• Aktualności

     • Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/2023

      1 września jak co roku Szkoła Podstawowa nr 5 po wakacyjnej przerwie znów rozbrzmiewała wesołym gwarem, bo oto rozpoczął się nowy rok szkolny. Wszyscy uczniowie, dyrekcja i nauczyciele w asyście rodziców spotkali się na uroczystej akademii. W tym roku galę uświetniła obecność szanownych gości. Byli nimi proboszcz Parafii pw. św. Antoniego ks. Janusz Kopczyński, prezes stowarzyszenia „Na Piątkę” Dariusz Świętochowski i przewodniczący Rady Rodziców Ryszard Gorczyca. Pani Dyrektor Ewa Szczerba powitała wszystkich serdecznie i wygłosiła okolicznościowe przemówienie, życząc uczniom i nauczycielom wielu sukcesów. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do nauczycieli żegnających się z naszą szkołą, w tym do „pani od angielskiego” Beaty Polit i ks. Jerzego Daneckiego, który został przeniesiony pełnić duszpasterską posługę w parafii siennickiej.

    • Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/2023
     • Spektakularny sukces uczniów Piątki na egzaminach ósmoklasisty!

      Rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. Niewątpliwie w związku z pandemią i realizowaną przez pewien czas edukacją zdalną dużym wyzwaniem było jak najlepsze przygotowanie ósmoklasisów do zewnętrznych egzaminów, które po raz kolejny w całej Polsce odbyły się w drugiej połowie maja. Na wyniki trzeba było jednak cierpliwie poczekać aż do 1 lipca. Dla społeczności mińskiej SP nr 5 dzień stanowiący zwieńczenie ośmioletniego wysiłku okazał się wyjątkowo szczęśliwy i dający powód do dumy. Po raz kolejny ku ogromnej radości dyrekcji, nauczycieli, a także samych uczniów i ich rodziców egzaminy, do których przystąpiły cztery klasy ósme, wypadły w Piątce bardzo dobrze, potwierdzając wysoki poziom dydaktyczny placówki. Aż dwudziestu jeden ósmoklasistów uzyskało wyniki optymalne, w tym troje podopiecznych może pochwalić się stuprocentową notą aż z dwóch przedmiotów. Są to: Daria Bańka, Kinga Tańska i

     • Wakacje na start!

      Dnia 23 czerwca w uroczystej akademii kończącej bieżący rok szkolny uczestniczyli uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Powitawszy przybyłych, Pani Dyrektor wymieniła listę sukcesów wychowanków naszej placówki, następnie podziękowała zgromadzonym uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za całoroczną pracę. W dalszej części spotkania prymusi wyróżniający się w nauce i zachowaniu odebrali z rąk Pani Dyrektor swoje świadectwa z biało-czerwonym paskiem, dyplomy, listy gratulacyjne oraz nagrody książkowe. Następnie uczniowie z kółka teatralnego zaprezentowali humorystyczne scenki z codziennego życia szkoły, a chór, wykonując kilka wakacyjnych piosenek, wprawił wszystkich w radosny nastrój. Na zakończenie Pani Dyrektor ogłosiła rozpoczęcie wakacji, życząc wszystkim zasłużonego, beztroskiego i bezpiecznego wypoczynku.

     • Ogłoszenie

      Już wkrótce !!!

      chcesz być współautorem książki Srebrzyk 2?

      Jeżeli masz 6-17 lat i masz pomysł na fajny wiersz o Mieście Mińsk Mazowiecki z okazji 600 lecia ?

      To czekamy na Ciebie !

      Autorem książki będzie nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 5 Mariola Kruszewska, poetka, laureatka wielu nagród literackich, co gwarantuje dobry poziom publikacji. Współautorami będą chętne dzieci, których wiersze zostaną włączone w naturalny sposób do opowieści.

     • Koniec roku szkolnego w Zerówkach

      „A MY NIE CHCEMY, NIE CHCEMY JESZCZE IŚĆ” - ZERÓWKOWICZE ŻEGNAJĄ PRZEDSZKOLE”

      Kolejny rok szkolny dobiegł końca, żegnamy absolwentów naszej „Zerówki”. Jak co roku pożegnanie to bardzo piękna uroczystość, pełna wzruszeń dla dzieci, rodziców i grona pedagogicznego.

      Pani Dyrektor przywitała wszystkich zebranych. Wręczyła dzieciom dyplomy, życząc sukcesów w dalszej edukacji. Rodzice otrzymali podziękowania za efektywną współpracę. Na tę wyjątkową okazję dzieci przygotowały piękną akademię. Na wejście dostojnym krokiem zatańczyły poloneza. Były piękne wiersze i piosenki zachęcające do wakacyjnych, bezpiecznych przygód. W programie artystycznym nie zabrakło tańców i pląsów. Na zakończenie uroczystości Dyrekcja i wychowawcy wraz z dziećmi radośnie zatańczyli „Poleczkę na lato”.

     • Piękny koniec roku szkolnego...

      Koniec roku szkolnego to niezwykle wyczekiwana chwila tak dla uczniów, jak i nauczycieli, to początek zasłużonego urlopu po miesiącach wytężonej pracy. Pani Dyrektor Ewa Szczerba za ten trud dziękowała w przemówieniu swoim współpracownikom i uczniom. Zaprezentowała długą listę szkolnych osiągnięć i sukcesów, stanowiących powód do radości i dumy.

     • ...Wakacje, wakacje!

      „Będziemy w morzu pływać i w piłkę grać na plaży...”

      czyli zakończenie roku szkolnego 2021/22 w klasach młodszych

      Dnia 23 czerwca rok szkolny uroczystą akademią kończyli uczniowie klas I-III. Zebrani wokół symbolicznego ogniska słuchali opowieści pani dyrektor Ewy Szczerby o licznych sukcesach uczniów naszej szkoły. Potem oglądali utrzymany w wakacyjnej atmosferze występ klasy IIIb i IIId - słuchali piosenek o letnim odpoczynku oraz rad jak dbać o bezpieczeństwo podczas wakacji, wraz z tancerzami podrygiwali w rytm „Poleczki na lato”. Na koniec zachwycili się błyskotliwym występem naszych gibkich szkolnych gimnastyczek. Teraz pozostało już tylko odebrać świadectwo promocyjne i zaczynamy WAKACJE!

     • Kreatywne warsztaty informatyczne

      W dniu 21 czerwca 2022 r. klasa 5a uczestniczyła w kreatywnych warsztatach informatycznych zorganizowanych przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim. Zajęcia integracyjne były prowadzone w dwóch grupach projektowych - tworzenie w Scratchu wielojęzykowej gry wykorzystującej kamerę internetową oraz Integracja przy warcabach.

     • Mińsk Mazowiecki za 600 lat

      Historyczny korowód z okazji jubileuszu miasta odbył się pod hasłem WCZORAJ DZIŚ JUTRO. Na stronie miasta Mińsk Mazowiecki mozna zobaczyć ciekawe prezentacje stworzone przez uczniów mińskich szkół. Wśród linków jest również prezentacja utworzona przez uczniów Piątki. Zapraszamy do obejrzenia wszystkich!

     • Finał konkursu o wiedzy o Mazowszu

      Jakub Nowak, Jan Wiśniewski i Adam Leszczyński odebrali z rąk Mirosława Krusiewicza - dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego - zaświadczenia laureatów Konkursu Wiedzy o Mazowszu. Kuba drugi raz z rzędu uzyskał najwyższy wynik wśród uczniów z całego Mazowsza. Chłopcy znaleźli się w grupie laureatów składającej się tylko z dziewięciu osób. Był to dzień podsumowania ich wielomiesięcznego odkrywania tajemnic Mazowsza. Gratulujemy!

     • Spływ kajakowy

      W poniedziałek 13 czerwca klasa 7c uczestniczyła w spływie kajakowym rzeką Liwiec i chociaż pogoda nie napawała optymizmem to wszyscy bawiliśmy się super. Kilka godzin spędziliśmy aktywnie, w otoczeniu przyrody, pałaszując również pyszne kiełbaski przy ognisku.

     • Piątka na podium 💖💪

      Mińska Piątka po raz czarty na podium

      w ogólnopolskim konkursie ekologicznym

      „Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce”

      Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim ponownie staje na podium- po raz czwarty zajmuje 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie ekologicznym „Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce”, organizowanym przez Auraeko z Warszawy. Mińską Piątkę reprezentował zespół Eko- Recyklinki w składzie: Maria Gorczyca, Daria Bańka, Wiktoria Szeląg, Aleksandra Truszko i Alicja Pawelec wraz ze szkolnym koordynatorem konkursu - Edytą Kopeć. Edukacja ekologiczna społeczności szkolnej i lokalnej, promowanie działań w mediach, cykliczne zbiórki zużytych baterii, akcja happeningowa, wywiady, szkolne konkursy to zadania wykonywane w ramach konkursu. Finałem działań konkursowych była zbiórka elektroodpadów w dniach 25 i 26 kwietnia 2022r. po

     • WYPRAWKA ZERÓWKOWICZÓW 2022/2023

      Szanowni Rodzice Zerówkowiczów,

      do rozpoczęcia roku szkolnego 2022/ 2023 zostało jeszcze trochę czasu, ale pora już zacząć myśleć o przygotowaniach. Zajęcia w oddziale zerowym rozpoczną się 1 września 2022 roku. Poniższy załącznik zawiera informację na temat przyborów i artykułów papierniczych. Wszystkie rzeczy uwzględnione w wyprawce prosimy umieścić w torbie podpisanej imieniem i nazwiskiem dziecka oraz dostarczyć w pierwszym lub na początku drugiego tygodnia września. Odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości uzyskają Państwo podczas pierwszego zebrania z wychowawcami oddziałów zerowych.

     • Mali aktorzy...

      Klasa 2a, bawiąc się w teatr, przygotowała dla swoich kolegów z klas 0-3 inscenizację pt. „Porady wróżek”. Przedstawienie ukazuje niektóre dziecięce wady i sposoby ich niwelowania. Zachęca dzieci do oceny własnych zachowań i podpowiada co robić, aby ciało i dusza były zdrowe. Aktorzy doskonale bawili się na scenie w czasie swojej premiery a publiczność uważnie przypatrywała się tej grze. Swoje wystąpienie powtórzyli następnego dnia, gdzie na widowni zasiedli ich rodzice, rodzeństwo i dziadkowie.

     • Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami

      Na początku czerwca br. uczniowie klasy 1c realizowały treści programu dla placówek wychowania przedszkolnego i uczniów szkół podstawowych w zakresie profilaktyki chorób odkleszczowych pod nazwą „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”. Głównym celem programu jest kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród dzieci już od najmłodszych lat, a zwłaszcza edukacja w zakresie zagrożeń wywoływanych przez kleszcze oraz sposobów stosowania profilaktyki chorób odkleszczowych.

     • Powiatowe zawody w dwa ognie dziewcząt 💪❤️💪

      Powiatowe zawody w dwa ognie dziewcząt zaszczytne 3 miejsce
      Skład - Amelia Ogonowska, Maja Szerszeniewska, Kamila Zawadka, Amelia Krusiewicz, Julia Czajka, Nikola Łyszkowska, Karolina Gronek, Maja Miklaszewska, Natalia Pisarczyk, Weronika Krolak.

      Sedecznie gratulujemy!

     • Sukcesy sportowe dziewcząt

      Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce w Warszawie:

      bieg na 200 m - Nadia Makowska - 5 miejsce

      Skok wzwyż - Gabriela Nalazek - 9 miejsce, Lena Jurek - 10 miejsce

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Partnerzy

   • Mazowiecki Kurator Oświaty
   • Miasto Mińsk Mazowiecki
   • Ośrodek Rozwoju Edukacji
   • Komenda Policji
   • Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
   • MDK
   • Muzeum Ziemi Mińskiej
   • Microsoft Office
   • Fundusze Europejskie
   • Akademia NASK
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Rekrutacja
   do świetlicy szkolnej
   na rok szkolny 2023/2024

   od 12.04.2023 do 7.06.2023


    

  •  


  • Generator Zdjęć do legitymacji

   zdjęcie do mlegitymacji


    

  • Godziny dzwonków

   Sobota 10.06.2023
  • liczba odwiedzin: 20513429
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych