• Projekt EMOCJA...

Uczniowie klasy VIb od października realizują projekt EMOCJA. Poprzez cykliczne zajęcia z pedagogiem poznają swoje mocne strony, rozwijają inteligencję emocjonalną, empatię oraz uczą się współpracy w grupie. Pracują nad kontrolą ekspresji emocji, próbują odnaleźć rozwiązania trudnych sytuacji. Jednym z działań w ramach realizacji projektu jest udział w świątecznej wymianie kartek pn. Kartki z iskierkami emocji. Uczniowie klasy VIb przygotowali karty bożonarodzeniowe dla uczniów klasy IV z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janiny Wierzchowskiej w Liśniku Dużym. Kilka dni temu nasi uczniowie, w ramach wymiany, również otrzymali karty od partnerskiej szkoły. Własnoręcznie przygotowane karty oraz płynące z głębi serca życzenia sprawiły wiele radości naszym szóstoklasistom.

• Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!

Nasza szkoła wzięła udział w czwartej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” zainicjowanej przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg, której celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez najnowsze technologie. W związku z tym, uczniowie klas VII i VIII samodzielnie wykonali karty świąteczne, które zostały wysłane do Domu Seniora KAŚMIN w Drożdżówce. Mamy nadzieję, że dzięki przesłanym przez nas życzeniom na twarzach pensjonariuszy KAŚMINU pojawiły się uśmiechy. Nie mogliśmy przekazać kart osobiście, jednak zgłębi naszych serc przesłaliśmy życzenia radości, a przede wszystkim wiary, nadziei i miłości. Warto podkreślić, że projekt wpisuje się w profilaktykę e-uzależnień, jak również w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szk. 2021/2022.

PODZIĘKOWANIE DLA SP5: Certyfikat dla Piątki

• Wigilia klasowa w klasie 1c

W świątecznej atmosferze 17 grudnia, w klasie I c odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Dla pierwszaków był to szczególny czas, była to ich bowiem pierwsza wigilia w szkole. Tego dnia uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem podczas dekorowania pierników, a także przygotowaniem wigilijnego stołu pełnego słodkich przysmaków. W podniosłej atmosferze uczniowie nawzajem złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem, a przy wigilijnym stole śpiewali kolędy. Uczniowie ubarwili ten dzień wspaniałym występem- świątecznym tańcem.

Klasa Ic podczas spotkania wspaniale się bawiła. Wszyscy, którzy brali udział w wigilii, mogli poczuć radość ze zbliżających się Świąt. Był to bardzo miły i udany dzień.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu świątecznych przysmaków.

Uczniowie klasy 1 c wraz z wychowawczynią życzą wszystkim radosnych, zdrowych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2022.