• Aktualności

     • Wielkie SERDUCHA ❤️

      Szkoła na 5 to nie slogan to fakt ❤️

      Dzieki akcjom SU i sekcji wolontariatu oraz zaangażowaniu całej społeczności szkolnej efekt kiermaszu, gry losowej oraz zbiórek do puszek zapiera dech…❤️❤️❤️

      Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, za każdy grosik, fant i chęć współpracy.

      Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice, Przyjaciele dziekujemy!!!!!

     • Dzielni wolontariusze z 2d 😍

      29 stycznia 2023 r. zapamiętamy na długo. Dzień pełen pozytywnych emocji, uśmiechów, życzliwości, miłych gestów i pełnych puszek. Graliśmy z Sztab WOŚP Mińsk Mazowiecki i wygraliśmy! Dzięki dzielnym wolontariuszom z Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim z klasy 2d mogliśmy dołożyć piękną cegiełkę. Dziękujemy Lence, Zosi B, Igorowi, Zosi C, Olkowi, Agatce, Zosi M, Mai P, Patrykowi i jego siostrze Idze, Wojtkowi, Zuzi i Filipowi, Sonii, a także absolwentce SP5 Julii. To oni dzielnie spacerowali po ulicach miasta niosąc uśmiech i dobre serduszko chętne do pomocy.

     • Na naukę nigdy nie jest za późno

      Egzamin ósmoklasisty za pasem, dlatego uczniowie klas ósmych mobilizują swoje możliwości i biorą się solidnie za naukę. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom szkoła zaproponowała uczniom udział w warsztatach dotyczących technik sprawnego uczenia się, zapamiętywania i koncentracji uwagi.

      Podczas wtorkowego spotkania ósmoklasiści dostali szereg wskazówek dotyczących tego kiedy, po co i jak się uczyć. W bardzo rzeczowy i przystępny sposób mówiono im o rodzajach motywacji, sposobach koncentracji uwagi oraz o technikach zapamiętywania.

     • Interesujący świat pszczół

      W środę 25 stycznia 2023 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy pana Edwarda Rogalę – członka Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Mińskiej. Pan Edward opowiadał nam o swojej pasji, jaką jest hodowla pszczół. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację i wysłuchały ciekawostek dotyczących życia tych społecznych owadów (poznaliśmy budowę pszczoły, hierarchię w pszczelej rodzinie oraz ich niezwykły sposób komunikacji jakim jest taniec). Zdobyta wiedza skłoniła nas do refleksji nad wielką rolą jaką odgrywają pszczoły dla całej ludzkości (zapylają ponad 70% roślin na świecie, z których otrzymujemy pożywienie). Zajrzeliśmy do środka prawdziwego ula, poznaliśmy przyrząd do odymiania, plaster miodu i akcesoria do jego pielęgnacji. Każdy mógł poczuć się jak pszczelarz zakładając odzież chroniącą przed użądleniem. Na koniec pan Edward poczęstował nas miodem z własnej pasieki, który smakował wybornie

     • EKO♻️ Dzień Babci👩‍🦳 i Dziadka👨‍🦳

      Eko - Dzień Babci i Dziadka - czyli kolejna zbiórka zużytych bateryjek w Piątce ♻️🔋👩‍🦳

      Dziękujemy wszystkim babciom👩‍🦳, dziadkom👨‍🦳, wnuczętom oraz całej społeczności szkolnej za pozytywną reakcję na naszą kolejną eko- prośbę, czyli przekazanie zużytych bateryjek "w nasze dobre ręce" 🤲 😀♻️🤲 🥰💚

     • Karnawał w świetlicy

      Karnawał to szalona, pełna kolorów, dźwięków i zabaw tradycja. Okres ten jest niezwykle lubiany zarówno przez dzieci i dorosłych, ponieważ dostarcza wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Tak też było u nas, w świetlicy szkolnej dnia 17 stycznia 2023 r. Skoczna muzyka i kolorowe światła wprowadziły dzieci w radosny nastrój i zachęciły do wspólnej zabawy. Nie brakowało wesołych tańców, pląsów, korowodów, licznych konkursów ze słodkimi nagrodami, prezentacji karnawałowych strojów i oczywiście wyboru „królowej i króla balu”, którymi zostali Maja Porębska ucz. kl. 1c i Kacper Izdebski ucz. kl. 3a.

     • Warsztaty informatyczne CMI

      W dniu 12 stycznia 2023 r. grupa dwunastu uczniów z kółka informatycznego CMI pod opieką p. Danuty Soleckiej, gościła w laboratorium Science and Innovation Center w Warszawie. Uczniowie pod kierunkiem trenera p. Andrzeja Manujło zrealizowali swoje pierwsze prace inżynierskie w oparciu o platformę Arduino 🕹🕹🕹

     • Nasi mali artyści...

      11 stycznia uczniowie klasy 3a i 3b odwiedzili uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach wzajemnej współpracy szkół, które uczestniczą w pilotażowym projekcie ORE, realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą”, a jego głównym celem jest poprawa dostępności usług edukacyjnych dla dzieci ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

     • Sukcesy, sukcesy, sukcesy…

      Miło nam pochwalić się kolejnymi sukcesami naszych uczniów.

      Na przełomie października i listopada chętni wychowankowie Piątki przystąpili do szkolnego etapu konkursu Autumn festivals in Great Britain and the USA, wykonując lapbooki na temat jednego ze świąt obchodzonych jesienią w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Wśród laureatów etapu międzyszkolnego znalazły się dwie nasze uczennice: Nadia Śliwińska z klasy 6 a - laureatka I miejsca oraz Maja Piłka z klasy 7 b – laureatka II miejsca.

     • Sukces Amelki...

      Musical Pan Niezwykły - dzieci alarmują dzieci co czyha na nie w sieci…

      Uczennica naszej szkoły, Amelia Rogowska kl.4a, wzięła udział w spektaklu muzycznym "Pan Niezwykły". We współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i MAT (Musicalowa Akademia Talentów), Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii Sp z o.o. podjęło przedsięwzięcie edukacyjno-kulturalne w zakresie profilaktyki uzależnień dzieci i młodzieży, w niecodziennej formie terapii jaką był musical „Pan Niezwykły”.

    • Mikołajkowy wyjazd do Warszawy
     • Mikołajkowy wyjazd do Warszawy

      W dniu 21 grudnia uczniowie klasy VII a i VII b pod opieką wychowawczyń – pani Joanny Kurek, pani Beaty Gąseckiej oraz pani Danuty Woźnicy uczestniczyły w mikołajkowej wycieczce do Warszawy.

      Tego dnia program wyjazdu nastawiony był wyłącznie na rekreację i zabawę. Początkowo mieliśmy okazję podziwiać Łazienki w pięknej zimowej odsłonie. Spacerowaliśmy zaśnieżonymi alejkami, obserwowaliśmy przykryty białą pierzynką pałac oraz zaśnieżone pomniki, podpatrywaliśmy też zimową lokalną faunę – kaczki, wiewiórki i dostojnego, mimo zimowej aury, pawia. Następnie wzięliśmy udział w grze terenowej. Trzy zwycięskie grupy – dwie najszybsze i najdokładniejsze oraz jedna, której sprzyjało największe tego dnia szczęście – wygrały talony na poczęstunek w pizzerii. W końcu z nieco zaczerwienionymi od mrozu policzkami udaliśmy się dok kina Imax, by obejrzeć długo wyczekiwaną drugą część Avatara – „Avatar:

     • Jasełka szkolne-przepiękny występ naszych uczniów

      Czas świąt Bożego Narodzenia to szczególny okres sprzyjający wyciszeniu i radosnemu przebywaniu w kręgu bliskich. Społeczność szkoły - uczniowie, nauczyciele i pracownicy to też jedna wielka rodzina. Nic więc dziwnego, że spotykaliśmy się przy wigilijnych stołach, by podzielić się opłatkiem, wspólnie śpiewać kolędy i życzyć sobie wszystkiego najlepszego na święta i na cały nadchodzący rok. Jak zwykle główną atrakcję świętowania stanowiły szkolne jasełka - teatralne odzwierciedlenie historii narodzin Jezusa, w tym roku wyjątkowo barwne i rozśpiewane, dostarczające wielu radości i wzruszeń.

     • Jasełka klasy 2 C

      Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, kiedy to moc Świąt Bożego Narodzenia ogarnia wszystkich dookoła. 21 grudnia klasa 2 C przedstawiła Jasełka dla swoich Rodziców ,,O radosnej nowinie Wam opowiemy". Sala wypełniła się aniołami, dziećmi, pastuszkami i królami. Wszyscy przynosili dary, śpiewali kolędy oraz pastorałki. Aktorzy odgrywając role jasełkowe, przybliżyli nam prawdę Maryi i Józefa szukających schronienia na noc, cud narodzin Dzieciątka Bożego oraz hołd oddany przez trzech Mędrców. Inscenizacją Jasełek oraz śpiewem kolęd, uczniowie wprowadzili wszystkich obecnych w świąteczny czas i nastrój. Pokazali jak ważna jest wspólnota i bycie razem, nie tylko podczas Świąt. Na koniec dzieci złożyły wszystkim życzenia bożonarodzeniowe.

     • Tworzymy ozdoby świąteczne 3D

      #LaboratoriaPrzyszłości Praca z długopisami 3D to doskonałe połączenie zabawy z edukacją. Zamieniliśmy rysunki w przestrzenne obiekty. Przy okazji ćwiczyliśmy sprawność manualną. Długopisy 3D w szybki sposób integrują uczniów i uczą współpracy, wspierając przy tym pracę wyobraźni przestrzennej. Uczniowie nie mają problemów z samodzielną obsługą. Te urządzenia wyzwalają dobre emocje, rozwijają precyzję i dokładność. Z pewnością będą wielokrotnie wykorzystywane na zajęciach przedmiotowych, korekcyjno-kompensacyjnych i logopedycznych.

     • „Warto być przyzwoitym”...

      16 grudnia 2022 r. uczennice naszej szkoły wraz z opiekunkami p. Edytą Gmitrzuk i p.Edyta Chłopik wzięły udział w uroczystości podsumowującej obchody Roku Władysława Bartoszewskiego, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim.

      Uczennice: Anna Świtek, Maja Zagórska, Marta Drzazga, Kinga Biernacka, Kamila Trójczak, Zofia Rek, Natalia Sadownik, Krhystyna Danyliuk, Julia Bartnicka, Maria Książek

     • Piernicznki w świetlicy

      Boże Narodzenie to czas radosnego oczekiwania, czas spotkań w gronie znajomych i rodziny, czas dostrzegania pracy i trudu codziennego dnia osób z naszego otoczenia.

      W środę 21.12.2022 r. w ramach cyklu „Spotkań w świetlicy” gościliśmy panią kierowniczkę kuchni – Ewę Kublik. Pani Ewa opowiadała nam o sposobach przygotowywania potraw wigilijnych, zdradziła kilka ciekawych przepisów na smaczne pierniczki, dowiedzieliśmy się jak powstaje lukier czy polewa czekoladowa. Mieliśmy okazję poznać panią Ewę od jej prywatnej strony - jej miłe usposobienie i życzliwość dla dzieci.W sali unosił się zapach świątecznych wypieków, a to za sprawą ciasteczek upieczonych przez panią Ewę, które z zapałem dekorowaliśmy kolorowym lukrem.

  • Partnerzy

   • Mazowiecki Kurator Oświaty
   • Miasto Mińsk Mazowiecki
   • Ośrodek Rozwoju Edukacji
   • Komenda Policji
   • Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
   • MDK
   • Muzeum Ziemi Mińskiej
   • Microsoft Office
   • Fundusze Europejskie
   • Akademia NASK
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Generator Zdjęć do legitymacji

   zdjęcie do mlegitymacji


    

  • Godziny dzwonków

   Czwartek 02.02.2023
  • liczba odwiedzin: 19319576
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych