• Aktualności

     • Mińsk Mazowiecki za 600 lat

      Historyczny korowód z okazji jubileuszu miasta odbył się pod hasłem WCZORAJ DZIŚ JUTRO. Na stronie miasta Mińsk Mazowiecki mozna zobaczyć ciekawe prezentacje stworzone przez uczniów mińskich szkół. Wśród linków jest również prezentacja utworzona przez uczniów Piątki. Zapraszamy do obejrzenia wszystkich!

     • Finał konkursu o wiedzy o Mazowszu

      Jakub Nowak, Jan Wiśniewski i Adam Leszczyński odebrali z rąk Mirosława Krusiewicza - dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego - zaświadczenia laureatów Konkursu Wiedzy o Mazowszu. Kuba drugi raz z rzędu uzyskał najwyższy wynik wśród uczniów z całego Mazowsza. Chłopcy znaleźli się w grupie laureatów składającej się tylko z dziewięciu osób. Był to dzień podsumowania ich wielomiesięcznego odkrywania tajemnic Mazowsza. Gratulujemy!

     • Spływ kajakowy

      W poniedziałek 13 czerwca klasa 7c uczestniczyła w spływie kajakowym rzeką Liwiec i chociaż pogoda nie napawała optymizmem to wszyscy bawiliśmy się super. Kilka godzin spędziliśmy aktywnie, w otoczeniu przyrody, pałaszując również pyszne kiełbaski przy ognisku.

     • Piątka na podium 💖💪

      Mińska Piątka po raz czarty na podium

      w ogólnopolskim konkursie ekologicznym

      „Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce”

      Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim ponownie staje na podium- po raz czwarty zajmuje 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie ekologicznym „Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce”, organizowanym przez Auraeko z Warszawy. Mińską Piątkę reprezentował zespół Eko- Recyklinki w składzie: Maria Gorczyca, Daria Bańka, Wiktoria Szeląg, Aleksandra Truszko i Alicja Pawelec wraz ze szkolnym koordynatorem konkursu - Edytą Kopeć. Edukacja ekologiczna społeczności szkolnej i lokalnej, promowanie działań w mediach, cykliczne zbiórki zużytych baterii, akcja happeningowa, wywiady, szkolne konkursy to zadania wykonywane w ramach konkursu. Finałem działań konkursowych była zbiórka elektroodpadów w dniach 25 i 26 kwietnia 2022r. po

     • WYPRAWKA ZERÓWKOWICZÓW 2022/2023

      Szanowni Rodzice Zerówkowiczów,

      do rozpoczęcia roku szkolnego 2022/ 2023 zostało jeszcze trochę czasu, ale pora już zacząć myśleć o przygotowaniach. Zajęcia w oddziale zerowym rozpoczną się 1 września 2022 roku. Poniższy załącznik zawiera informację na temat przyborów i artykułów papierniczych. Wszystkie rzeczy uwzględnione w wyprawce prosimy umieścić w torbie podpisanej imieniem i nazwiskiem dziecka oraz dostarczyć w pierwszym lub na początku drugiego tygodnia września. Odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości uzyskają Państwo podczas pierwszego zebrania z wychowawcami oddziałów zerowych.

     • Mali aktorzy...

      Klasa 2a, bawiąc się w teatr, przygotowała dla swoich kolegów z klas 0-3 inscenizację pt. „Porady wróżek”. Przedstawienie ukazuje niektóre dziecięce wady i sposoby ich niwelowania. Zachęca dzieci do oceny własnych zachowań i podpowiada co robić, aby ciało i dusza były zdrowe. Aktorzy doskonale bawili się na scenie w czasie swojej premiery a publiczność uważnie przypatrywała się tej grze. Swoje wystąpienie powtórzyli następnego dnia, gdzie na widowni zasiedli ich rodzice, rodzeństwo i dziadkowie.

     • Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami

      Na początku czerwca br. uczniowie klasy 1c realizowały treści programu dla placówek wychowania przedszkolnego i uczniów szkół podstawowych w zakresie profilaktyki chorób odkleszczowych pod nazwą „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”. Głównym celem programu jest kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród dzieci już od najmłodszych lat, a zwłaszcza edukacja w zakresie zagrożeń wywoływanych przez kleszcze oraz sposobów stosowania profilaktyki chorób odkleszczowych.

     • Powiatowe zawody w dwa ognie dziewcząt 💪❤️💪

      Powiatowe zawody w dwa ognie dziewcząt zaszczytne 3 miejsce
      Skład - Amelia Ogonowska, Maja Szerszeniewska, Kamila Zawadka, Amelia Krusiewicz, Julia Czajka, Nikola Łyszkowska, Karolina Gronek, Maja Miklaszewska, Natalia Pisarczyk, Weronika Krolak.

      Sedecznie gratulujemy!

     • Sukcesy sportowe dziewcząt

      Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce w Warszawie:

      bieg na 200 m - Nadia Makowska - 5 miejsce

      Skok wzwyż - Gabriela Nalazek - 9 miejsce, Lena Jurek - 10 miejsce

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Sukcesy piłkarzy 💪

      Nasi chłopcy z U12 jako reprezentacja SP5 uczestniczyli w finałowym turnieju województwa mazowieckiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

      Z grupy bez porażki wychodzimy z pierwszego miejsca i meldujemy się w 1/8. O wyniku meczu decydują rzuty karne, które wygrywamy. W półfinale niestety przegrywamy z mocną drużyną SP210 Warszawa (zwycięzca turnieju). W meczu o 3 miejsce pokonujemy SP5 Wołomin. Podczas całego turnieju chłopcy pokazali kawał dobrej piłki, przegrali tylko jeden mecz, podczas rzutów karnych zachowali zimną krem, a w szczególności nasz bramkarz Ksawery Rosłoniec, który został najlepszym bramkarzem turnieju.

    • Sukcesy piłkarzy 💪
     • Sukces naszej uczennicy...

      Mazowiecka Piętnastka - biegi dzieci. Mamy swoją medalistkę- Laura Komorzycka klasa 4b - 1 miejsce 💪❤️💪

      GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

     • Podróż w czasie, czyli historyczny korowód „Wczoraj – dziś – jutro”

      28 maja nasza szkoła wzięła udział w barwnym historycznym korowodzie, który miał przypomnieć o bogatej 600-letniej historii Mińska Mazowieckiego. Miejskie szkoły podstawowe przybliżyły historię sześciu wieków miasta. Piątka prezentowała XIX wiek.

      Grupa uczniów, nauczycieli i rodziców na czele z Panią Dyrektor Ewą Szczerbą przemaszerowała ulicami miasta w strojach historycznych. W korowodzie nie zabrakło patrona Piątki, twórcy naszego hymnu narodowego, generała Józefa Wybickiego, dawnych włodarzy miasta – hrabiostwa Jezierskich, artysty malarza Elwiro Andriolliego i inżyniera Konstantego Rudzkiego. Dużą grupę stanowili podchorążowie powstania listopadowego oraz żołnierze - powstańcy styczniowi. Zwieńczeniem korowodu były przygotowane krótkie scenki historyczne, które przypomniały o najważniejszych wydarzeniach z historii miasta. Nasi uczniowie przenieśli nas na bal do Pałacu Dernałowicz

    • Podróż w czasie, czyli historyczny korowód „Wczoraj – dziś – jutro”
     • (Nie) zwykła codzienność– niezwykłe wyróżnienie

      21 maja w Mińsku Mazowieckim gościliśmy autora literatury dziecięcej i młodzieżowej Grzegorza Kasdepke, który został uhonorowany swoją gwiazdą w „Alei Gwiazd Literatury” przed Miejską Biblioteką Publiczną. Wydarzeniu temu towarzyszyło również rozstrzygnięcie literackiego konkursu ogłoszonego przez MBP. Zadaniem uczniów szkół miejskich i powiatowych było napisanie opowiadania inspirowanego twórczością autora „Detektywa Pozytywki”. I miejsce w konkursie zajął uczeń naszej szkoły – Aleksander Janczak z klasy 4A, z czego jesteśmy ogromnie dumni. Aleksandrowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich

     • O Józefie Wybickim wiemy wszystko…

      20 maja w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Wiedzy o gen. Józefie Wybickim i Polskich Symbolach Narodowych pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Pana Marcina Jakubowskiego. Konkurs był jednym z wydarzeń, które wpisują się w obchody Roku Józefa Wybickiego ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Józefa Wybickiego - działacza politycznego, prawnika, wielkiego patrioty i patrona naszej szkoły.

     • Sukcesy lekkoatletów 💪❤️💪

      Regionalne Zawody Lekkoatletyczne w Siedlcach:

      skok wzwyż

      1 miejsce - Gabrysia Nalazek

      2 miejsce - Lena Jurek

      bieg 200 m

      1 miejsce - Nadia Makowska

      4 miejsce - Natalia Rowicka

      6 miejsce - Ania Rozparzynska Noga

      sztafeta 4 x 100 m

      3 miejsce - Makowska N, Szostak E, Rowicka N, Małka H

      skok w dal:

     • „W podróż z Odyseuszem”

      W piątek - 13.05.2022 r. uczniowie klas 4a, 4b i 4c wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do warszawskiego Teatru Lalka na spektakl pt. „Odyseja”.

      Po przybyciu do teatru, zajęliśmy miejsca i z niecierpliwością czekaliśmy na przedstawienie. Sztuka rozpoczęła się intrygującym pokazem różnych części ciała – głów, rąk i nóg wyłaniających się z ciemności. Nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać i co dalej się wydarzy. Przedstawienie opowiadało o tułaczce dzielnego i sprytnego Odyseusza, który po wojnie trojańskiej usiłuje powrócić do domu. Wraz z towarzyszami płynął on od wyspy do wsypy, gdzie spotykał różnych władców, bogów i przeżywał wiele niebezpiecznych i niezwykłych przygód. Po 20 latach tułaczki Odyseusz wrócił do swojej żony Penelopy. Całe widowisko było bardzo ciekawe. Ciągle się coś działo. Muzyka wprowadzała nas w nastrój grozy. Po spektaklu pojechaliśmy do McDonalda. Wszyst

     • Wspaniała przygoda Pierwszaków w ZOO 😊

      W poniedziałek 9.05. b.r. klasa 1a i 1d dowiedziała ZOO w Warszawie. Podczas spaceru wśród pięknej zieleni uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta, ptaki a także owady. Spacerując alejkami dzieci oglądały z zaciekawieniem mieszkańców ZOO. Najbardziej podobały się hipopotamy i ogromny nosorożec, któremu rownież odpowiadało nasze towarzystwo i dostojnie pozował do zdjęć. Pierwszaki z zaciekawieniem odwiedzały każde dostępne zwiedzającym miejsce i z przejęciem szukały kolejnego ciekawego egzotycznego okazu. To była wspaniała przyrodnicza wycieczka.

  • Partnerzy

   • Mazowiecki Kurator Oświaty
   • Miasto Mińsk Mazowiecki
   • Ośrodek Rozwoju Edukacji
   • Komenda Policji
   • Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
   • MDK
   • Muzeum Ziemi Mińskiej
   • Microsoft Office
   • Fundusze Europejskie
   • Akademia NASK
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Rekrutacja do miejskich placówek
   na rok szkolny 2022/2023


    

  • Godziny dzwonków

   Czwartek 29.09.2022
  • liczba odwiedzin: 17977051
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych