego podsumowania obchodów w odświętnych strojach i podniosłym nastroju odśpiewaliśmy hymn Polski.

     • Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Amemus Patriam! - Kochajmy Ojczyznę!”

       

      25 kwietnia br. w Klubie Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Amemus Patriam!”. 48 młodych artystów - dzieci przedszkolne i ze szkół podstawowych klasy 0 – III zaprezentowały przygotowane utwory.

      Naszymi reprezentantami byli uczniowie z kl. IIIc, Julia Kloch oraz Dmytro Filonenko. Julia zaprezentowała radzie artystycznej konkursu i publiczności wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”, a  Dmytro „Trzy symbole narodowe” Agaty Dziechciarczyk.

      Na wysoki poziom wystąpienia naszych uczniów złożyły się stopień pamięciowego opanowania przez nich tekstu, poprawne i płynne deklamowanie oraz wszechstronne wykorzystanie środków ekspresji w interpretacji utworu.

     • Wielki finał EKO-projektu

      WIELKI "ELEKTROŚMIECIOWY📠📻🖥 ZAWRÓT GŁOWY" W PIĄTCE 😀

      W dniach 20 i 21 kwietnia 2023r w mińskiej Piątce odbyła się zbiórka elektroodpadów 🖥📻☎️🖱⌨📲📠♻️oraz zużytych♻️🔋 baterii.

      Drodzy mieszkańcy Mińska Mazowieckiego i okolic- dziękujemy za każdy gram elektroodpadów, który przekazaliście w nasze dobre ręce!!!🤲😀💚🌍 Razem posprzątaliśmy nasze miasto, razem posprzątalismy nasze domy!!!💪😀♻️💚🌍 Dziękujemy, że jesteście z nami!!!💪♻️💚🌍DZIĘKUJEMY ZA TO, ŻE JESTEŚCIE EKO!!!💪♻️💚

      AMBITNE EKOLOŻKI SP5 💪♻️💚🌍🥰

     • Małe serca, wielkie czyny...

      Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim przystąpiła do V edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski, organizowanej przez Stowarzyszenie " Dla Polski ". Akcja została objęta honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Uczniowie klas trzecich dzielnie sprzątali park miejski♻️🌍💚🤍💚. 

      ....wszyscy dzielnie pracowali...

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych