• Tea Time

W ostatnim tygodniu września z okazji Światowego Dnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły na lekcjach języka angielskiego byli na „herbatce u Królowej Elżbiety II”.  Podczas wspólnego picia herbaty i zajadania ciasteczek, dzieci miały okazję zapoznać się z tradycją i etykietą picia herbaty w Wielkiej Brytanii. Niektóre klasy poznały protokół zachowania się podczas wizyty u Królowej Brytyjskiej w  Buckingham Palace w Londynie.

Uczniowie chcieliby uczestniczyć w takich zajęciach częściej.

Enjoy your tea!

• Szkolna lekcja demokracji

W dniu 24 września odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydowały następujące osoby: Kinga Tańska z klasy 8 a, Jan Jabłoński z klasy 7 b oraz Katarzyna Rogala z klasy 6 a.

Tego dnia wszyscy uczestniczyliśmy we wspaniałej lekcji demokracji. Każdy uprawniony do głosowania otrzymał kartę wyborczą, na której wskazał swojego kandydata, następnie umieścił ją w urnie wyborczej. Głosowanie przebiegało w pełnym reżimie sanitarnym. Nad prawidłowością przebiegu wydarzenia czuwała Komisja Wyborcza, w skład której weszły uczennice z klasy 8 a pod opieką Pani Agnieszki Szczepańskiej. Po podliczeniu głosów wyłoniono członków Samorządu Uczniowskiego w następującym składzie:

Kinga Tańska – przewodnicząca szkoły,

Jan Jabłoński – wiceprzewodniczący,

Katarzyna Rogala – sekretarz.

• Warsztaty dla uczniów "Budowanie współpracy w grupie"

22 i 23 września bieżącego roku uczestniczyliśmy w zajęciach psychoedukacyjnych będących jednym z elementów projektu „Torami nowej edukacji – wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego”. Mieliśmy okazję pogłębić umiejętność współpracy w zespole, mogliśmy zaprezentować swoje mocne strony, wykazać się rozmaitymi umiejętnościami na przykład plastycznymi czy tanecznymi. Okazało się, że jesteśmy całkiem dobrymi projektantami herbów. Potrafimy bez tremy wystąpić przed publicznością. To spotkanie było niezwykle potrzebne, pozwoliło nam na głębszą integrację po miesiącach zdalnego nauczania.

• Piątka w akcji "Sprzątanie Świata"

Już po raz 28 w dniu 17 września klasy V, VI i VII wzięły udział w Międzynarodowej Akcji "Sprzątanie Świata". Uczniowie chętnie przystapili do akcji.... Okoliczne ulice w pobliżu szkoły zostały oczyszczone z zalegających tam śmieci głównie torebek foliowych, butelek szklanych i puszek.

Przewodnie hasło tegorocznej akcji:

"Myślę więc nie śmiecę"

Dzieci z oddziałów zerowych również włączyły się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie świata”. Odbyły się pogadanki na temat negatywnego wpływu odpadów na środowisko i organizmy żywe oraz konieczności segregacji odpadów ze względu na różny czas ich rozkładu. Dzieci obejrzały krótki filmik edukacyjny, śpiewały piosenkę „Cały świat jest w naszych rękach”, rozwiązywały quizy ekologiczne. Wykonały również plakaty „Segregacja odpadów” pod hasłem tegorocznej akcji: „Myślę, więc nie śmiecę”

• Spotkanie z uczniów z Policjantką

15 września 2021 r. uczniowie klas młodszych mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji. Głównym celem tego spotkania było uzmysłowienie dzieciom wagi, jaką należy przywiązywać do bezpieczeństwa. Zaproszony gość – sierżant sztabowy, Kamila Cyran-wykazując swój profesjonalizm i doświadczenie, w bardzo dostępny sposób przypomniała maluchom zasady ruchu drogowego, utrwaliła numery alarmowe, uświadomiła o zagrożeniach wynikających z nieostrożnych zachowań w kontaktach z nieznajomymi. Dzieci miały okazję dokładnie obejrzeć podstawowe akcesoria policjanta oraz zajrzeć do samochodu policyjnego. Na pewno dzięki takim spotkaniom, policjant będzie zawsze kojarzył się jako osoba, do której zawsze można zgłosić się o pomoc.

....Pani Policjantka z zerówkami

• Zbiórka baterii w Piątce

UWAGA📢Dnia 20 września 2021roku  (poniedziałek) odbędzie sie pierwsza zbiórka zużytych baterii w ramach konkursu" Dobre rady na elektroodpady " 🔋📱☎️🖨Czekamy na Ciebie na parterze , w tzw. "akwarium" w godzinach 10.30 -15.00 (tylko podczas przerw). Dołącz do nas, bądź ekologiczny!♻️🔋 Posprzątajmy razem świat!🌍🔋♻️