• Aktualności

     • Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

      21 września 2023 r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności na parkingu "zagościł" najnowszy zeroemisyjny autobus miejski o napędzie elektrycznym MAN Lion's City 12 E.

      Najmłodsze dzieci z klas O-IV od samego rana, z wypiekami na buziach czekały na ten moment. Pan kierowca cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał na tysiące pytań dociekliwych uczniów, zdradzając wszelkie tajemnice autobusu i prezentując niedostępne na co dzień zakamarki pojazdu. Była to wspaniała lekcja wychowania komunikacyjnego, podczas której wszyscy nauczyliśmy się, jak poruszać się pojazdami komunikacji miejskiej po naszym mieście. Otrzymaliśmy również zaproszenie na niedzielny piknik, podczas którego organizowane będą przejazdy autobusami elektrycznymi,

     • Kształtujemy postawy ekologiczne i prospołeczne

      22 września uczniowie Piątki uczestniczyli w akcji „Czyste,zielone miasta”.

      W ramach tego przedsięwzięcia wraz z Panem Burmistrzem, przedstawicielami Urzędu Miasta, wolontariuszami oraz mieszkańcami Mińska Mazowieckiego sadziliśmy roślinki oraz sprzątaliśmy teren parku i okolic.

      Wzięliśmy równiez udział w grach ekologicznych, zagadkach i zabawach sensorycznych przygotowanych przez Nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki.

     • Majsterkowo 😊

      W środę, 20 września uczniowie klasy 2b mieli możliwość po raz kolejny rozwinąć swoje umiejętności i wspaniale się bawić, korzystając z zaproszenia Castoramy, podczas warsztatów z majsterkowania.

      Dzieci stworzyły niepowtarzalne karmniki dla ptaków, które pozwolą naszym skrzydlatym przyjaciołom przetrwać zimę. Zajęcia w Castoramie to połączenie edukacji i zabawy, które rozwijają kreatywność i promują świadomość ekologiczną wśród dzieci oraz umacniają poczucie samodzielności.

     • Dzień Przedszkolaka

      20 września, my zerówkowicze obchodziliśmy swoje małe święto - "Dzień Przedszkolaka" Wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną, bralismy udział w zabawach z chustą animacyjną oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Każdy z nas otrzymał słodki upominekoraz "odznakę wesołego przedszkolaka"

     • Zerówkowicze w "Brzechwolandii"...

      Dnia 18 września 2023r. my, zerówkowicze,udaliśmy się do Miejskiej Szkoły Artystycznej w Mińsku Mazowieckim na spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia "Brzechwolandia". Zapomnieliśmy o wszystkich zmartwieniach, przenieśliśmy się w kolorowy świat marzeń, pełen radości i muzyki. Brzechwolandia nauczyła nas, jak powinniśmy postępować w życiu. Często przecież zapominamy o dobrych manierach w domu, w szkole, na podwórku. Wiemy również, jak należy zachować się w teatrze oraz innych miejscach publicznych. Poznaliśmy wspaniałe wiersze polskiego poety, Jana Brzechwy:" Leń” "Samochwała", "Skarżypyta", "Znaki przestankowe", "Atrament". Jednym słowem- byliśmy świadkami niesamowitych przygód, które tylko w Brzechwolandii zdarzyć się mogą...

     • PIERWSZA ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII W PIĄTCE

      Dnia 15 września 2023r. w naszej szkole odbyła się pierwsza w bieżącym roku szkolnym zbiórka zużytych baterii Tytuł: ♻️Tytuł: 🔋Tytuł: 🌍pod hasłem: "Wszyscy wspólnie posprzątajmy świat " Tytuł: 🌍

      Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej ekologicznej inicjatywy i przekazali w "nasze dobre ręce "Tytuł: 🤲 ok. 100 kg zużytych bateryjekTytuł: ♻️Tytuł: 🔋Tytuł: 🌍

     • DZIEŃ KROPKI W ZERÓWCE

      " Ach te kropki ... " Tytuł: 😀 Tytuł: ⚫Tytuł: 🔵Tytuł: 🔴

      15 września 2023r. my ,zerówkowicze, obchodziliśmy „Dzień kropki”. Kółka i kropeczki towarzyszyły nam przez cały dzień. Były z nami wszędzie: na naszych ubraniach, podczas zajęć i zabawy Tytuł: 🤗Obejrzeliśmy film " The Dot- Kropka" . który opowiada historię Vashti, dziewczynki przekonanej, że nie potrafi rysować. Dzięki inspiracji i zachęcie ze strony nauczycielki Vashti odkrywa w sobie moc kreatywności. Słuchaliśmy piosenek o kropkach, wykonaliśmy prace plastyczne.

     • Zaczynamy nowy rok szkolny...

      W poniedziałek 4 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Uroczysta inauguracja dla uczniów klas IV – VIII oraz klas I-III odbyła się w dwóch odsłonach w auli SP5, gdzie Pani Dyrektor Ewa Szczerba serdecznie powitała wszystkich przybyłych, przypomniała o ubiegłorocznych osiągnięciach wychowanków Piątki oraz życzyła zarówno uczniom jak i pedagogom sukcesów na wielu płaszczyznach. Następnie mikrofon trafił w ręce uczniów klas szóstych, którzy specjalnie na dzisiejszą uroczystość przygotowali część artystyczną, po czym w nowy rok szkolny tanecznym rytmem wprowadziły nas dziewczęta z klasy Va. Artystyczne rozpoczecie roku szkolnego dla klas młodszych, przygotowały klasy IIIb i IIIc.

     • Wyprawka do zerówki rok szkolny 2023/2024

      Szanowni Rodzice Zerówkowiczów,

      do rozpoczęcia roku szkolnego 2023/ 2024 zostało jeszcze trochę czasu, ale pora już zacząć myśleć o przygotowaniach.

      Zajęcia w oddziale zerowym rozpoczynają się już

      1 września 2023 r.

      Poniższy załącznik zawiera informację na temat przyborów i artykułów papierniczych. Wszystkie rzeczy uwzględnione w wyprawce prosimy umieścić w torbie podpisanej imieniem i nazwiskiem dziecka oraz dostarczyć do końca pierwszego tygodnia września. Odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości uzyskają Państwo podczas pierwszego zebrania z wychowawcami oddziałów zerowych.

     • Rocznica Bitwy Warszawskiej

      W czwartek 18 sierpnia odbyły się obchody 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Uroczystość rozpoczęła Msza święta w kościele NNMP w intencji ojczyzny. Następnie zgromadzeni przenieśli się na Stary Rynek pod Pomnik Niepodległości, gdzie miejsce miały okolicznościowe przemówienia, apel poległych i złożenie kwiatów. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele naszej szkoły. W skład pocztu sztandarowego weszli uczniowie klasy 8a: Lena Barańska, Agata Kostusiewicz i Kacper Frydrychewicz.

     • „Być na fali” ze Stowarzyszeniem

      Ahoj kamraci! Jesteście z nami?!

      „Być na fali” to znaczy podjąć wyzwanie ze Stowarzyszeniem i ramię w ramię realizować kolejne zadania projektowe, które miło się wspomina. Śmiech, wrzawa, wspólnie spędzony czas. A potem uśmiech na ulicy, w szkole, podanie ręki i miłe słowa i to pytanie: Kiedy znowu pojedziemy na wspólny obóz ?!

     • Imponujące wyniki egzaminacyjne ósmoklasistów Piątki

      Rok szkolny 2022/2023 dobiegł końca, a zatem pora na podsumowanie wyników. Mińska Piątka ma powody do dumy, o czym świadczy imponująca roczna średnia ocen szkoły 4,6 oraz aż 193 świadectwa z biało-czerwonym paskiem. Wysoki poziom dydaktyczny potwierdzają także rokrocznie spektakularne sukcesy w konkursach przedmiotowych oraz w zawodach sportowych, a także wyniki egzaminów ósmoklasisty. Noty procentowe i centylowe uzyskane przez ósmoklasistów na zewnętrznych egzaminach znajdują odzwierciedlenie na zaświadczeniach OKE i nierzadko decydują o tym, czy dany uczeń dostanie się do wymarzonej szkoły, czy też nie. W tym roku na wyniki trzeba było poczekać aż do 3 lipca, zaś wydawanie absolwentom zaświadczeń w szkole zostało zaplanowane na 6 lipca. Dla społeczności mińskiej SP nr 5 dzień stanowiący zwieńczenie ośmioletniego wysiłku okazał się bardzo szczęśliwy. Po raz kolejny - ku ogromne

     • Żegnaj przedszkole kochane....

      „Żegnaj przedszkole kochane, nadeszła chwila rozstania…”

      Kolejny rok szkolny dobiega końca i żegnamy absolwentów naszej „Zerówki”. Jak co roku pożegnanie to bardzo piękna uroczystość, pełna wzruszeń nie tylko dla rodziców i dzieci, ale również dla całego grona pedagogicznego. Na zakończenie roku dzieci zaprezentowały program artystyczny. Nie zabrakło uśmiechu na twarzy oraz łezki wzruszeń. Dzieci pięknie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Wicedyrektor Agnieszka Szczepańska, która życzyła wszystkim dzieciom samych sukcesów w ich dalszej edukacji i życiu. W imieniu rodziców głos zabrała Pani Magdalena Piwek, która podziękowała Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły za wspólnie spędzony rok, za edukację i opiekę, a dzieciom również życzyła sukcesów w dalszej edukacji.

     • I znów minął rok…

      W piątek 23 czerwca sala gimnastyczna SP 5 dwukrotnie zapełniła się mnóstwem uśmiechniętych uczniów, pedagogów, pracowników szkoły, rodziców oraz przybyłych gości. Zakończenie roku szkolnego odbyło się w dwóch odsłonach. Najpierw pojawili się przedstawiciele klas ósmych i siódmych, później czwartych, piątych i szóstych.

     • Koniec roku szkolnego...

      22 czerwca o godz. 9.00 uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami i dyrekcją szkoły wzięli udział w uroczystości zakończenia roku szkolnego.

      Na początku Pani Dyrektor Ewa Szczerba przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz Przewodniczącą Rady Rodziców panią Milenę Ciuchcińską jednocześnie zapraszając wszystkich na część artystyczną przygotowaną przez klasę 2d i 3c. Były wiersze, piosenki i układy taneczne, które przywoływały wspomnienia mijającego roku szkolnego. Nie zabrakło również zasad bezpieczeństwa, o których warto pamiętać podczas letnich przygód.

     • Dzień Taty...

      23 czerwca to zakończenie roku szkolnego i dzień, w którym świętujemy dzień taty. Klasa 2d składa z tej okazji najpiękniejsze życzenia.

      "Mój Tata jest rycerzem,

      Choć nie ma srebrnej zbroi,

      Mój Tata mówi szczerze

      I prawdy się nie boi.

      Mój Tata żyje w zgodzie

      Z wszystkimi dookoła,

      Mój Tata sprawia co dzień,

     • Indiańskie klimaty

      W ostatnią środę przed wakacjami uczniowie klasy II b i II c pojechali do Stajni Wilga w pobliżu Cyganówki. Wzięli udział w integracyjnym programie pt. „Indianie”. Uczyli się współpracy i wytrwałości bawiąc się w poszukiwanie złota i budując tipi. Ćwiczyli zręczność tworząc pióropusze, naszyjniki i strzelając z łuku. Dodatkową atrakcję stanowiła przejażdżka bryczką oraz zabawy ruchowe: wyścigi jaszczurek, rzut lassem, czyli łapanie mustangów, polowanie na bizony. Okazało się, że samodzielne pieczenie kiełbasek również może być wyzwaniem. To był przedsmak zbliżających się wakacji.

     • „Poloneza czas zacząć…”

      Dnia 14 czerwca 2023 roku w naszej szkole odbył się bal ósmoklasistów. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Szczerba, kierując ciepłe słowa do wszystkich przybyłych, szczególnie ciepło zwróciła się do nas – ósmoklasistów. Następnie zgodnie z tradycją zatańczyliśmy poloneza poprowadzonego przez Panią Dyrektor. Później wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia klasowe, po czym udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wracając na salę taneczną, zatańczyliśmy belgijkę i rozpoczęliśmy zabawę. W trakcie trwania imprezy mogliśmy korzystać z fotobudki oraz bufetu. Świetnie się bawiliśmy, śpiewając i tańcząc do piosenek naszych ulubionych wykonawców. Zabawa nie miała końca!

     • Konkurs Wiedzy o Mazowszu 2023

      W tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Mazowszu brało udział 27 uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Przepustką do przystąpienia do testu wiedzy było przygotowanie projektu. Hasło przewodnie projektów brzmiało „Zielone Mazowsze”. Uczniowie opracowali następujące tematy: Transport a ekologia, Gra w zielone, Zielona grywalizacja, Rolnictwo ekologiczne, Ekologia wg Jastrzębowskiego, Zielone rekordy Mazowsza, W mazowieckich parkach i lasach.

  • Partnerzy

   • Mazowiecki Kurator Oświaty
   • Miasto Mińsk Mazowiecki
   • Ośrodek Rozwoju Edukacji
   • Komenda Policji
   • Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
   • MDK
   • Muzeum Ziemi Mińskiej
   • Microsoft Office
   • Fundusze Europejskie
   • Akademia NASK
  • Biuletyn informacji publicznej
  •  


  • Generator Zdjęć do legitymacji

   zdjęcie do mlegitymacji


    

  • Godziny dzwonków

   Niedziela 24.09.2023
  • liczba odwiedzin: 21385479
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych