• Dzień Chłopaka w kl. IIc

Klasa IIc wybrała się na wycieczkę do pobliskiej Pizzerii Da Grasso. Wyjście to zostało zorganizowane z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka. Uczniowie z wielkim apetytem skonsumowali pizze - były przepyszne! Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili do szkoły w doskonałych humorach. Następnie wszystkim chłopcom z okazji ich święta dziewczynki zaśpiewały „100 lat”, złożyły najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyły upominki.

Wspólnie świętowanie wpłynęło na pozytywną atmosferę w zespole klasowym, co jest niezwykle ważne w budowaniu właściwych relacji między dziećmi.

Ten dzień dla wszystkich był wyjątkowy i radosny.

Dziękujemy rodzicom za wsparcie.

• Świętowanie w Ib❤️

Dzień chłopaka w klasie Ib upłynął w cudownym klimacie zajęć z robotyki i programowania, prowadzonych przez właścicielkę pracowni LABROBOTICS- panią Dominikę. Dziewięćdziesięciominutowe warsztaty wywołały ekscytację, radość i szczęście, nie tylko na twarzach chłopców!

• Jak świętować to świętować- „Dzień Chłopaka” w klasie IIIC👦🏻🧡

W tym roku szkolnym klasa III C świętowała „Dzień Chłopaka” przez trzy dni....

Pierwszego dnia, w środę, mieliśmy okazje gościć w naszej klasie specjalnego gościa - Konrada Wicik, który w wolnych chwilach zajmuje się wędkarstwem. Ponadto jest prezesem Polskiego Związku Wędkarskiego nr 45 w Cisiu, gdzie aktywnie organizuje dla dzieci i młodzieży zawody wędkarskie. Pan Konrad opowiadał dzieciom o swoim zamiłowaniu i wielkiej pasji do wędkarstwa. Opowiedział o rożnych gatunkach ryb, zaprezentował wędkarskie ubranie, sprzęt wędkarski, przynęty i inne niezbędne akcesoria potrzebne do łowienia ryb.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Wzbogaciło wiedzę trzecioklasistów na temat wędkowania, jak również utrwaliło zasady zachowania bezpieczeństwa nad wodą. Mamy nadzieję, że dzięki tej warsztatowej lekcji, dzieci połknęły haczyk i w przyszłości będą rozwijać swoje pasje.

Drugim upominkiem na „Dzień Chłopaka” było czwartkowe wyjście na kręgle. Uczniowie mogli w atrakcyjny i aktywny sposób spędzić wspólnie czas. Wszyscy świetnie się bawili. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły.

Trzeciego dnia w piątek, niektórzy uczniowie przyozdobili swoje stroje krawatami. Dziewczynki złożyły swoim kolegom piękne życzenia i poczęstowały wszystkich słodkim co nieco.

Odbyły się również wybory na „Najsympatyczniejszego chłopaka w klasie”. Gratulujemy zwycięzcy:)

To były bardzo przyjemne trzy dni oraz trafione upominki, które sprawiły radość całej klasie, nie tylko naszym chłopcom. Jednak wszystko co dobre, kiedyś się kończy.

Wszystkiego najlepszego z okazji „Dnia Chłopaka” wszystkim chłopcom – tym małym i tym dużym życzą dziewczynki z klasy 3C wraz z wychowawcą🥰

• BLIŻEJ NEUTRALNOŚCI KLIMATYCZNEJ

W dniach 25-29 września grupa nauczycieli Piątki brała udział w wizycie studynej w Berlinie w ramach projektu Visions 2045. Po kwietniowym spotkaniu w placówce, którego celem było wykonanie audytu klimatycznego oraz obliczenie śladu węglowego, przyszedł czas na wymianę doświadczeń z innymi szkołami.

Podczas odbytej wizyty naczyciele mogli zapoznać się z najlepszymi praktykami związanymi z neutralnością klimatyczną, realizowanymi w szkołach niemieckich i centrach ekologicznych oraz z renowacją budynków szkolnych. Była to również wspaniała okazja, aby zacieśnić relacje ze szkołami polskimi biorącymi udział w projekcie - SP1 z Mińska Mazowieckiego oraz dwiema szkołami z Zamościa.

Owocna i inspirująca berlińska wizyta stała się świetnym przygotwaniem do warsztatów, które wkrótce odbędą się w Piątce.

• Z wyobraźnią - wyprawa w kosmos

We wtorek 26 października klasa IIIb odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Mińsku Mazowieckim, by obejrzeć wystawę “Wokół Słońca”. Piękne, wielkoformatowe ilustracje Ainy Bestard poruszały wyobraźnię, a głosno czytane fragmenty książki Wydawnictwa Tatarak pt. „Wokół Słońca. Nasze miejsce w kosmosie” poszerzyły naszą wiedzę. Lekcję biblioteczną zakończyły warsztaty plastyczne na dywanie, podczas których tworzyliśmy rakiety według własnego pomysłu. Może kiedyś naprawdę wyruszymy w kosmos jako astronauci lub kosmiczni turyści?

• Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

21 września 2023 r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności na parkingu "zagościł" najnowszy zeroemisyjny autobus miejski o napędzie elektrycznym MAN Lion's City 12 E.

Najmłodsze dzieci z klas O-IV od samego rana, z wypiekami na buziach czekały na ten moment. Pan  kierowca cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał na tysiące pytań dociekliwych uczniów, zdradzając wszelkie tajemnice autobusu i prezentując niedostępne na co dzień zakamarki pojazdu. Była to wspaniała lekcja wychowania komunikacyjnego, podczas której wszyscy nauczyliśmy się, jak poruszać się pojazdami komunikacji miejskiej po naszym mieście. Otrzymaliśmy również zaproszenie na niedzielny piknik, podczas którego organizowane będą przejazdy autobusami elektrycznymi,

Złożyliśmy obietnicę, że od dzisiaj po naszym mieście podróżujemy tylko i wyłącznie nowoczesnym autobusem.

...Zerówkowicze w EKOautobusie