• Aktualności

     • Najlepsi warcabiści z klas pierwszych

      W kwietniu zakończył się organizowany w ramach zajęć koła warcabowego Turniej Warcabowy Klas Pierwszych. Oto zwycięzcy:

      Kategoria dziewcząt:

      1. Olimpia Szubińska kl. Ib

      2. Alicja Pydyńska kl. Ic

      3. Kalina Klimczak kl. Ic

      Kategoria chłopców:

      1. Piotr Witkowski kl. Ic

      2. Bartłomiej Pukacki kl. Ic

     • Witaj, majowa jutrzenko…I❤️🇵🇱

      Piątek 28 kwietnia był dniem, w którym obchodziliśmy aż trzy święta narodowe: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

      Był to dzień, w którym przypomniane zostały wybrane wydarzenia z historii naszego kraju. Przywołano najważniejsze postaci i fakty związane z działalnością Sejmu Wielkiego oraz uchwaleniem pierwszej w Europie konstytucji, przypomniano genezę Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy popularnie zwanego Świętem Pracy i Święta Flagi.

     • Święta majowe w świetlicy

      W związku z obchodami świąt majowych dzieci w świetlicy obejrzały szereg filmów edukacyjnych, min.: „Legenda o powstaniu państwa polskiego”, „Święta majowe”, „Historyczne stolice Polski”.

      Wysłuchały szeregu opowiadań o genezie Święta Pracy i uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wysłuchały piosenki „Mazurek 3 maja” i innych pieśni patriotycznych. Za pomocą wykreślanek, rozsypanek i krzyżówek utrwalały sobie słowa hymnu państwowego i znajomość symboli narodowych. Wykonały szereg prac plastycznych, min.: flagę Polski, kotyliony, godło państwowe. W piątek podczas uroczystego podsumowania obchodów w odświętnych strojach i podniosłym nastroju odśpiewaliśmy hymn Polski.

     • Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Amemus Patriam! - Kochajmy Ojczyznę!”

      25 kwietnia br. w Klubie Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Amemus Patriam!”. 48 młodych artystów - dzieci przedszkolne i ze szkół podstawowych klasy 0 – III zaprezentowały przygotowane utwory.

      Naszymi reprezentantami byli uczniowie z kl. IIIc, Julia Kloch oraz Dmytro Filonenko. Julia zaprezentowała radzie artystycznej konkursu i publiczności wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”, a Dmytro „Trzy symbole narodowe” Agaty Dziechciarczyk.

     • Wielki finał EKO-projektu

      WIELKI "ELEKTROŚMIECIOWY📠📻🖥 ZAWRÓT GŁOWY" W PIĄTCE 😀

      W dniach 20 i 21 kwietnia 2023r w mińskiej Piątce odbyła się zbiórka elektroodpadów 🖥📻☎️🖱⌨📲📠♻️oraz zużytych♻️🔋 baterii.

      Drodzy mieszkańcy Mińska Mazowieckiego i okolic- dziękujemy za każdy gram elektroodpadów, który przekazaliście w nasze dobre ręce!!!🤲😀💚🌍 Razem posprzątaliśmy nasze miasto, razem posprzątalismy nasze domy!!!💪😀♻️💚🌍 Dziękujemy, że jesteście z nami!!!💪♻️💚🌍DZIĘKUJEMY ZA TO, ŻE JESTEŚCIE EKO!!!💪♻️💚

     • Małe serca, wielkie czyny...

      Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim przystąpiła do V edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski, organizowanej przez Stowarzyszenie " Dla Polski ". Akcja została objęta honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Uczniowie klas trzecich dzielnie sprzątali park miejski♻️🌍💚🤍💚.

     • Etap powiatowy konkursu ortograficznego

      Etap powiatowy konkursu odbędzie się 9 maja 2023r. (wtorek) w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim.Uczniów i ich opiekunów prosimy o przybycie na godz. 9:40. Zmagania konkursowe rozpoczną się o godz. 9:50 i będą trwały 45 minut.Prosimy o zabranie przyborów do pisania!

     • Świetliczaki świętują "Dzień Ziemi"

      Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej obchodzony był w różnorodny sposób. Najpierw dzieci obejrzały szereg filmów edukacyjnych, wysłuchały opowiadania „Opowieści z zielonego parku” zdobywając wiadomości na tematy ekologiczne, poznały znaczenie pojęć: „recykling”, „utylizacja”, „segregacja odpadów”, „odnawialne źródła energii”.

     • Marsz solidarności z osobami z Autyzmem

      Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu. Dlatego uczniowie klasy VIIb wraz z wychowawczynią panią Joanną Kurek oraz pedagogami panią Anną Niedek i panią Anną Markowską zorganizowali w czwartek 20 kwietnia 2023r. marsz solidarności z osobami z autyzmem.

      Wspólnie przeszliśmy ulicami naszego miasta, trzymając w rękach niebieskie balony, rozdając ulotki oraz eksponując transparent wykonany przez uczniów. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, iż jesteśmy otwarci i tolerancyjni, bo każdy z nas jest wyjątkowy i wartościowy. Rozdając ulotki napotkanym przychodniom, uświadamialiśmy im, jak funkcjonują osoby z autyzmem. Wskazywaliśmy, jak ważne jest to, aby każdy czuł się dobrze wśród innych: w szkole, w pracy, na ulicy czy w sklepie, bez względu na to, w jaki sposób postrzega świat.

     • Ambitne Ekolożki SP5 z wizytą w Radio Podlasie

      Dnia 13 kwietnia 2023 r. zespół uczennic z klasy 8e- „Ambitne Ekolożki” udały się z wizytą do Radio Podlasie Siedlcach. Została nagrana krótka audycja, promująca działania w ramach konkursu „Dobre rady na elektroodpady” oraz termin zbiórki elektroodpadów w SP5 w Mińsku Mazowieckim.

     • 80. rocznica wybuchu powstania w gettcie warszawskim

      #AkcjaŻonkile
      19 kwietnia 2023 roku mija 80. rocznica powstania w getcie warszawskim.
      Wśród 50 tysięcy osób przebywających w getcie byli bojownicy, którzy zapisali się w zbiorowej pamięci. Jednak większość skazanych na getto to byli zwykli ludzie, mieszkanki i mieszkańcy Warszawy i przesiedleńcy. To ich historiom poświęcone są tegoroczne obchody.
      Wydarzeniom rocznicowym towarzyszą słowa Romana Kenta: „ Nie bądź obojętny”. Pragniemy, by stały się naszym codziennym zobowiązaniem. Sięgamy w przeszłość nie tylko, by uhonorować losy ludzi tamtego czasu, ale też poddać refleksji wydarzenia w trosce o naszą współczesność.
      Zapraszamy na miejskie obchody rocznicowe.
      W programie miniwykład o losach Żydów, mieszkańców Mińska Mazowieckiego. Z ich biogramów wybierzemy ważne dla nas pojęcia, by wykorzystać je w twórczej wspólnej aktywności. Po spotkaniu w MBP złożymy kwiaty na Starym Rynku, pod pomnik

     • GREEN CHALLENGE

      WIELKIE BRAWA I GRATULACJE

      DLA NASZYCH UCZNIÓW ❤️

      Mamy zaszczytne III miejsce 💪

      BRAWO ZA KREATYWNOŚĆ ❤️

     • PÓŁ SERDUSZKA DLA MALUSZKA ❤️

      Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę

      dla WIKTORKA ZAWADZKIEGO

      Chłopiec ma 2 latka, urodził się z wadą HLHS

      – zespół niedorozwoju lewego serca.

      Wiktorek żyje z połową serduszka.

      Chłopca czekają dwie operacje w USA, jednak ich koszt to 15 milionów złotych.

      POMÓŻMY! KAŻDY GROSZ JEST BARDZO CENNY!

     • W świątecznym nastroju

      Środa upłynęła w naszej szkole w świątecznej atmosferze. Cała społeczność SP 5 pojawiła się na uroczystym spotkaniu w sali gimnastycznej, podczas którego wybrani uczniowie, pod okiem katechetów, w przepiękny sposób przypomnieli tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Wspomniane zostały między innymi tradycje Wielkiego Tygodnia oraz symbolika produktów, które obowiązkowo powinny pojawić się w naszych wielkanocnych koszyczkach. Cudownej atmosfery dodały pieśni wykonane przez naszych uczniów przy akompaniamencie gitary, odtwarzana w tle świąteczna prezentacja multimedialne oraz przepiękne wiosenne dekoracje. Spotkanie podsumowała Pani Dyrektor Ewa Szczerba, składając wszystkim przybyłym przepiękne życzenia świąteczne, do których dołączyli się również Pani Małgorzata Berwid – goszcząca dziś w naszej szkole pisarka, pedagożka i scenarzystka oraz Proboszcz Parafii św. Antoniego

     • Fascynujące spotkanie z pisarką...

      5 kwietnia 2023r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole panią Małgorzatę Berwid - pedagożkę, scenarzystkę, pisarkę i dziennikarkę, autorkę i współautorkę programów telewizyjnych dla dzieci: „Ciuchcia”, „Budzik”, „Moliki Książkowe”, laureatkę nagrody ,,Order Uśmiechu”. Podczas spotkania pani Małgorzata Berwid zaprezentowała uczniom klas IV swoją książkę pt. „Wojenne lalki Marysi”, w której opowiedziała historię swojej mamy, która jako kilkuletnia dziewczynka przeżyła niemiecką okupację. Opowiedziała uczniom o dzieciństwie w czasach wojny, historię lalki Rozalki i wzruszającej zabawie w ,,kartoflane przedszkole”.

     • Przedświąteczna środa w klasie 2d 🐇🐰🥚🪺

      Każdy dzień jest idealnym dniem do świętowania, a szczególnie przedświąteczny czas zachęca do przemyśleń, rozmów, miłych gestów i celebrowania wspólnie spędzonych chwil. Uczniowie 2d tego dnia spotkali się przy świątecznym stole dzieląc się jajkiem i delektując pysznymi babami wielkanocnymi. Był to czas przepełniony życzliwością i ciepłymi uśmiechami. Dzieci składały sobie życzenia i miały okazję zastanowić się, co jest dla nich ważne w te święta. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że rodzina, spokój i czas z bliskimi, to jest to na co czekają.

     • Wolontariusze - Bohaterom ...

      Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy Wolontariusze wykonali kartki, które zostały przekazane Stowarzyszeniu Odra-Niemen. W ramach akcji "Rodacy Bohaterom" kartki zostaną doręczone do „Paczki pamięci” skierowaniej do weteranów walk o Niepodległość, środowisk kombatanckich w całej Polsce.

      P

    • Wolontariusze - Bohaterom ...
    • Wielkanoc w świetlicy szkolnej 🐣🐇❤️
     • Wielkanoc w świetlicy szkolnej 🐣🐇❤️

      Wielkanoc to największe święto chrześcijańskie obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. To czas radości i budzenia się przyrody. Do zbliżających się świąt przygotowywaliśmy się z należytą starannością. W ramach zajęć dzieci poznały: zwyczaje, obrzędy i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi w Polsce i innych krajach. Wykonały wiele prac plastycznych, min.: kartki świąteczne, pisanki, zajączki, baranki i palemki, które ozdabiają naszą salę. Nauczyły się także okolicznościowej piosenki „Są takie święta, co budzą życie, budzą czas…” .

  • Partnerzy

   • Mazowiecki Kurator Oświaty
   • Miasto Mińsk Mazowiecki
   • Ośrodek Rozwoju Edukacji
   • Komenda Policji
   • Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
   • MDK
   • Muzeum Ziemi Mińskiej
   • Microsoft Office
   • Fundusze Europejskie
   • Akademia NASK
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Rekrutacja
   do świetlicy szkolnej
   na rok szkolny 2023/2024

   od 12.04.2023 do 7.06.2023


    

  •  


  • Generator Zdjęć do legitymacji

   zdjęcie do mlegitymacji


    

  • Godziny dzwonków

   Sobota 10.06.2023
  • liczba odwiedzin: 20513509
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych