• Aktualności

     • Dzień Babci i Dziadka w klasie 2c❤️

      Jest taki jeden, no może dwa dni w roku…To Święto Babci i Święto Dziadka… Łza wówczas się kręci w oku… o tym ważnym Święcie dobrze pamiętany i dla naszych Dziadków niespodzianki mamy.

      Uczniowie z kl. II c przygotowali krótki występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz tańczyli. Cały występ został nagrany, aby Babcie oraz Dziadkowie mogli go obejrzeć. Każdy drugoklasista przygotował własnoręcznie wykonane przestrzenne laurki.

     • Życzenia dla Babci i Dziadka

      Z okazji Dnia Babci i Dziadka

      wszystkim Babciom i Dziadkom

      najserdeczniejsze życzenia

      w imieniu wszystkich

      Uczniów Piątki

      składa kółko teatralne

      Idalia Komorowska - klasa 3a

      Katarzyna Kurek - klasa 5c

      Zuzanna Barwicka - klasa 5c

      Maja Domagalska - klasa 5c

      Aleksandra Króla - klasa 5c

     • Karnawałowa zabawa w świetlicy😊

      W dniu 13 stycznia 2022 r. w świetlicy szkolnej odbył się karnawałowy bal. Sala przystrojona kolorowymi serpentynami wprowadzała w nastrój wesela i dobrego humoru.

      Naszą zabawę rozpoczęliśmy od prezentacji balowych strojów. Następnie przy dźwiękach dyskotekowej muzyki dzieci ochoczo tańczyły w parach, w kółeczku i korowodach, które były przeplatane licznymi konkursami i zabawami karnawałowymi, takimi jak: karnawałowy wąż, brakujące krzesła, taniec kotylionów czy taniec z balonami. Podczas wspólnej zabawy ujawniło się wiele tanecznych talentów – Gabrysia sprytnie poprowadziła taniec „Makarena”, a Gustaw „Karnawałowego węża”. Na koniec wybraliśmy królową i króla balu, którzy otrzymali korony i zatańczyli walca w otoczeniu wszystkich świetliczaków. Naszą wspaniałą zabawę zakończył odki poczęstunek.

    • Karnawałowa zabawa w świetlicy😊
     • Konkurs Wiedzy o Mazowszu

      Kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim biorą udział w interdyscyplinarnym Konkursie Wiedzy o Mazowszu organizowanym przez MSCDN. Konkurs odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i pozwala spojrzeć na nasze województwo z różnych perspektyw. Warunkiem udziału w teście wiedzy było przygotowanie projektów dotyczących szeroko ujętego tematu "Mazowsze w Europie". Tym razem aż pięć grup zdecydowało się wykonać prezentację projektową.

     • PROJEKT - Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)

      Rola SCWEW w działaniach na rzecz edukacji włączającej

      Model funkcjonowania Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW) został opracowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Projekt „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)” realizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie, będący jednostką organizacyjną Powiatu Węgrowskiego, służy wprowadzeniu w życie założeń tego modelu na zasadzie pilotażu.

     • Projekt EMOCJA...

      Uczniowie klasy VIb od października realizują projekt EMOCJA. Poprzez cykliczne zajęcia z pedagogiem poznają swoje mocne strony, rozwijają inteligencję emocjonalną, empatię oraz uczą się współpracy w grupie. Pracują nad kontrolą ekspresji emocji, próbują odnaleźć rozwiązania trudnych sytuacji. Jednym z działań w ramach realizacji projektu jest udział w świątecznej wymianie kartek pn. Kartki z iskierkami emocji. Uczniowie klasy VIb przygotowali karty bożonarodzeniowe dla uczniów klasy IV z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janiny Wierzchowskiej w Liśniku Dużym. Kilka dni temu nasi uczniowie, w ramach wymiany, również otrzymali karty od partnerskiej szkoły. Własnoręcznie przygotowane karty oraz płynące z głębi serca życzenia sprawiły wiele radości naszym szóstoklasistom.

     • Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!

      Nasza szkoła wzięła udział w czwartej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” zainicjowanej przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg, której celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez najnowsze technologie. W związku z tym, uczniowie klas VII i VIII samodzielnie wykonali karty świąteczne, które zostały wysłane do Domu Seniora KAŚMIN w Drożdżówce. Mamy nadzieję, że dzięki przesłanym przez nas życzeniom na twarzach pensjonariuszy KAŚMINU pojawiły się uśmiechy. Nie mogliśmy przekazać kart osobiście, jednak zgłębi naszych serc przesłaliśmy życzenia radości, a przede wszystkim wiary, nadziei i miłości. Warto podkreślić, że projekt wpisuje się w profilaktykę e-uzależnień, jak również w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szk. 2021/2022.

     • Wigilia klasowa w klasie 1c

      W świątecznej atmosferze 17 grudnia, w klasie I c odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Dla pierwszaków był to szczególny czas, była to ich bowiem pierwsza wigilia w szkole. Tego dnia uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem podczas dekorowania pierników, a także przygotowaniem wigilijnego stołu pełnego słodkich przysmaków. W podniosłej atmosferze uczniowie nawzajem złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem, a przy wigilijnym stole śpiewali kolędy. Uczniowie ubarwili ten dzień wspaniałym występem- świątecznym tańcem.

    • Wyniki konkursu "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"
     • Wyniki konkursu "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"

      Konkurs na "Najpiękniejszą ozdobę choinkową" w klasach 0-III cieszył się dużym zainteresowaniem, a wszystkie prace konkursowe były bardzo piękne, starannie wykonane, uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością. Komisja konkursowa miała nie lada problem z rozstrzygnięciem konkursu.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie i zapraszamy ponownie do kolejnej edycji w następnym roku.

     • Ciekawe zawody naszych rodziców

      16 grudnia 2021 roku, w odpowiedzi na zaproszenie uczniów klasy I c przyszła do szkoły mama Ali i Bartka Bakułów, pani Magdalena Bakuła, która pracuje w firmie ubezpieczeniowej Metlife i zajmuje stanowisko Key Account Managera, czyli odpowiada za rozwój współpracy z kluczowymi partnerami biznesowymi w swojej firmie. Pani Magda w bardzo interesujący sposób przedstawiła dzieciom na czym polega jej praca i jakie cechy charakteru pomagają jej w wykonywanej pracy, a także, że bardzo lubi swoją pracę, która daje jej dużo satysfakcji.

    • Ciekawe zawody naszych rodziców
     • Sukces sportowy chłopców z Piątki!

      W dniu 14 grudnia chłopcy z naszej szkoły wygrali półfinał powiatowy w piłce ręcznej.

      SP 5 MM - SP Marianka 13 : 2

      SP 5 MM - SP Dębe Wielkie 13 : 6

      SP 5 MM - SP Siennica 15 : 1

      Reprezentacja szkoły: Sokołowski Karol, Borcuch Rafał, Gut Szymon, Królak Paweł, Żyłka Bartosz, Wąsowski Patryk, Nowicki Michał, Kużmicz Maksymilian, Leszczyński Adam, Nojszewski Alan, Szerszeniewski Tymon.

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w Piątce

      W naszej szkole powstał Szkolny Klub UNICEF. W ramach swojej działalności zajmuje się propagowaniem wśród uczniów idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom oraz poszanowania praw najmłodszych na całym świecie. W związku z tym, w dniach 23 listopada – 4 grudnia 2021 roku uczennice klasy VIIc przeprowadziły we wszystkich klasach I-III zajęcia nt. praw dzieci. Termin lekcji nie został wybrany przypadkowo. Otóż każdego roku, 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia, 32 lata temu, została uchwalona Konwencja o prawach dziecka. Cieszymy się, że lekcje prowadzone przez starsze koleżanki spodobały się naszym najmłodszym uczniom i mamy nadzieję, że spotkamy się niebawem podczas kolejnych akcji Szkolnego Klubu UNICEF.

     • Odlotowa lekcja przyrody...

      W poniedziałek 6 grudnia uczniowie niektórych klas wzięli udział w ODLOTOWEJ LEKCJI PRZYRODY. Podczas spotkania ze znawcą i opiekunem sów dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o informacje dotyczące wybranych gatunków tych ptaków, wysłuchały wielu ciekawostek, zadawały liczne pytania, na które padły wyczerpujące odpowiedzi. Atrakcją spotkania była możliwość pogłaskania bądź trzymania na przedramieniu sowy. Niektórzy wykonali pamiątkowe niecodzienne zdjęcia.

     • Mikołajkowy nastrój...

      W dniu 6 grudnia od samego rana w naszej świetlicy panował niezwykły nastrój. Za oknem biało, w sali już kolorowa choinka, świąteczno-zimowe dekoracje, a świetliczaki wyglądały - istne elfy.

      W takiej scenerii dzieci rozpoczęły zajęcia. Dziś trzeba było właśnie zdać egzamin na pomocnika Świętego Mikołaja, a więc wykazać się wiedzą i umiejętnościami, które są im niezbędne. Dzieci poradziły sobie doskonale rozwiązując quiz i uczestnicząc w zabawach ruchowo-naśladowczych. Następnie zjawił się wyczekiwany gość –Święty Mikołaj. Jego worki były pełne prezentów, a w nich: klocki, gry planszowe, układanki, które umilą czas spędzany w świetlicy i oczywiście dla każdego dziecka słodkie niespodzianki.

    • Andrzejki w klasie 2c
     • Andrzejki w klasie 2c

      Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

      Dzięki wróżbom klasa II c dowiedziała się również, że będziemy mieli w przyszłości dużo lekarzy, nauczycieli, podróżników, aktorów oraz modelek. Nie obyło się też bez tradycyjnej wróżby z butami i sercami. Uczniowie wróżyli sobie także z kleksów oraz tańczyli na gazetach. Był słodki poczęstunek i zestaw imprezowy - fluorescencyjne, świecące bransoletki, trąbki papierowe oraz nastrojowe lampiony.

  • Partnerzy

   • Mazowiecki Kurator Oświaty
   • Miasto Mińsk Mazowiecki
   • Ośrodek Rozwoju Edukacji
   • Komenda Policji
   • Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
   • MDK
   • Muzeum Ziemi Mińskiej
   • Microsoft Office
   • Fundusze Europejskie
   • Akademia NASK
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Generator Zdjęć do legitymacji

   zdjęcie do mlegitymacji


    

  • Godziny dzwonków

   Czwartek 02.02.2023
  • liczba odwiedzin: 19319811
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych