01.12.2018 23:07

Rada Rodziców serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie wspaniałej dyskoteki andrzejkowej w dniu 29 listopada dla uczniów klas 4-8.

Dziękujemy:

Dyrekcji szkoły;

Dj Fuller;

Samorządowi Uczniowskiemu w szczególności Hani Wójcickiej, Marysi Mrzygłód i Julii Janiszewskiej;

Rodzicom: Ani Rek, Monice Miller, Lidii Grabowskiej oraz pomagającym uczniom za obsługę kawiarenki;

Wszystkim zaangażowanym Nauczycielom, pracownikom SP nr 5, obecnym rodzicom oraz uczestnikom dyskoteki.

Zebrany fundusz pozostaje do dyspozycji Samorządu Uczniowskiego.

Przewodniczący Rady Rodziców SP nr 5
      Dariusz Świętochowski

SUKCES TRZECIOKLASISTÓW

21.11.2018 20:00

20 listopada 2018r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim odbyło się uroczyste podsumowanie VII Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania, który w tym roku przebiegał pod hasłem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz ogłoszenia Roku 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta. Uczestnicy konkursu czytali wybrane przez siebie fragmenty książki Joanny Szarek i Jarosława Szarka „Kocham Polskę” oraz prezentowali wylosowany fragment tekstu przygotowany przez organizatorów. W zaszczytnym gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Jury pod przewodnictwem pani Stanisławy Gujskiej przyznało II miejsce Monice Bodeckiej oraz III miejsce Wiktorowi Księżopolskiemu - uczniom klasy IIIa, której wychowawcą jest pani Marzena Płochocka. W konkursie wzięło udział 123 uczniów.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

17.11.2018 13:07
      W załączeniu przekazuję przesłany do Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki list Pani Anny Zalewskiej – Minister Edukacji Narodowej i Pana Jarosława Pinkas – Głównego Inspektora Sanitarnego.

Święto Niepodległości w naszej szkole

12.11.2018 22:44

W piątek 9 listopada uczciliśmy w naszej szkole setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wyrazem szacunku uczniów i nauczycieli dla ojczyzny oraz dla wszystkich, którzy walczyli o jej wolność i niepodległość, było włożenie galowych strojów oraz przypięcie biało-czerwonych kotylionów. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w specjalnie przygotowanym na tę okazję apelu. Rozpoczęła go Pani Dyrektor Ewa Szczerba odwołując się do postaw patriotycznych wychowanków naszej szkoły. Z kolei występujący uczniowie przygotowani przez panie: Dorotę Czapską, Iwonę Sabak, Barbarę Szmidt oraz pana Mirosława Kruszewskiego przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju oraz wspomnieli zasługi Wielkich Polaków. W nastrój patriotyczny dodatkowo wprowadzały piękne dekoracje przygotowane przez panią Katarzynę Milewską. O godzinie 11.11 wszyscy zaśpiewaliśmy  „Mazurek Dąbrowskiego”. Później chór szkolny pod opieką pani Magdy Jakubowskiej śpiewał szereg pieśni patriotycznych, w których nucenie włączali się również uczniowie i nauczyciele.

Podniosła i radosna atmosfera towarzyszyła wszystkim
      nie tylko podczas apelu, ale przez cały dzień.

• „Projekt logo na szkolną bluzę”

12.11.2018 20:09
      Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców ogłasza Konkurs dla uczniów SP nr 5 pod hasłem: Projekt logo na szkolną bluzę.
      Zapraszamy wszystkich do wziecia udziału w konkursie!