Ślubowanie pierwszaków w Piątce!

10.10.2018 17:38
      4 października 2018r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim świętowano bardzo doniosłą uroczystość ślubowania i pasowania  na ucznia. To niezwykle ważne dla każdego pierwszaka wydarzenie odbywało się w obecności rodziców, dziadków, kolegów i koleżanek z klas drugich oraz zaproszonych gości. Uroczystość zaszczycili swoim przybyciem: Burmistrz Miasta - pan Marcin Jakubowski, Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu – pan Mirosław Krusiewicz oraz przedstawiciel Rady Rodziców - pan Dariusz Świętochowski. Ogromną radość wszystkim zebranym sprawiła także obecność w tym wyjątkowym dniu osób duchownych – księdza proboszcza Janusza Kopczyńskiego oraz  księdza proboszcza Jana Opali. Po uroczystej chwili wprowadzenia sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły pierwszoklasiści usłyszeli wiele ciepłych słów, które skierowali do  nich pani dyrektor Ewa Szczerba, pan Marcin Jakubowski, pan Mirosław Krusiewicz oraz pan Dariusz Świętochowski. Życzyli wszystkim maluchom powodzenia na przyszłej uczniowskiej drodze w jednej  z najlepszych mazowieckich szkół oraz tego, aby nowy etap w ich życiu przepełniony był samymi sukcesami i „aby nauka szła im jak z płatka”.
    • Świetlicowa sala gier w Piątce!

09.10.2018 08:21
      Drodzy Rodzice, Uczniowie i Przyjaciele naszej szkoły!
      Potrzebujemy Waszych głosów!
      Program Się gra się ma - jeżeli chcesz, aby w naszej szkole powstała świetlicowa sala gier, oddaj swój głos, to nic nie kosztuje, a przyniesie wiele korzyści naszym dzieciom.

Namów bliskich i sam głosuj codziennie:  Głosuj na Piątkę

Liczymy na Wasze głosy!

Zajecia taneczne dla dziewcząt

08.10.2018 15:21
      Zapraszamy dziewczęta z klas IV i V  na bezpłatne zajęcia taneczne (grupa cheerleaderek) w naszej szkole w poniedziałki godz.15.30 - 17.00.Zajecia prowadzi p Małgorzata Pyszel.

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego w Piątce!

01.10.2018 20:33
      W dniu 28 września 2018 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. Był to wielki dzień demokracji w Piątce!

Prawo udziału w wyborach mieli wszyscy uczniowie klas IV, V, VI, VII, VIII oraz nauczyciele.
      Były to wybory powszechne - każdy uczeń ma prawo udziału w głosowaniu, równe - każdy uczeń miał jeden głos, bezpośrednie - każdy głosował osobiście oraz tajne - wybór był anonimowy. Cały przebieg i oprawa wyborów była zgodna z ordynacją wyborczą obowiązującą w wyborach demokratycznych. Uprawnionych do głosowania było 441 uczniów oraz 56 nauczycieli.
      Głosów oddanych było 448 głosów, w tym: głosów ważnych było 441 oraz głosów nieważnych - 7

Dziękujemy wszystkim za udział w głosowaniu oraz wspaniałą lekcję demokracji!

Powiatowe indywidualne biegi przełajowe

30.09.2018 21:08
      27 września 2018 r. na Stadionie Mazovii  odbyły się powiatowe indywidualne biegi przełajowe. Dziewczęta miały do pokonania trasę długości 800 m. Startowało ponad 90 zawodniczek z powiatu Najlepiej zaprezentowały się : Amelia Smalej - 7 miejsce, Magda Kożuchowska - 10 miejsce, Marysia Rek - 11 miejsce. Opiekun - Małgorzata Pyszel.