• Aktualności

     • Jasełka szkolne-przepiękny występ naszych uczniów

      Czas świąt Bożego Narodzenia to szczególny okres sprzyjający wyciszeniu i radosnemu przebywaniu w kręgu bliskich. Społeczność szkoły - uczniowie, nauczyciele i pracownicy to też jedna wielka rodzina. Nic więc dziwnego, że spotykaliśmy się przy wigilijnych stołach, by podzielić się opłatkiem, wspólnie śpiewać kolędy i życzyć sobie wszystkiego najlepszego na święta i na cały nadchodzący rok. Jak zwykle główną atrakcję świętowania stanowiły szkolne jasełka - teatralne odzwierciedlenie historii narodzin Jezusa, w tym roku wyjątkowo barwne i rozśpiewane, dostarczające wielu radości i wzruszeń.

     • Jasełka klasy 2 C

      Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, kiedy to moc Świąt Bożego Narodzenia ogarnia wszystkich dookoła. 21 grudnia klasa 2 C przedstawiła Jasełka dla swoich Rodziców ,,O radosnej nowinie Wam opowiemy". Sala wypełniła się aniołami, dziećmi, pastuszkami i królami. Wszyscy przynosili dary, śpiewali kolędy oraz pastorałki. Aktorzy odgrywając role jasełkowe, przybliżyli nam prawdę Maryi i Józefa szukających schronienia na noc, cud narodzin Dzieciątka Bożego oraz hołd oddany przez trzech Mędrców. Inscenizacją Jasełek oraz śpiewem kolęd, uczniowie wprowadzili wszystkich obecnych w świąteczny czas i nastrój. Pokazali jak ważna jest wspólnota i bycie razem, nie tylko podczas Świąt. Na koniec dzieci złożyły wszystkim życzenia bożonarodzeniowe.

     • Tworzymy ozdoby świąteczne 3D

      #LaboratoriaPrzyszłości Praca z długopisami 3D to doskonałe połączenie zabawy z edukacją. Zamieniliśmy rysunki w przestrzenne obiekty. Przy okazji ćwiczyliśmy sprawność manualną. Długopisy 3D w szybki sposób integrują uczniów i uczą współpracy, wspierając przy tym pracę wyobraźni przestrzennej. Uczniowie nie mają problemów z samodzielną obsługą. Te urządzenia wyzwalają dobre emocje, rozwijają precyzję i dokładność. Z pewnością będą wielokrotnie wykorzystywane na zajęciach przedmiotowych, korekcyjno-kompensacyjnych i logopedycznych.

     • „Warto być przyzwoitym”...

      16 grudnia 2022 r. uczennice naszej szkoły wraz z opiekunkami p. Edytą Gmitrzuk i p.Edyta Chłopik wzięły udział w uroczystości podsumowującej obchody Roku Władysława Bartoszewskiego, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim.

      Uczennice: Anna Świtek, Maja Zagórska, Marta Drzazga, Kinga Biernacka, Kamila Trójczak, Zofia Rek, Natalia Sadownik, Krhystyna Danyliuk, Julia Bartnicka, Maria Książek

     • Piernicznki w świetlicy

      Boże Narodzenie to czas radosnego oczekiwania, czas spotkań w gronie znajomych i rodziny, czas dostrzegania pracy i trudu codziennego dnia osób z naszego otoczenia.

      W środę 21.12.2022 r. w ramach cyklu „Spotkań w świetlicy” gościliśmy panią kierowniczkę kuchni – Ewę Kublik. Pani Ewa opowiadała nam o sposobach przygotowywania potraw wigilijnych, zdradziła kilka ciekawych przepisów na smaczne pierniczki, dowiedzieliśmy się jak powstaje lukier czy polewa czekoladowa. Mieliśmy okazję poznać panią Ewę od jej prywatnej strony - jej miłe usposobienie i życzliwość dla dzieci.W sali unosił się zapach świątecznych wypieków, a to za sprawą ciasteczek upieczonych przez panią Ewę, które z zapałem dekorowaliśmy kolorowym lukrem.

     • Wyniki konkursu na kartkę Bożonarodzeniową Miasta Mińsk Mazowiecki

      Po raz kolejny zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu plastycznego na kartkę świąteczną Miasta Mińsk Mazowiecki. Uroczyste wręczenie nagród, z udziałem burmistrza pana Marcina Jakubowskiego, odbyło się 20 grudnia w Miskiej Szkole Artystycznej. Wśród nagrodzonych byli także uczniowie ze SP 5.

      Uczniowie naszej Szkoły Podstawowej SP 5 zdobyli następujące nagrody:

     • Kiermasz świąteczny w Piątce

      W dniach 12 i 13 grudnia na terenie naszej szkoły odbywał się Kiermasz Świąteczny, podczas którego uczniowie mogli zakupić ozdoby świąteczne, babeczki, pierniki oraz inne słodkości. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony m.in. na Fundację „Możesz więcej” oraz „Pomóż i Ty”. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Kiermaszu serdecznie dziękujemy :))))

     • Świąteczne przygotowania w klasie 2d

      Drugoklasiści rozpoczęli klasowe przygotowania do najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczęli od przystrojenia sali własnoręcznie robionymi gwiazdami z torebek papierowych i ubrania swojej świątecznej ozdoby podłaźniczki, która zawisła przy suficie stając się wyjątkową klasową ozdobą. Przygotowując ozdoby choinkowe mogły liczyć na wsparcie wyjątkowego gościa, który odwiedził uczniów podczas warsztatów malarskich. Była nim pani Ewa Szczerba dyrektor szkoły. Razem z dziećmi przy wspólnym stole z promiennym uśmiechem deklarowała gipsowe figurki i opowiadała piękną bajkę. Dzieci pracowały i słuchały z zapartym tchem.

     • Fajnie być żołnierzem

      W piątek 16.12.2022 r. świetlicę odwiedzili nasi drodzy absolwenci – Maksymilian i Patryk z kolegami. Obecnie są uczniami klasy wojskowej w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego. Chłopcy zachęcali swoich młodszych kolegów do wytężonej pracy, aby i oni w przyszłości mogli spełnić surowe wymogi rekrutacji i kształcić się w klasie o profilu wojskowym (przedstawić wysokie wyniki w nauce i zdać testy sprawnościowe). Starsi koledzy zademonstrowali dzieciom podstawowe umiejętności przyszłych żołnierzy – postawy: „baczność” i „spocznij” oraz zasady marszu w kolumnie dwu- i czteroosobowej. Opowiadali jak rozłożyć i złożyć karabinek AK (tzw. Kałasznikow), poprawnie trzymać broń i strzelać do celu. Bardzo nas zaciekawiła tematyka wojskowa i mamy nadzieję spotkać się ponownie w przyszłym roku. Dziękujemy za przybycie.

     • Opowieści o Mikołaju...

      Święta Bożego Narodzenia mają swój niepowtarzalny klimat, do którego zwłaszcza dzieci tęsknią przez cały rok. Święta to czas magii, to święta rodzinne pełne pięknych tradycji i podniosłego nastroju. W dniu 16.12.2022 r. w świetlicy szkolnej odbyła się wyjątkowa lekcja biblioteczna przeprowadzona przez Panią Jolantę Malinowską. „Świetliczaki” dowiedziały się, co tak naprawdę stoi za tradycjami i zwyczajami bożonarodzeniowymi. Prezentacja multimedialna oraz piękne baśniowe opowiadania przybliżyły tradycje i zwyczaje świąteczne. Zwieńczeniem zajęć była wspólna zabawa przy muzyce z wirtualnym „MIKOŁAJEM”, rozwiązywaniem krzyżówek, zagadek i rebusów tematycznych.

     • Mikołajki na wesoło...

      Dnia 09.12.2022 r. w Miejskiej Szkole Artystycznej uczniowie klasy integracyjnej 1a pod opieką wychowawcy Pani Elżbiety Woźniak i nauczyciela wspomagającego Pani Anny Ciszkowskiej uczestniczyli w XIV Integracyjnym Koncercie Mikołajkowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Dzieciom Radość Ignaców”. Najbardziej znane piosenki z największych ekranizacji filmów animowanych dla dzieci, prezentował zespół Sonanto. Dzieci doskonale się bawiły, a na zakończenie każdy otrzymał upominek od Świętego Mikołaja.

     • Mikołajki w świetlicy

      „Mikołajki” – to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie roku szkolnego.

      Do tego dnia świetliczaki przygotowywały się od początku grudnia z należytą starannością. Poznały legendę o św. Mikołaju z Miry, nauczyły się kilku piosenek o Mikołaju, wykonały wiele prac plastycznych, którymi udekorowano salę i oczywiście pięknie ubrały choinkę. A gdy nadszedł ten wyczekiwany dzień, dzieci w czerwonych strojach, mikołajkowych czapeczkach, reniferkowych opaseczkach zapełniły świetlicową salę. Czekało tu na nich wiele niespodzianek. Pierwszą z nich były mikołajkowe zabawy, zagadki i konkursy przygotowane przez wychowawców. Dzieci bardzo chętnie brały w nich udział i wykazały się niezwykłymi umiejętnościami Elfów np.: pakując prezenty, przygotowując worek i drabinę dla Mikołaja, przechodząc przez komin, jeżdżąc w zaprzęgu reniferów itd. Największą zaś niespodzianką było osobiste przybycie Mikoł

     • Mikołajkowo w Piątce 🎅

      6 Grudnia to dla wielu uczniów jeden z najprzyjemniejszych dni, a to za sprawą tęgiego jegomościa w czerwonym stroju i podarunków, jakie rozdaje grzecznym i nie zawsze grzecznym dzieciom. Święty Mikołaj zawitał także do naszej szkoły. W tym roku gościł w murach Piątki aż dwa dni, ponieważ część uczniów spędziła czas poza szkołą, oglądając spektakle w warszawskich teatrach. Tak więc świąteczny nastrój towarzyszył nam dubeltowo.

     • Nasza choinka najpiękniejsza!

      W tym roku mieliśmy nie lada wyzwanie, a mianowicie musieliśmy stworzyć ozdoby świąteczne na choinkę, która już stoi na ulicy Stary Rynek 🎄🎅😍

      W tworzenie ozdób było zaangażowane mnóstwo osób, od zerówkowiczów po ósmoklasistów. Ogromne podziękowania należą się również nauczycielom, bez pomocy, których te ozdoby po prostu by nie powstały... 💖❤️💖

     • Mikołajkowo w bibliotece

      Z okazji Mikołajek zapraszamy naszych czytelników po nowości książkowe. Każdy Czytelnik, który wypożyczy książkę od 5 do 9 grudnia otrzyma niespodziankę.

     • SMART CITY - w wyobraźni uczniów!

      1 grudnia 2022 r. w Miejskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Hackathon - „Hakuj z nami rzeczywistość”, który realizuje miasto Mińsk Mazowiecki w ramach projektu Human Smart City. Brali w nim udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych w Mińsku Mazowieckim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas ósmych - Maria Książek, Zuzanna Margol, Alex Philippe, Jakub Nowak, Maksymilian Wakuła i opiekun grupy p. Danuta Solecka.

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2022

      dyplomu dlanaszej szkoły za organizację Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zUnicef

      20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich skierowana jest na dzieci i prawa im przysługujące. Chcąc włączyć się w działania propagujące prawa najmłodszych uczennice ze Szkolnego Klubu UNICEF przeprowadziły w ostatnim tygodniu zajęcia w klasach I-III. Dzieci przyjęły z wielkim entuzjazmem treści przekazywane podczas lekcji ze starszymi koleżankami. Poznały swoje prawa, a także zapoznały się z działalnością ważnej międzynarodowej organizacji jaką jest UNICEF. Wykonały wiele ciekawy zadań związanych z najważniejszym dla nich dokumentem – Konwencją o Prawach Dziecka. Dostrzegły, jak z wielu praw korzystają każdego dnia. Dla wyrażenia solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, 21 listopada 2022 roku uczniowie oraz nauczyciele pamiętali o

  • Partnerzy

   • Mazowiecki Kurator Oświaty
   • Miasto Mińsk Mazowiecki
   • Ośrodek Rozwoju Edukacji
   • Komenda Policji
   • Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
   • MDK
   • Muzeum Ziemi Mińskiej
   • Microsoft Office
   • Fundusze Europejskie
   • Akademia NASK
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Rekrutacja
   do świetlicy szkolnej
   na rok szkolny 2023/2024

   od 12.04.2023 do 7.06.2023


    

  •  


  • Generator Zdjęć do legitymacji

   zdjęcie do mlegitymacji


    

  • Godziny dzwonków

   Piątek 09.06.2023
  • liczba odwiedzin: 20513329
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych