Uczniowie Piątki w NASK

16.10.2018 14:49
      W dniu 11 października 2018 r. Uczniowie naszej szkoły – Marta Bocheńska, Julia Stopa, Antoni Ogonowski oraz Mateusz Świętochowski pod opieką pani Danuty Soleckiej, uczestniczyli w panelu doradczym Kongresu Młodych Internautów (KOMIN). Spotkanie odbyło się w siedzibie instytutu NASK w Warszawie w ramach Tygodnia Kodowania (CodeWeek). Uczniowie mogli pod okiem Mistrzów Kodowania nauczyć się podstaw programowania oraz stworzyć swoje pierwsze mobilne aplikacje. Było to już kolejne wydarzenie, w którym uczniowie naszej szkoły mogli aktywnie uczestniczyć w panelu Kongresu Młodych Internautów KOMIN, zdobywając bezcenne doświadczenia w zakresie programowania.

Dzień Edukacji Narodowej w Piątce

15.10.2018 08:53

W dniu 12 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się apel, który zgromadził wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Szczerba, następnie głos zabrał przedstawiciel Rady Rodziców Pan Dariusz Świętochowski, a później przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego -   Marta Bocheńska, która z kolei przekazała mikrofon uczniom klasy 7c i 5e odpowiedzialnym za przebieg uroczystości. W pięknych słowach zawartych w tekstach wierszy oraz piosenek wychowankowie wyrazili swoją wdzięczność za trud, życzliwość, poświęcenie i dobre serce swoim nauczycielom. Program artystyczny przygotowali uczniowie wspierani przez nauczycieli: panią Mariolę Kruszewską, panią Marzenę Wocial, panią Danutę Solecką i pana Mirka Kruszewskiego. Życzeniom muzycznym w wykonaniu chóru szkolnego akompaniowała pani Magda Jakubowska. Uroczystość zakończył wywołujący serdeczne uśmiechy na twarzach wszystkich zgromadzonych występ dziewcząt z zespołu tanecznego przygotowany przez pani Małgorzatę Pyszel.

Wszyscy pracownicy szkoły serdecznie dziękują za ciepłe słowa i miłe życzenia.

Piłka nożna dziewcząt

11.10.2018 00:24
      Na boisku Szkoły Podstawowej nr 2 odbyły się miejskie zawody w piłkę nożną dziewcząt. Nasza drużyna zajęła IV miejsce.
      Skład : Nalazek Karolina, Gizińska Weronika, Dziugieł Małgorzata, Świeczak Martyna, Gołaś Weronika, Karwowska Maja, Jakubowska Martyna, Jakubowska Kinga, Skup Oliwia.
      Opiekun - Małgorzata Ptszel

I miejsce dziewcząt w biegach przełajowych

11.10.2018 00:25

9. października 2018r. w lesie obok stadionu  odbyły się powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Nasze dziewczęta były bezkonkurencyjne, zajęły I miejsce, zostawiając rywalki daleko w tyle i  zakwalifikowały się do zawodów regionalnych w Siedlcach....

Skład drużyny: Maria Mrzygłód, Anna Wagner, Maria Rek, Martyna Jakubowska, Kinga Jakubowska, Martyna Świeczak, Magdalena Kożuchowska Weronika Bartnicka, Małgorzata, Dziugieł, Maria, Gorczyca, Aleksandra Truszko.

Opiekun - Małgorzata Pyszel

TVP ABC znowu z nami

10.10.2018 17:38

8 września, po raz kolejny, gościliśmy w naszej szkole ekipę nagraniową z TVP ABC, która przygotowując  program poradnikowy „Moda na rodzinę”, przeprowadzała sondę wśród naszych uczniów, ich rodziców oraz dziadków.  Wywiady i krótkie pytania do felietonu dotyczyły samodzielności dzieci  w różnych sytuacjach dnia codziennego a poszerzone były krótkimi scenkami  nagrywanymi w okolicach szkoły.  Były to zapewne  niezapomniane chwile dla uczniów jak i też ich opiekunów. Z niecierpliwością będziemy oczekiwali emisji programu.