Akcja - Segregacja – sprzątamy świat

24.09.2018 20:42

Społeczność naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczne porządki przebiegały pod hasłem „AKCJA-SEGREGACJA! 2 x WIĘCEJ, 2 x CZYŚCIEJ”.

W piątek 21 września zaopatrzeni w gumowe rękawiczki i foliowe worki wyruszyliśmy realizować wspólny cel – czyste ulice naszego miasta. Klasy młodsze wraz ze swoimi opiekunami zadbały o porządkowanie obszaru przyszkolnego, natomiast klasy starsze wyruszyły w nieco dalsze rewiry. Wspólnie sprzątnęliśmy tereny przy ulicach: Litewskiej, Zygmuntowskiej, Nowy Świat, Świętokrzyskiej i Kresowej oraz lasek przy ulicy Arynowskiej. Ten ostatni rejon okazał się najbardziej zanieczyszczoną częścią miasta. Ostatecznie odpadami zapełniliśmy 15 dużych worków, które zostały zabrane przez służby komunalne.

Mamy nadzieję, że śmieci na ulicach będzie coraz mniej, a pobliski las nie będzie już odstraszał stertą śmieci.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do dbania o czystość naszego miasta!!!

• Piknik Rodzinny już w niedzielę

21.09.2018 21:46

Informujemy, że piknik rodzinny odbędzie się bez względu na pogodę. W przypadku słonecznego dnia impreza będzie na terenie boisk szkolnych (prosimy o odpowiednie obuwie, żeby nie zniszczyć nawierzchni). Natomiast w przypadku deszczu impreza odbędzie się w salach gimnastycznych  (plac dmuchany itd.) oraz w holu (prosimy o przyniesienie obuwia na zmianę lub zabawę w skarpetkach tak jak na sali zabaw).

Liczymy na wysoką frekwencję i wspaniałą zabawę!

Dzień DKMS w Piątce

20.09.2018 18:07
      Serdecznie zapraszamy do rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych, który będzie prowadzony podczas Pikniku Rodzinnego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim w dniu 23 września 2018 r. w godzinach 13.00- 17.00.
       Przyłącz się do walki z nowotworami krwi! Może się okazać, że to właśnie Ty możesz uratować komuś życie!

Zimowisko 2019

20.09.2018 18:38
      Stowarzyszenie Na Piątkę zaprasza na zimowisko narciarskie w terminie 26.01. do 02.02.
      dla 45 uczestników w wieku 7- 14 lat,
      którzy potrafią jeździć lub chcą się nauczyć
      miejscowość Poronin
      koszt 1149 zł (w tym wypożyczenie sprzętu i karnety, 100 zł taniej jeżeli ktoś posiada własny sprzęt)
      nocleg pokoje z łazienkami 3-, 4-, 5- osobowe : http://www.urybkow.wczasywpolsce.pl/

"Kącik ekologiczny na Pikniku"- rodzinna zbiórka zużytych baterii

20.09.2018 18:07
      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce zużytych baterii podczas pikniku rodzinnego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim w dniu 23 września w godzinach 14.00- 17.00. Zbiórka baterii jest organizowana w ramach realizowania przez szkołę projektu "Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce" organizowanym przez AURAEKO - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego w Warszawie.
      Zachęcamy do wsparcia ekologicznych działań konkursowych naszej szkoły.