• Pamięć o Bohaterach wojennych

Zbliża się Dzień Zaduszny, z tej okazji My-uczniowie z I b, wybraliśmy się na miejski cmentarz, aby uczcić pamięć zmarłych. Zapaliliśmy znicze na grobach żołnierzy, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny. Była to szczególna wizyta, gdyż na cmentarzu towarzyszyła nam pani Aneta z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego, mama naszego kolegi z klasy. Odpowiedziała nam o pracy żołnierzy i o tym, jak ważna jest pamięć o poległych.

• Leśna edukacja

Dnia 28 października klasy trzecie odwiedziły Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. Uczniowie zwiedzali ekspozycję zwierząt leśnych w ich środowisku, oglądali miniaturę lasu, rozpoznawali liście i nasiona drzew, polskie ptaki oraz warstwy lasu. Emocjonującym momentem było przejście drewnianą kładką nad „Goździkowym bagnem” i oglądanie zamierającej już jesienią rosiczki – rośliny owadożernej.

• Klasa Ic z wizytą na Poczcie Polskiej

26 października 2021 r. klasa I C udała się z wizytą do oddziału Poczty Polskiej przy ul. Warszawskiej 149 w Mińsku Mazowieckim. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Obejrzały hol, w którym znajdują się okienka pocztowe, poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki i na logo poczty. Nauczyły się również rozróżniania pojęć nadawca oraz adresat. Dzieci mogły osobiście na swoich kartach pocztowych przykleić znaczek, który zakupiły w okienku pocztowym, przystawić stempel daty wykonany datownikiem, a następnie wrzucić kartkę do skrzynki pocztowej. Samodzielnie zaadresowane i wysłane kartki zostały dostarczone przez listonosza do SP nr 5, a następnie do rąk własnych adresatów. Była to bardzo miła niespodzianka, która sprawiła wielką radość i uśmiech na twarzach pierwszaków.

• Klasa Ic z wizytą na Poczcie Polskiej
        • "Wojenne lalki Marysi" Małgorzaty Berwid

26 października w naszej szkole gościliśmy panią Małgorzatę Berwid – pedagożkę, scenarzystkę, pisarkę i dziennikarkę, autorkę i współautorkę programów telewizyjnych dla dzieci: „Ciuchcia”, „Budzik” czy „Moliki Książkowe”.

W 2019 roku ukazała się książka „Wojenne lalki Marysi”, która jest spisaną historią życia mamy autorki. To wspomnienia małej dziewczynki z lat wojennych, wzbogacone przepięknymi ilustracjami pani Anny Jamróz.

Wtorek 07.12.2021