"Pomaluj za Kacpra"

03.12.2018 21:28
      W dniu 29 listopada 2018r. grupa uczniów uczęszczających do naszej świetlicy miała możliwość wzięcia udziału w promocji książki "Pomaluj za Kacpra", która odbyła się w Liceum Plastycznym im. Elwiro Michała Andriollego w Mińsku Mazowieckim. Książka-kolorowanka została stworzona przez uczniów tego Liceum i jest dedykowana młodemu odbiorcy.
      Nasi uczniowie podczas tej ciekawej wizyty mieli możliwość zapoznania się z pracami przyszłych artystów, jak również uczestniczyli w pokazowej lekcji portretowania. To było ciekawe doświadczenie i prawdziwe wyzwanie dla naszych uczniów.
      W trakcie tego spotkania uczestnicy wzięli udział w Quizie o sztuce, w którym nagrodzono trzy osoby. Dwie z nich to nasze uczennice: Milenka Gutkowska klasa I i Michalinka Ner klasa III.
      Serdecznie gratulujemy! smiley

• Się gra się ma - zakończenie programu -podziękowania

03.12.2018 21:15
      Drodzy Rodzice, Uczniowie i Przyjaciele naszej szkoły!
      Chcemy bardzo serdecznie podziękować za wsparcie i głosy jakie zostały oddane na naszą szkolną świetlicę w programie "Się gra się ma". Niestety ilość zebranych głosów nie dała nam szansy na otrzymanie nagrody.
      Zabrakło tak niewiele!
      My jednak się nie poddajemy i z pewnością będziemy brać udział w kolejnych programach z jeszcze większym zaangażowaniem.
      Szczególne podziękowania kierujemy do naszych uczniów uczęszczających na naszą szkolną świetlicę, którzy z ogromnym zaangażowaniem podejmowali kolejne wyzwania programu. Projektowali, rysowali, tworzyli opisy gier jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc. Dzięki naszym uczniom zdobyliśmy w tym programie dodatkowe 2 000 głosów i to jest nasz, a przede wszystkim ich duży sukces!
      Dziękujemy raz jeszcze i prosimy o dalsze aktywne wsparcie wszystkich naszych szkolnych działań!

Kolejne sukcesy czytających uczniów Piątki

03.12.2018 21:06

W piątek 30 listopada miało miejsce podsumowanie III Powiatowego Projektu „Czytam, bo lubię” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1. Projekt składał się z trzech konkursów, w dwóch z nich mamy laureatów! W konkursie literackim II miejsce zdobyła Lena Gawron z klasy VI d, III miejsce – Blanka Gromulska z klasy V d. W konkursie czytelniczym naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice, laureatki etapu szkolnego – Lena Gawron i Magdalena Kożuchowska z klasy VI d. Dziewczyny rozwiązały trudny, składający się z 73 pytań test, który wyłonił laureatów etapu powiatowego. Drugie miejsce zajęła Lena.

Serdecznie gratulacje dla dziewczyn!!!smiley

Zwieńczeniem zmagań konkursowych dla wszystkich uczestników Projektu był udział w niezwykle ciekawym i pouczającym spotkaniu autorskim z Panią Grażyną Bąkiewicz – autorką książki, której dotyczyła tegoroczna edycja konkursu.

02.12.2018 13:53

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za ogromne serce, chęć pomocy i empatię.
      Wszyscy uczniowie naszej szkoły włączyli się w zbiórkę misiów i materiałów plastycznych organizowaną przez Fundację „Mam Marzenie”. Każdego dnia uczniowie przynosili nowe Pluszaki, bloki, książki, kredki i plastelinę. Wolontariuszki Sekcji Wolontariatu Piątki wykazały duże zaangażowanie odwiedzając wszystkie klasy i zachęcając do udziału w akcji. Dużym zaangażowaniem wykazali nasi Uczniowie, którzy wykonali, również prace plastyczne: rysunki Misiów oraz kukiełki. Prace zostaną przekazane dla dzieci w oddziałach onkologicznych.

To dzięki Wam nasza wspólna akcja przeszła najśmielsze oczekiwania!
      Dziękujemy! Dzieci na pewno będą szczęśliwe!

Prace plastyczne na Dzień Misia

Program WZOROWA ŁAZIENKA

02.12.2018 12:20

DZIEŃ TOALETY

Dnia 21 listopada uczniowie klasy III b przeprowadzili akcję edukacyjną dla klas zerowych oraz młodszych, której celem było poszerzenie wiedzy dzieci na temat zasad korzystania z toalet szkolnych oraz zachęcenie do jak najczęstszego mycia rąk. Najważniejszym punktem akcji był występ kabaretowy. Działania te prowadzone były w ramach udziału naszej szkoły w programie „Wzorowa łazienka”.