• Aktualności

    • Andrzejkowa zabawa...
     • Andrzejkowa zabawa...

      Raz w roku zdarza się taki dzień, w którym możemy sprawdzić, co nas spotka w przyszłości. To oczywiście Andrzejki! 24 listopada w naszej szkole odbyła się impreza andrzejkowa. Uczniowie mogli sobie wywróżyć w trakcie dyskoteki swoja bliższą i dalszą przyszłość. W chwilach odpoczynku można było skorzystać z usług sklepiku, aby ugasić pragnienie i posilić się pysznościami przygotowanymi przez uczniów z wolontariatu. Muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Mimo zmęczenia zabawą, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach.

     • Lekcja patriotyzmu

      W jaki sposób można być patriotą we współczesnym świecie? Jak możemy okazywać patriotyzm w czasach pokoju? Na te i inne pytania uczniowie klas ósmych odpowiadali podczas spotkania z panią profesor Małgorzatą Such – Pyrgiel – socjolożką z Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie, które odbyło się 25 listopada w naszej szkole. Prelekcja dotyczyła również najważniejszego dokumentu państwa – konstytucji oraz chronionych przez nią wartości. Pani profesor przybliżyła także prawa i obowiązki obywatela, które mogą być przejawem postawy patriotycznej. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał egzemplarz Konstytucji RP.

     • Coraz bliżej święta....

      WIZYTA W FABRYCE BOMBEK SILVERADO

      Dnia 24.11.2022r. w pięknej zimowej scenerii, dzieci z klasy 1b i 1c wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek SILVERADO w Józefowie.

      Zwiedzanie fabryki rozpoczęły od bajkowego miejsca zwanego wzorcownią. Znajduje się tam ponad 6000 sztuk bombek choinkowych, które mają najróżniejsze kształty i mienią się wszystkimi kolorami świata – to małe dzieła sztuki.

     • Literacki sukces ucznia

      W dniach 15-16 listopada 2022 r. w siedzibie Biblioteki odbył się XI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania, udział w nim wzięło 123 uczniów. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać utwór bądź fragment utworu polskiego romantyka. Naszą szkołę reprezentowali:

      Adam Osiński z klasy III a, Alicja Woźnica z klasy III b, Agata Miąsek z klasy VI c, Artur Girndt z klasy V a, Maria Książek i Zuzanna Margol z klasy VIII f.

     • Spotkania w świetlicy...

      W dniu 16 listopada w świetlicy szkolnej gościliśmy panią Monikę Klimczak – mamę naszej uczennicy, która przybliżyła dzieciom proces szycia butów. Obejrzeliśmy różne rodzaje materiałów, dodatki i ozdoby wykorzystywane przez firmę Bartek, szyjącej obuwie dziecięce. Dowiedzieliśmy się jak dobierać obuwie, aby było nie tylko ładne, ale również wygodne i zdrowe dla naszej stopy. Firma Bartek szczególnie dba o bezpieczeństwo dzieci stosując elementy odblaskowe i podeszwy antypoślizgowe w swoich wyrobach. Każdy z nas mógł zmierzyć stopę dzięki specjalnej miarce. Poznaliśmy rozmiar swoich butów, co w dużej mierze ułatwi naszym rodzicom dokonywanie zakupów. Na koniec pani Monika obdarowała dzieci pamiątkowymi gadżetami. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Monice za ciekawe zajęcia i poświęcony nam czas.

    • Spotkania w świetlicy...
     • Światowy Dzień Cukrzycy w zerówce

      Dnia 14 listopada 2022r . w zerówce odbyło się spotkanie z p. Dominiką Urbaniak- mamą dziewczynki z grupy- Julki- chorej na cukrzycę typu 1.

      Podczas spotkania p. Dominika przedstawiła historię rozpoznania choroby CT1 u córki Julki, ze szczególnym zasygnalizowaniem pierwszych objawów. Zostały omówione typy cukrzycy oraz różnice między nimi. Dzieci obejrzały komiks : dzień z życia cukrzyka. Na podstawie prywatnej galerii zdjęć Julki, komiksu oraz rytmu dnia ich koleżanki w szkole, zerówkowicze doszły do wniosku, że dzień ich koleżanki Julki różni się tylko tym, że musi kontrolować poziom cukru we krwi, monitorować jego wysokość oraz dostarczać insulinę.

     • Jesteśmy dumnymi Polakami!

      11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska powróciła na mapę świata. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykanowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Ich trud nie poszedł na marne, my zaś winniśmy ich wdzięczność i pamięć. Przejawem tego była uroczysta akademia, która odbyła się w naszej Piątce. Artyści za pomocą poetyckiego słowa i pieśni przedstawili ważniejsze fakty historyczne z czasów niewoli Polski. Akademia miała również na celu uświadomienie młodym obywatelom wagę wartości takich jak wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

    • Jesteśmy dumnymi Polakami!
     • Święto Niepodległości w zerówkach

      11 LISTOPADA OCZAMI ZERÓWKOWICZÓW

      Przez kilka dni przygotowywaliśmy nasze młode serca i umysły na ten wielki dzień- Narodowe Święto Niepodległości. Wiemy już, że nasz ukochany kraj - Polska - nie istniała na mapie Europy 123 lata. Poznaliśmy symbole narodowe: godło, flagę oraz hymn państwowy. W skupieniu słuchaliśmy pieśni patriotycznych. 🎼🎶 Wykonaliśmy prace plastyczne symboli narodowych oraz kotyliony . Nauczyliśmy się wszystkich zwrotek hymnu państwowego. Wiemy, jak należy zachować się podczas uroczystości patriotycznych. Wzięliśmy udział w szkolnym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Mimo, że jesteśmy jeszcze młodymi obywatelami, już dziś jesteśmy świadomi , jak ważną chwilą było odzyskanie niepodległości przez Polskę po tylu latach niewoli.

     • Lekcja w kinie

      9 listopada uczniowie klasy Ia, Ib, Ic, oraz IIIc uczestniczyli w „Lekcji w kinie” organizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina, pt.: „Więc chodź, narysuj mój świat – jak powstają filmy animowane”. Lekcja ta wprowadziła uczestników w niezwykły świat animacji filmowej. Na początku dzieci z prowadzącą zastanawiały się, dlaczego filmy animowane są dla nich tak atrakcyjne. Dowiedziały się, że filmy animowane nie składają się z ciągu płynnych obrazów, a z mnóstwa nieruchomych zdjęć. Na zakończenie pierwszej części lekcji wszyscy mieli okazję poznać proste techniki animowania, które mogli samodzielnie wypróbować m.in. kartkowania następujących po sobie rysunków oraz prostą metodę animacji podklatkowej. Było dużo ciekawostek, ćwiczenia praktyczne, a nawet taniec. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w lekcji, po której była krótka przerwa na „małe co nieco”. Spotkanie

    • Konkurs „Jestem bezpieczny”
     • Konkurs „Jestem bezpieczny”

      We wtorek, 25 października odbyły się eliminacje szkolne do VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Zasadach Udzielania Pierwszej Pomocy „Jestem bezpieczny”. Uczniowie z klas II-III rozwiązywali test, który składał się z pytań otwartych i zamkniętych. Wykazali się wiedzą obejmującą zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa: znaki drogowe, pierwsza pomoc, telefony alarmowe, zasady ograniczonego zaufania, znaki ostrzegawcze, umiejętności radzenia sobie w różnorodnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Najlepiej poradziła sobie Nikola Kosicka z klasy 3b oraz Nadia Kossakowska z klasy 3a. Dziewczynki zostały naszymi reprezentantkami w etapie powiatowym konkursu, który odbył się 8 listopada w SP nr 1. Tam, zmagali się najlepsi z najlepszych. Podczas przerwy, uczestnicy konkursu wzięli udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy i ćwiczeniach polegających na ułożeniu „poszkodo

     • Spotkania w świetlicy....

      Nowa galeria Spotkania w świetlicy.... została dodana do albumu fotograficznego

      W październiku mieliśmy okazje gościć w naszej świetlicy szkolnej panią Katarzynę Podgórzak- mamę naszego kolegi Ignacego, która jest architektem. Podczas naszego „Spotkania w świetlicy” Pani Katarzyna opowiadała nam o pracy architekta, pokazała nam niesamowite budynki, które został zaprojektowane i wybudowane, w co trudno było nam uwierzyć, ponieważ były to tak niesamowite budowle- całe ze szkła, krzywymi ścianami czy postawione na dachu. Wszyscy byliśmy zachwyceni zdjęciami, które zobaczyliśmy. Po prezentacji zdjęć każdy mógł się zamienić w architekta. Po takiej dawcę inspiracji usiedliśmy do stolików i zaczęliśmy tworzyć swoje makiety przeróżnych budynków. Spójrzcie sami co udało nam się stworzyć!

    • Wizyta u króla
     • Wizyta u króla

      Chociaż król Jan III Sobieski nie podejmuje nas w swojej rezydencji osobiście, to dobrze możemy go poznać podczas zwiedzania komnat, w których i on przebywał ponad 300 lat temu. Z wizytą u króla w Wilanowie byli w dniu 25 października uczniowie klasy I b i I c. Dzieci dowiedziały się, kogo władca nazywał swoją „niepokonaną pasją”, ile książek zgromadził w swojej bibliotece i co lubił czytać.

     • Siłownia na Piątkę

      We wtorek 18 października w naszej szkole miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie. Na placu przy boiskach szkolnych nastąpiło uroczyste otwarcie Siłowni na Piątkę, zwycięskiego projektu, który został zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Mińsk Mazowiecki na rok 2022 przez działające przy szkole Stowarzyszenie na Piątkę. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki pan Marcin Jakubowski, przewodnicząca Rady Rodziców pani Milena Ciuchcińska, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej pan Jerzy Gryz, prezes zarządu stowarzyszenia „Na Piątkę” pan Dariusz Świętochowski, pani dyrektor Ewa Szczerba i uczeń klasy 2d Mateusz Chłopik. Siłownia plenerowa to kompleks 17 urządzeń i zestawu do streetworkoutu, która będzie służyć lokalnej społeczności. To kolejny obiekt na terenie Szkoły Podstawowej nr 5, który będzie wspaniałym miejscem do rodzinnej rekreacji i akty

     • Pasowanie Świetliczaków

      Nowa galeria Pasowanie Świetliczaków została dodana do albumu fotograficznego

      W tym tygodniu Pierwszaki miały mnóstwo atrakcji i wrażeń. We wtorek zostali pasowani na uczniów, a już w czwartek zostali przyjęci do grona Wesołych Świetliczaków-naszej Smerfowej Rodziny. Koledzy z klas drugich spisali się w roli Smerfetek i Papy Smerfa, pomagali i czuwali nad przebiegiem całej uroczystości.

     • Pasowanie Pierwszaków w Piątce

      Dnia 18 października 2022 r. w piękny, ciepły, jesienny dzień, odbyła się tradycyjnie w naszej szkole 49 już Uroczystość Ślubowania i Pasowania na Ucznia klas pierwszych. Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w kalendarzu imprez „Piątki”. Zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród najmłodszych uczniów, jak również ich rodziców i dziadków. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki pan Marcin Jakubowski, przewodnicząca Rady Rodziców pani Milena Ciuchcińska, rzecznik prasowy miasta pani Alicja Cichoń, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej pan Jerzy Gryz, ks. Krzysztof Szczepanik z parafii św. Antoniego z Padwy, prezes zarządu stowarzyszenia „Na Piątkę” pan Dariusz Świętochowski, pani dyrektor Agnieszka Wojtyńska z przedstawicielami przedszkola „Happy Kids”. Nie zabrakło też przedstawiciela służb mundurowych z zaprzyjaźnionej 23.

    • Pasowanie Pierwszaków w Piątce
     • 3c i 1a w fabryce bombek „Silverado” w Józefowie

      Dnia 19.10.2022 roku klasy 3c i 1a wzięły udział w wycieczce do fabryki bombek „Silverado” w Józefowie. Uczniowie poznali proces produkcji tych pięknych choinkowych ozdób.

      Wycieczka rozpoczęła się w dmuchalni. Tam, pan Leszek z długich kawałków szkła, przy użyciu dość silnych płomieni ognia, sprawił, że szkło rozgrzało się do czerwoności, uformował klasyczne, okrągłe bombki. Przy kształtach finezyjnych użył gotowej formy. Ale to był dopiero początek, później zaczęła się magia. Z pomocą pani Basi, szklane przezroczyste ozdoby trafiły do gorącej wody w której poddane zostały srebrzeniu. Następnie posrebrzone bombki trafiły do lakierni, gdzie były zanurzane w lakierze o odpowiednim kolorze, aby dzięki temu przybrać warstwę gładką lub matową. Później uczestnicy wycieczki powędrowali do magicznego miejsca zwanego wzorcownią. To tu znajduję się tysiące bombek – każda inna, każda oryginalna.

     • Dzień Nauczyciela w stylu eko...

      " Dzień Nauczyciela w stylu eko"Tytuł: ♻️Tytuł: 🌍Tytuł: 🔋 - czyli kolejna zbiórka

      zużytych baterii Tytuł: 🔋Tytuł: ♻️Tytuł: 🌍w Piątce Tytuł: 😀

      Dnia 13 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się kolejna zbiórka zużytych bateriiTytuł: ♻️ Tytuł: 🔋 Tytuł: 🌍, do której szczególnie zachęcaliśmy naszych nauczycieli oraz pracowników szkoły.

      DziękujemyTytuł: 😍 wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej ekologicznej akcji i przekazali naprędce 30 kg bateryjekTytuł: ♻️Tytuł: 🔋 "w nasze dobre ręce" Tytuł: 😀Tytuł: 🤲Tytuł: 🔋Tytuł: 🌍Tytuł: ♻️

    • Dzień Edukacji Narodowej w Piątce
     • Dzień Edukacji Narodowej w Piątce

      Dzień Edukacji Narodowej to piękne święto. W naszej szkole nie zabrakło dziś życzeń, uśmiechów i serdeczności. Panowała miła atmosfera, którą dodatkowo podkreślili uczniowie, przywdziewając galowy strój.

      Społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystym apelu przygotowanym przez klasę 8e pod opieką Pani Edyty Chłopik oraz Pani Joanny Kurek. Podczas spotkania padło wiele ciepłych słów wygłoszonych przez przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Milenę Ciuchcińską. Głos zabrała również Pani Dyrektor Ewa Szczerba, która podziękowała całemu gronu za piękną i efektywną pracę oraz życzyła dalszych sukcesów dydaktycznych i wychowawczych. Pełne serdeczności i wdzięczności słowa płynęły z ust młodzieży prezentującej program artystyczny, a na zakończenie przewodniczący wszystkich klas dorzucili do koszyka życzliwości kolejne ciepłe słowa.

  • Partnerzy

   • Mazowiecki Kurator Oświaty
   • Miasto Mińsk Mazowiecki
   • Ośrodek Rozwoju Edukacji
   • Komenda Policji
   • Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
   • MDK
   • Muzeum Ziemi Mińskiej
   • Microsoft Office
   • Fundusze Europejskie
   • Akademia NASK
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Rekrutacja
   do świetlicy szkolnej
   na rok szkolny 2023/2024

   od 12.04.2023 do 7.06.2023


    

  •  


  • Generator Zdjęć do legitymacji

   zdjęcie do mlegitymacji


    

  • Godziny dzwonków

   Piątek 09.06.2023
  • liczba odwiedzin: 20513250
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych