Sukces naszych Dziewcząt

21.10.2018 22:59

16 października 2018r. w Siedlcach  odbyły się regionalne zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Nasze dziewczęta uplasowały się na III miejscu....

Skład drużyny: Maria Mrzygłód, Anna Wagner, Maria Rek, Martyna Jakubowska, Kinga Jakubowska, Martyna Świeczak, Magdalena Kożuchowska Weronika Bartnicka, Małgorzata, Dziugieł, Maria, Gorczyca, Aleksandra Truszko.

Opiekun - Małgorzata Pyszel

• Program profilaktyczny DEBATA w Piątce

21.10.2018 09:02

Dnia 19.10.2018r. (piątek) cztery klasy piąte – Vb, Vd, Ve i Vf wzięły udział w programie profilaktycznym pt. Debata sfinansowanym przez MKRPA w Mińsku Mazowieckim. Program ten obejmował treści związane z:

- promowaniem postawy trzeźwości wśród młodych ludzi,
      - kształtowaniem prawidłowych przekonań normatywnych dotyczących picia alkoholu,
      -uświadomieniem natychmiastowych i odroczonych konsekwencji użycia środków psychoaktywnych.
      Debata prowadzona była przez doświadczonych edukatorów i pedagogów Pana Grzegorza Pazia i Panią Monikę Wnuk z Zespołu Pedagogów Dezyderia z Warszawy.
      Dzięki tym spotkaniom uczniowie klas piątych mogli dowiedzieć się, jakie są skutki spożywania alkoholu, czym jest abstynencja, jak skutecznie odmawiać oraz jak wpływać na postawę innych, aby chronić ich przed używaniem środków psychoaktywnych.  W trakcie spotkania przeprowadzona została anonimowa ankieta  dotycząca postawy uczniów wobec spożywania alkoholu. Wyniki sondażu omówione zostały z uczestnikami. Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, chętnie zgłaszali swoje pomysły oraz wykazali się niezwykłą dyscypliną podczas spotkania.
      Kolejne tura spotkań odbędzie się 07.11.2018r. - w środę dla klas Va i Vc.
      Dziękujemy za wsparcie MKRPA w Mińsku Mazowieckim oraz prowadzącym Program Debata.

Katarzyna Bogusz- psycholog

Pani Ewa Szczerba Super Dyrektor Szkoły

19.10.2018 16:46

W dniu dzisiejszym na apelu okolicznościowym cała społeczność naszej szkoły z ogromnym aplauzem przyjęła do wiadomości informację o przyznaniu głównej nagrody w V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Super Dyrektor Szkoły naszej pani dyrektor Ewie Szczerbie. W imieniu wszystkich uczniów gratulacje przekazał Samorząd Uczniowski, a obecni na apelu uczniowie gromkimi brawami wyrazili swoje zadowolenie. Jeszcze większe brawa otrzymała Pani Dyrektor podczas prezentacji otrzymanych nagród, które przekazała na ręce przedstawicielek Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli dla wszystkich uczniów i nauczycieli.

SUPER DYREKTOR SZKOŁY

18.10.2018 22:27

Główna nagroda i zaszczytny tytuł
      w Ogólnopolskim Konkursie Super Dyrektor Szkoły
      dla gospodyni mińskiej Piątki
      Pani Dyrektor Ewy Szczerby

Serdeczne gratulacje i szczere, w pełni zasłużone słowa uznania usłyszała po wielokroć dziś, czyli 18 października 2018r. Pani Ewa Szczerba – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim, która, nominowana przez rodziców swojej placówki do niezwykle prestiżowej nagrody w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu  Super Dyrektor Szkoły, uzyskała ów zaszczytny tytuł, a także pamiątkowy dyplom i statuetkę. Główna nagroda, wręczona podczas V Kongresu Edukacja i Rozwój w warszawskim Ośrodku Olimpijskim w Warszawie to wyróżnienie na skalę krajową, gdyż zasięg konkursu jest ogólnopolski i rokrocznie nominowani są w nim najlepsi z najlepszych wśród dyrektorów polskich szkół.

To ogromny sukces samej Pani Dyrektor, ale także ogromny powód do dumy dla całej społeczności Piątki – jej uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz rodziców, wobec których laureatka wyraziła słowa wdzięczności i podziękowania za współpracę i wspieranie działań szkoły. Podkreśliła, że zaszczytny tytuł, który uzyskała, jest zasługą wszystkich wymienionych podmiotów, jak również organu prowadzącego szkołę i instytucji z nią współdziałających, gdyż tylko wspólnie realizowane inicjatywy przynoszą naprawdę spektakularne efekty.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Pani Dyrektor tak wspaniałego sukcesu, który niewątpliwie przyniósł splendor nie tylko Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim, ale także rozsławił w dziedzinie edukacji całe nasze miasto, powiat, a nawet Mazowsze. Cieszy przy tym fakt, że nie jest to osiągnięcie odosobnione, ale wpisuje się w całe pasmo sukcesów mińskiej SP 5.  Nauczyciele i dyrekcja Piątki na przestrzeni ostatnich lat uzyskali przecież kilka Nagród Ministra Edukacji Narodowej oraz Nagród Kuratora Oświaty, a także odznaczeń państwowych i resortowych. Przypomnijmy, że tylko w zeszłym roku wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Nauczyciel Roku uzyskała przedstawicielka edukacji wczesnoszkolnej Pani Ewa Broda, w tym zaś roku Nagrodę Kuratora Oświaty otrzymała Pani Marzanna Wocial. Jest zatem w pełni uzasadniony powód do gratulacji i życzeń dalszych sukcesów.

Spotkania uczniów z przedstawicielami prawa

16.10.2018 22:26

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem uczniów naszej szkoły w dniu 16 października wychowankowie klas szóstych, siódmych i ósmych  uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami policji i Straży Miejskiej. Głównym celem rozmów było uświadomienie dzieciom konsekwencji wynikających z niewłaściwego zachowania oraz uzmysłowienie odpowiedzialności za własne czyny.