• Aktualności

     • Dzień Języków Obcych w Piątce 🙂

      We wrześniu wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się w konkursie z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.

      Celem konkursu było zwiększanie motywacji do nauki języków obcych, poszerzanie wiedzy o kulturze innych państw i odkrywanie uzdolnień uczniów.

      Uczniowie od klas I – VIII mieli za zadanie stworzyć prace plastyczne o Elżbiecie II, brytyjskiej rodzinie królewskiej, lub stworzyć lapbooki związane z państwami anglojęzycznymi i niemieckojęzycznymi. Poniżej znajdują się laureaci konkursu.

     • Zerówkowicze wiedzą już.... jak wysłać list😉

      Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Urząd Pocztowy. Poznały zakres usług, jakie świadczy poczta, pracę listonosza. Dowiedziały się też, jaka jest "droga" listu, paczki oraz innych przesyłek. Każde dziecko miało możliwość zaadresowania i wysłania listu 😃

     • Spotkania w świetlicy

      Nowa galeria Spotkania w świetlicy została dodana do albumu fotograficznego

      Zaczęliśmy cykl spotkań z bardzo ciekawymi ludźmi. Nasze pierwsze „SPOTKANIE W ŚWIETLICY” było bardzo emocjonujące. Naszym gościem był aktualny MISTRZ POLSKI w warcabach stupolowych Pan Łukasz Kosobudzki. Opowiedział dzieciom ile czasu już gra w warcaby. Zachęcał do udziału w zajęciach warcabowych. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni grą w warcaby. Udało nam się rozegrać trzy partie warcabowe z Panem Łukaszem. Każdy chciał zagrać z Mistrzem! Dziękujemy za poświęcony nam czas i trzymamy za słowo Pana Łukasza, że jeszcze nas odwiedzi!Nasza świetlica została wyposażona w warcabnice z projektu „Warcaby w mazowieckiej szkole”.

    • Europejski Dzień Sportu Szkolnego Piątce
     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego Piątce

      30 września Szkola Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy. Był to dzień pełen wrażeń, aktywności ruchowej, ogromnego zaangażowania i wspólnej zabawy. Uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami wspólnie podejmowali kolejne sportowe wyzwania zarówno w sali gimnastycznej, sali lekcyjnej jak również podczas przerw. Europejski Dzień Sportu Szkolnego był okazją do zaprezentowania działań jakie uczniowie tej placówki realizują każdego dnia ucząc się przez zabawę i sportowe wyzwania.

     • Dzień Chłopaka i Dziewczyny w 3c💖

      „W każdej chwili, zawsze, wszędzie,

      niech Ci w życiu dobrze będzie!

      Niech Cię dobry los obdarzy

      wszystkim o czym tylko marzysz!”

      28 września, w klasie 3c odbył się Dzień Chłopaka i Dziewczyny. Uczniowie wystosowali personalizowane życzenia dla siebie, nawzajem. Były one ozdobione motywem plastycznym. Każdy narysował to, co mu w „duszy gra”. Następnie dzieci obejrzały film o przyjaźni pt. „Dom”. Na rodzicach zawsze można polegać. Zadbali o „milusińskie brzuszki”. Przygotowali pyszne pizze oraz witaminkowe soki. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

    • Wyjście na warsztaty pizzy klasy 2c
     • Wyjście na warsztaty pizzy klasy 2c

      29 września br. wramach obchodów klasowego Dnia Chłopaka”uczniowie klasy II C uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach robienia pizzy. Do restauracji „Da Grasso” wybraliśmy się komunikacją miejską, co stanowiło ciekawy element wycieczki. Dzieci mogły wcielić się w rolę kucharza oraz poznać tajniki powstawania znanego włoskiego dania. Każdy mógł przygotować swoją pizzę od podstaw i zadecydować o dodatkach, które najbardziej lubi. Po samodzielnym przygotowaniu swojego kulinarnego dzieła pizza trafiła do specjalnego pieca. Kulinarna przygoda zakończyła się degustacją zrobionej pizzy oraz pięknym dyplomem. Warsztaty przyniosły wszystkim wiele emocji i radości. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci małych smakoszy! Dziękujemy organizatorom zawspaniałe przyjęcie i bardzo miłą atmosferę.

     • SUKCESY naszych dziewcząt 💪

      W dniu 26 września 2022 r. odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały następujące dziewczęta:

      2008 r.

      Eliza Szostak – 3 miejsce

      Nadia Makowska – 10 miejsce

      Karina Śliwińska – 13 miejsce

      Maja Matasek – 15 miejsce

      2009r

      Zofia Rek – 2 miejsce

      2010 r

      Joanna Rek – 1 miejsce

     • Ważna rola samorządowca...

      27 września gościliśmy w naszej szkole panią wiceburmistrz Elizę Bujalską, która spotkała się z uczniami klas starszych. Celem spotkania były rozmowy o ważnej roli samorządu miejskiego i o projekcie powołania Młodzieżowej Rady Miasta. Dzięki tej radzie głos młodych mieszkańców ma być bardziej słyszalny. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących ich szczegółów, np. jakie będą zadania rady, ilu członków będzie liczyła, jak długo będzie trwała kadencja młodego radnego. Wielu uczniów ciekawiła procedura wyborów. Być może są wśród nich przyszli reprezentanci naszej „Piątki”.

     • #wspaniałerzeczydziejąsięwŚWIETLICY 

      Miniony tydzień w świetlicy minął nam na nauce, przypominaniu i utrwalaniu wiadomości o JESIENI. Wspólnie wykonaliśmy mapę myśli. Rozmawialiśmy o darach jesieni. Wykonaliśmy piękne kolorowanki, które ozdabiają nam sale. Graliśmy w memory i rozwiązywaliśmy krzyżówki w aplikacji Wordwall. Graliśmy w Dobble- wersja jesień. Cieszyliśmy się i korzystaliśmy z promieni słońca na szkolnym placu zabaw i orliku.

     • Smacznie, zdrowo, kolorowo...

      Zerówkowicze przy straganie owocowo-warzywnym...

      Dnia 22 września 2022 r. dzieci oddziału przedszkolnego odwiedziły stragan owocowo- warzywny na targowisku miejskim. Odbyła się krótka pogadanka dotycząca wpływu owoców i warzyw na zdrowie człowieka. Nasi zerówkowicze doskonale wiedzą, jakie smaczne i zdrowe potrawy można przygotować z owoców i warzyw. Dzieci mają świadomość, że owoce i warzywa muszą być obecne w ich codziennej diecie i obiecały, że tak będzie.

    • Spotkanie z Jerzym Owsiakiem
     • Spotkanie z Jerzym Owsiakiem

      Dnia 21 września 2022 r. na Starym Rynku w Mińsku Mazowieckim odbyło się spotkanie z Jerzym Owsiakiem, prezesem fundacji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na spotkaniu pojawił się Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki pan Marcin Jakubowski oraz Jego zastępca pani Eliza Bujalska. W wydarzeniu uczestniczyła także młodzież ze szkół w Mińsku Mazowieckim, w których były prowadzone zbiórki na rzecz fundacji. Pan Owsiak Prezes Fundacji dziękował za wielkie zaangażowanie w pozyskiwaniu funduszy. Każda zebrana kwota była przekazana na zakup niezbędnego dla pacjentów sprzętu oraz finansowanie programów medycznych. Odbyło się również symboliczne nadanie nazwy ulicy WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, która oficjalnie została otwarta podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 30.01.2022r. Jerzy Owsiak otrzymał symboliczny duplikat tablicy z nazwą ulicy. Spotkanie zako

     • "Ogórkiem" po Warszawie....

      20 września klasy 6a, 6b i 6c wyruszyły na wycieczkę do Warszawy .... pociągiem.

      Naszym celem było zwiedzanie stolicy zabytkowym autobusem typu "Ogórek". Odwiedziliśmy m.in. Park Łazienki Królewskie, Stare Miasto, pijalnię czekolady "Wedel", a także Pałac Nauki i Kultury.... w tym ogromnym gmachu uczniowie mogli zobaczyć sale, w których odbywały się ważne narady państwowe w czasach PRL....

    • "Ogórkiem" po Warszawie....
    • EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU
     • EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU

      20 września 2022 r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na parkingu "zagościł" autobus komunikacji miejskiej, którym zręcznie manewrował kierowca-pan Jarek. Najmłodsze dzieci z klas O-III z wypiekami na buziach czekały na ten dzień. Pan Rafał Czerechów, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej oraz pan kierowca cierpliwie i wyczerpująco odpowiadali na tysiące pytań dociekliwych uczniów, zdradzając wszelkie tajemnice autobusu i prezentując niedostępne na co dzień zakamarki pojazdu. Co to jest „ciepły guzik’?, Jak wygląda podróż osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim?, Co to jest „wyjście awaryjne” i do czego służy młotek w autobusie? Na te i wiele innych pytań wszyscy znaleźli odpowiedź. Na zakończenie wizyty w autobusie, każdy mógł poczuć się jak prawdziwy kierowca, zasiadając za kierownicą pojazdu w barwach naszego miasta.

     • Aktywna lekcja W-fu

      20 września b.r. Klasy 2a i 2d wraz z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do Stacji Grawitacji w Warszawie. Celem wycieczki było uczestnictwo w aktywnej lekcji W-fu. Uczniowie pod okiem przeszkolonych instruktorów zapoznali się z zasadami bezpiecznego i aktywnego korzystania z obiektu, poznali wiele ciekawych ćwiczeń, które można wykonać na trampolinach. Każde ćwiczenie zostało wykonane pod okiem specjalisty ze zwróceniem uwagi na poprawność wykonania i odpowiednią postawę podczas akrobacji. Pobyt w Stacji Grawitacji sprzyjał wyrabianiu właściwego nawyku spędzania czasu oraz integracji zespołów klasowych. Uczniowie korzystając z szeregu atrakcji pokonywali własne słabości i uczyli się współdziałać w grupie.

     • Nie taki robal straszny 😉

      W poniedziałek 19 września klasy 2b i 2c wyruszyły na wycieczkę do warszawskiego ZOO. Tego dnia hipopotamica Pelagia świętowała 37 urodziny i odśpiewano jej „Sto lat”. Mimo deszczowej aury oglądanie żyraf, słoni, szympansów, alpak, węży i kangurów przyniosło wiele radości. Zwiedzanie sali wolnych lotów dla ptaków oraz bajkowych akwariów sprzyjało wyciszeniu i relaksowi. Mnóstwo emocji dostarczyły zajęcia edukacyjne pt. „Nie taki robal straszny. Poznać, to znaczy zrozumieć i polubić”, podczas których uczniowie przeżyli bliskie spotkania z bezkręgowcami. Okazało się, że wije łaskoczą w skórę setkami nóżek, patyczaki haczykami zaczepiają o ubranie, straszyki udają skorpiona, a karaczany syczą, gdy czują się zagrożone. Mikrofauna może być sympatyczna :)

     • Torami Nowej Edukacji

      W ramach projektu „Torami nowej edukacji - wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego” ponad 1000 uczniów uczestniczyło w zajęciach rozwijających umiejętności uczenia się i wzmacniających kompetencje kluczowe. Celem projektu było także podniesienie jakości edukacji i zwiększenie atrakcyjności nauczania poprzez rozszerzenie kwalifikacji nauczycieli. Zakupione za blisko milion złotych nowoczesne pomoce dydaktyczne z pewnością uatrakcyjniają proces nauczania.

     • Akcja ekologii w Piątce🙂

      ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII

      Dnia 16 września 2022 r. w naszej szkole odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym zbiórka zużytych
      baterii pod hasłem: „Wszyscy wspólnie posprzątajmy świat!”. Do akcji przystąpili uczniowie wszystkich klas oraz dzieci oddziału przedszkolnego.

      Dziękujemy za 50 kg zużytych bateryjek, które trafiły w „nasze dobre ręce”.

  • Partnerzy

   • Mazowiecki Kurator Oświaty
   • Miasto Mińsk Mazowiecki
   • Ośrodek Rozwoju Edukacji
   • Komenda Policji
   • Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
   • MDK
   • Muzeum Ziemi Mińskiej
   • Microsoft Office
   • Fundusze Europejskie
   • Akademia NASK
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Rekrutacja
   do świetlicy szkolnej
   na rok szkolny 2023/2024

   od 12.04.2023 do 7.06.2023


    

  •  


  • Generator Zdjęć do legitymacji

   zdjęcie do mlegitymacji


    

  • Godziny dzwonków

   Sobota 10.06.2023
  • liczba odwiedzin: 20513507
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych