• Przyszłość i przeszłość...
          • Przyszłość i przeszłość...

            W ostatni wtorek 22.03.2022 r. uczniowie klas 4a, 4c i kilka uczennic z klasy 5c razem z opiekunami wyjechali na wspaniałą wycieczkę do Warszawy.

            Najpierw w Centrum Nauki Kopernik obejrzeliśmy wystawę pt.: „Przyszłość jest dziś”, która pozwoliła nam zrozumieć współczesny świat, przyjrzeć się temu, co jest lub może być w przyszłości.

            Następnie poszliśmy na spacer z przewodnikiem malowniczymi uliczkami Starego Miasta, śladami tajemniczych opowieści. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć miejsca przedstawione w „Bajkach i legendach warszawskich”, które poznaliśmy na lekcjach języka polskiego.

            Był to bardzo ciekawy i emocjonujący dzień. Na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

                                                                                                                               Amelia Krusiewicz, kl. 4a

          • Rola książki w życiu młodego czytelnika...

            W środę 24 marca klasa V c uczestniczyła w spotkaniu autorskim z panią Anną Sumińską, autorką familijnej książki o historii Mińska Mazowieckiego. Podczas spotkania pani Ania opowiedziała uczniom o swoich pasjach i o tym jak powstawała mińska opowieść, a autorka ilustracji pani Katarzyna Gazda zdradziła tajniki pracy artystycznej. Na koniec przedstawiciele uczestniczących w spotkaniu klas odpowiadali na pytania związane z dziejami naszego miasta.

        • Obchody Roku Józefa Wybickiego w „Piątce”
          • Obchody Roku Józefa Wybickiego w „Piątce”

              Rok 2022 został ustanowiony przez Sejm RP „Rokiem Józefa Wybickiego”.

            W bieżącym roku obchodzimy 200. rocznicę śmierci tego wybitnego Polaka. Józef Wybicki to autor słów polskiego hymnu narodowego, który 225 lat temu powstał jako „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech. Józef Wybicki to również wielokrotny poseł na Sejm RP, jeden z inicjatorów Konfederacji Barskiej, uczestnik prac wdrażających Konstytucję 3 Maja, a także współorganizator Insurekcji Kościuszkowskiej.

            Nasza szkoła podjęła działania, aby uczcić ten szczególny rok. Poprzez organizację miejskiego i wewnątrzszkolnych konkursów przybliżamy uczniom postać Józefa Wybickiego i jego działalność, która przypadała w jakże trudnym dla Polski okresie.

            Rozpoczęliśmy od konkursu dla uczniów klas „0-III”. Ich zadaniem było przygotowanie portretu Józefa Wybickiego. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do pracy, czego efektem były wspaniałe liczne wizerunki naszego patrona, dlatego wybór najlepszych prac był bardzo trudny.

            Autorami wyróżnionych prac są: Mikołaj Tatala – 0a, Bartłomiej Markiewicz – 0b, Sonia Żyłka – Ia, Lena Abramowska – Id, Julia Gmitrzuk – IIa, Gustaw Niedziałkowski – IIc, Patryk Słodownik – IIIc i Gabriela Klimczak – IIIa.

          • Warto mieć marzenia...

            W dniu 10 marca uczniowie klasy 7c uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Tomaszem Sobanią, który swoją pierwszą książkę napisał w wieku 17 lat (obecnie ma 23 lata i trzy książki na koncie). Podczas spotkania ten niezwykły młody człowiek o wielkim sercu opowiadał o swoich pasjach, biegach charytatywnych, a przede wszystkim o tym, że warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji. Nie zawsze się uda, ale warto próbować 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
      • 257582957
      • ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
      • 257596534
      • 822-10-46-051
      • 000584449
  • Galeria zdjęć

      brak danych