Program "Wzorowa łazienka" w Piątce

04.10.2018 07:44

Nasza szkoła bierze udział w Programie ,,Wzorowa Łazienka", którego inicjatorem jest marka Domestos. Organizatorem akcji jest Ad Craft Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Chmielna 2/31, 00-020 Warszawa. Program ma charakter całoroczny i jest skierowany do szkół podstawowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Składa się z dwóch części: wiosennej i jesiennej. Nasza szkoła bierze udział w części drugiej (jesiennej), która trwa od 20.08.2018 r. do 11.12.2018 r.

Niezawodna Piątka

16.09.2018 22:45
      W dniu 16 września na scenie Miejskiego Domu Kultury.odbyły się występy w wykonaniu Uczniów z naszej szkoły przygotowany przez
      p Magdalenę Jakubowską i p Małgorzatę Pyszel.
      Nasze Uczennice uświetniły swoimi występami Rodzinny Festyn Spółdzielni Mieszkaniowej "Przełom".  Profesjonalizm występów naszych Uczennic nagrodzony został gromkimi brawami!
      Podczas Festynu zbierane były pieniądze na rehabilitację naszego absolwenta Adriana Dąbrowskiego. Dziękujemy za obecność i wsparcie.

Świętowanie SUPER KLASY

16.09.2018 22:46
      W dniu 14 września 2018 r. uczniowie klasy 5A w ramach nagrody Klasa Roku 2017/2018 spotkali się na uroczystej kolacji w pizzerii Da Grasso z Dyrekcją Panią Ewą Szczerbą, Panią Iwoną Kokoszką, Panią Anną Ciszkowską, z byłym wychowawcą Panem Piotrem Łopackim, z obecną wychowawczynią Panią Katarzyną Gójską, z przedstawicielką Samorządu Uczniowskiego koleżanką Martą Bocheńską oraz przewodniczącym Rady Rodziców Dariuszem Świętochowskim. Frekwencja wyniosła ponad 100% - to tylko możliwe w SP nr 5. Wszyscy uczestnicy wyszli zadowoleni ze spotkania, a uczniowie klasy 5A postanowili, że tak łatwo nie oddadzą tytułu Klasa Roku. Zapraszamy pozostałe klasy do walki o ten wspaniały tytuł.

Duma Piątki

16.09.2018 22:46

14 września, w gmachu Politechniki Warszawskiej, odbył się IV dzień popularyzacji matematyki. Hasłem przewodnim był temat „Matematyka dla informatyki”. Adresatem wydarzenia byli uczniowie szkół różnego szczebla. W tym wydarzeniu nasza placówka również  miała swój akcent. Pani Ewa Broda i Marzena Wocial w ramach współpracy z Fundacją Edukacja na Nowo przeprowadziły dwa zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO.

Rekrutacja do projektu "Gimnastyka korekcyjna - ważna sprawa”

30.09.2018 20:10

Nasza Szkoła uczestniczy w projekcie "Gimnastyka korekcyjna - ważna sprawa”. Realizowany jest on w formie zajęć dla dzieci z klas I - III Publicznych szkół podstawowych z terenu Mińska Mazowieckiego, dla których organem prowadzącym jest Miasto Mińsk Mazowiecki. Zajęcia gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej realizowane są ze środków pochodzących z Ministerstwa Sportu i Turystyki, przy wkładzie własnym pochodzącym z budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki. Od uczestników nie pobierane są żadne opłaty - są to zajęcia bezpłatne.