• Aktualności

    • Sukcesy piłkarzy 💪
     • Sukcesy piłkarzy 💪

      Nasi chłopcy z U12 jako reprezentacja SP5 uczestniczyli w finałowym turnieju województwa mazowieckiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

      Z grupy bez porażki wychodzimy z pierwszego miejsca i meldujemy się w 1/8. O wyniku meczu decydują rzuty karne, które wygrywamy. W półfinale niestety przegrywamy z mocną drużyną SP210 Warszawa (zwycięzca turnieju). W meczu o 3 miejsce pokonujemy SP5 Wołomin. Podczas całego turnieju chłopcy pokazali kawał dobrej piłki, przegrali tylko jeden mecz, podczas rzutów karnych zachowali zimną krem, a w szczególności nasz bramkarz Ksawery Rosłoniec, który został najlepszym bramkarzem turnieju.

     • Sukces naszej uczennicy...

      Mazowiecka Piętnastka - biegi dzieci. Mamy swoją medalistkę- Laura Komorzycka klasa 4b - 1 miejsce 💪❤️💪

      GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

    • Podróż w czasie, czyli historyczny korowód „Wczoraj – dziś – jutro”
     • Podróż w czasie, czyli historyczny korowód „Wczoraj – dziś – jutro”

      28 maja nasza szkoła wzięła udział w barwnym historycznym korowodzie, który miał przypomnieć o bogatej 600-letniej historii Mińska Mazowieckiego. Miejskie szkoły podstawowe przybliżyły historię sześciu wieków miasta. Piątka prezentowała XIX wiek.

      Grupa uczniów, nauczycieli i rodziców na czele z Panią Dyrektor Ewą Szczerbą przemaszerowała ulicami miasta w strojach historycznych. W korowodzie nie zabrakło patrona Piątki, twórcy naszego hymnu narodowego, generała Józefa Wybickiego, dawnych włodarzy miasta – hrabiostwa Jezierskich, artysty malarza Elwiro Andriolliego i inżyniera Konstantego Rudzkiego. Dużą grupę stanowili podchorążowie powstania listopadowego oraz żołnierze - powstańcy styczniowi. Zwieńczeniem korowodu były przygotowane krótkie scenki historyczne, które przypomniały o najważniejszych wydarzeniach z historii miasta. Nasi uczniowie przenieśli nas na bal do Pałacu Dernałowicz

     • (Nie) zwykła codzienność– niezwykłe wyróżnienie

      21 maja w Mińsku Mazowieckim gościliśmy autora literatury dziecięcej i młodzieżowej Grzegorza Kasdepke, który został uhonorowany swoją gwiazdą w „Alei Gwiazd Literatury” przed Miejską Biblioteką Publiczną. Wydarzeniu temu towarzyszyło również rozstrzygnięcie literackiego konkursu ogłoszonego przez MBP. Zadaniem uczniów szkół miejskich i powiatowych było napisanie opowiadania inspirowanego twórczością autora „Detektywa Pozytywki”. I miejsce w konkursie zajął uczeń naszej szkoły – Aleksander Janczak z klasy 4A, z czego jesteśmy ogromnie dumni. Aleksandrowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich

     • O Józefie Wybickim wiemy wszystko…

      20 maja w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Wiedzy o gen. Józefie Wybickim i Polskich Symbolach Narodowych pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Pana Marcina Jakubowskiego. Konkurs był jednym z wydarzeń, które wpisują się w obchody Roku Józefa Wybickiego ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Józefa Wybickiego - działacza politycznego, prawnika, wielkiego patrioty i patrona naszej szkoły.

     • Sukcesy lekkoatletów 💪❤️💪

      Regionalne Zawody Lekkoatletyczne w Siedlcach:

      skok wzwyż

      1 miejsce - Gabrysia Nalazek

      2 miejsce - Lena Jurek

      bieg 200 m

      1 miejsce - Nadia Makowska

      4 miejsce - Natalia Rowicka

      6 miejsce - Ania Rozparzynska Noga

      sztafeta 4 x 100 m

      3 miejsce - Makowska N, Szostak E, Rowicka N, Małka H

      skok w dal:

     • „W podróż z Odyseuszem”

      W piątek - 13.05.2022 r. uczniowie klas 4a, 4b i 4c wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do warszawskiego Teatru Lalka na spektakl pt. „Odyseja”.

      Po przybyciu do teatru, zajęliśmy miejsca i z niecierpliwością czekaliśmy na przedstawienie. Sztuka rozpoczęła się intrygującym pokazem różnych części ciała – głów, rąk i nóg wyłaniających się z ciemności. Nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać i co dalej się wydarzy. Przedstawienie opowiadało o tułaczce dzielnego i sprytnego Odyseusza, który po wojnie trojańskiej usiłuje powrócić do domu. Wraz z towarzyszami płynął on od wyspy do wsypy, gdzie spotykał różnych władców, bogów i przeżywał wiele niebezpiecznych i niezwykłych przygód. Po 20 latach tułaczki Odyseusz wrócił do swojej żony Penelopy. Całe widowisko było bardzo ciekawe. Ciągle się coś działo. Muzyka wprowadzała nas w nastrój grozy. Po spektaklu pojechaliśmy do McDonalda. Wszyst

     • Wspaniała przygoda Pierwszaków w ZOO 😊

      W poniedziałek 9.05. b.r. klasa 1a i 1d dowiedziała ZOO w Warszawie. Podczas spaceru wśród pięknej zieleni uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta, ptaki a także owady. Spacerując alejkami dzieci oglądały z zaciekawieniem mieszkańców ZOO. Najbardziej podobały się hipopotamy i ogromny nosorożec, któremu rownież odpowiadało nasze towarzystwo i dostojnie pozował do zdjęć. Pierwszaki z zaciekawieniem odwiedzały każde dostępne zwiedzającym miejsce i z przejęciem szukały kolejnego ciekawego egzotycznego okazu. To była wspaniała przyrodnicza wycieczka.

     • Mali RATOWNICY ❤️

      W minionym tygodniu na lekcjach w klasie Ib gościła Pani Karina, która jest ratownikiem medycznym.

      Pani Karina opowiedziała nam o swojej pracy oraz przeprowadziła dla uczniów kurs pierwszej pomocy.

      Uczniowie mieli okazji przećwiczyć na fantomie RKO. Nauczyli się co to jest pozycja boczna ustalona oraz jak zabezpieczyć kończyny w razie urazu. Była to niezwykle ciekawa i ważna lekcja, którą zorganizowała dla uczniów mama koleżanki Lili- Pani Marta Pląsek za co serdecznie dziękujemy!

     • SUKCES uczniów Piątki ❤️

      W etapie wojewódzkim czwartej edycji Konkursu wiedzy o Mazowszu wzięło udział siedmioro uczniów naszej szkoły.

      Konkurs przeprowadza Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Należy do grupy interdyscyplinarnych konkursów kuratoryjnych i odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Jego celem jest zainteresowanie uczniów dziedzictwem i współczesnością Mazowsza.

     • Ogromny sukces chłopców z Piątki 💪

      Po wygraniu zawodów powiatowych, chłopcy przystąpili do rywalizacji o Mistrza Regionu Siedleckiego w piłce nożnej.

      W dniu 9 maja na stadionie MOSiR w Mińsku Mazowieckim zdobyli wicemistrzostwo regionu siedleckiego po dramatycznym meczu ze szkoła z Łochowa, w regulaminowym czasie padł wynik 1:1 po bramce Rafała Borcucha, niestety w rzutach karnych lepsi okazali się mistrzowie powiatu węgrowskiego.

     • Spotkanie dzieci z zerówek ze strażakami 🙂

      Dnia 6 maja 2022 r. dzieci z oddziału 0a i 0b gościły strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Przedszkolaki poznały specyfikę pracy strażaków. Miały okazję zobaczyć różne rodzaje umundurowania, kombinezony i sprzęt strażacki. Dowiedziały się, jakie są rodzaje pożarów i jakie są przyczyny ich powstawania. Uczestniczyły w doświadczeniach z ogniem. Dowiedziały się czym można ogień gasić, a kiedy i czym nie wolno, np. płonącego oleju. Uczyły się właściwych zachowań w sytuacjach niebezpiecznych i jak prawidłowo powiadamiać służby ratownicze w razie zagrożenia. Dużą radość sprawiło dzieciom obejrzenie z bliska wozu strażackiego i jego wyposażenia. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zawalczyły o tytuł Młodego Strażaka przystępując do próby pokonania w hełmach „toru strażackiego”, składającego się z następujących zadań: umieszczenie poszkodowanego na desce medycznej, pr

    • Spotkanie dzieci z zerówek ze strażakami 🙂
    • Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych
     • Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

      5 maja obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych i tego dnia uczniowie klas III – VIII, nauczyciele oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim obejrzeli przedstawienie pod tytułem “Tolerancja” wystawione przez Kółko Teatralne w reżyserii pani Iwony Karwowskiej, wspomagane przez szkolny chór pod kierownictwem pani Magdaleny Jakubowskiej.

     • Sukces Julii...

      Z ogromną dumą i wielka przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 8aJulia Słodownik została laureatką Salezjańskiego Powiatowego Konkursu Poetyckiego ogłoszonego przez Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. ks. Augusta Czartoryskiego w Mińsku Mazowieckim, zdobywając zaszczytne trzecie miejsce. Julka popełniła trzy przepiękne wiersze, które zostały docenione przez komisję konkursową. Utwory wszystkich laureatów znalazły się w tomiku „Ukryte w słowie. Antologia poezji pokonkursowej Salezjańskiego Konkursu Poetyckiego”. W dniu wręczenia nagród Julia złożyła swój pierwszy i mamy nadzieję nie ostatni autograf. Życzymy młodej poetce wielu sukcesów i czekamy na kolejne tomiki poezji z jej twórczością.

     • Wspaniała wycieczka klasy 7c 😊

      20 kwietnia klasa 7c uczestniczyła w historycznych warsztatach kulinarnych w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Uczniowie samodzielnie przygotowali obiad, na który złożyła się: ryba w kapuście, figatelle jaglane, blanc-manger czekulatowy, wiśnie, ciasto owsiane, a następnie zasiedliśmy do wspólnej biesiady. Po obfitym posiłku był czas na aktywność fizyczną w Stacji Grawitacji. Pomimo deszczowej pogody wszystkich nie opuszczał doskonały humor.

     • Warcabowe zmagania najmłodszych

      Wieloletnią tradycją naszej szkoły są coroczne turnieje warcabowe dla najmłodszych. Niestety pandemia uniemożliwiła ich organizację w ostatnich dwóch latach. Stopniowo wracamy do warcabowych zmagań. W marcu zorganizowano wewnątrzszkolny turniej dla uczniów uczęszczających na zajęcia koła warcabowego. Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym do warcabowej rywalizacji będzie już mogła przystąpić liczniejsza grupa zawodników.

    • Warcabowe zmagania najmłodszych
  • Partnerzy

   • Mazowiecki Kurator Oświaty
   • Miasto Mińsk Mazowiecki
   • Ośrodek Rozwoju Edukacji
   • Komenda Policji
   • Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
   • MDK
   • Muzeum Ziemi Mińskiej
   • Microsoft Office
   • Fundusze Europejskie
   • Akademia NASK
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Rekrutacja
   do świetlicy szkolnej
   na rok szkolny 2023/2024

   od 12.04.2023 do 7.06.2023


    

  •  


  • Generator Zdjęć do legitymacji

   zdjęcie do mlegitymacji


    

  • Godziny dzwonków

   Piątek 09.06.2023
  • liczba odwiedzin: 20513093
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych