• Aktualności

     • Sukces ósmoklasistów SP 5

      Sukces ósmoklasistów SP 5 na egzaminach zewnętrznych

      W związku z pandemią i edukacją zdalną rok szkolny 2020/2021 nie należał do najłatwiejszych. Z pewnością szczególnym wyzwaniem dla szkół i nauczycieli było optymalne przygotowanie ósmoklasisów do zewnętrznych egzaminów, które odbyły się w całej Polsce w drugiej połowie maja. Społeczność mińskiej Piątki aż do początku lipca z nadzieją oczekiwała na wyniki egzaminów podsumowujących ośmioletnią naukę w szkole podstawowej, wierząc, że nie okażą się niższe od not z lat ubiegłych. Ku ogromnej radości dyrekcji, nauczycieli, szczególnie przedmiotów egzaminacyjnych, a także samych uczniów i ich rodziców egzaminy w SP nr 5 wypadły naprawdę imponująco i po raz kolejny potwierdziły wysoki poziom dydaktyczny placówki. Gratulujemy samym ósmiokasistom i ich nauczycielom wspaniałych rezultatów, zdecydowanie wyższych od not ogólnopolskich, wojewó

     • PRZYGOTOWANI NA MOBILNOŚĆ W PORTUGALII😊

      Nasza szkoła ma przyjemność brać udział w Projekcie „CLIL – bo język obcy to komunikacja i kultura!”.W dniach 27 maja – 19 czerwca 2021 roku miały miejsce zajęcia przygotowujące 40 uczniów do mobilności, w tym 20 godzin zajęć z języka angielskiego, 4 godziny z historii i kultury Portugalii, oraz 6 godzin zajęć pedagogicznych i integracyjnych.

     • Kolejny rok szkolny za nami…

      Za nami kolejny rok nauki. Nieco inny od lat poprzednich, bo postawił przed nami szereg wyzwań. Zmagaliśmy się z zawiłościami nauki, ale też ze sprzętem komputerowym. Już w październiku pandemia spowodowała, że szkolne ławki zamieniliśmy na domowe biurka, a tablice na monitory komputerów. Nie był to rok łatwy, ale wszyscy daliśmy radę.

     • Najmłodsi witają wakacje

      22 czerwca, klasy pierwsze i drugie na wspólnym, przedwakacyjnym spotkaniu podziękowały dyrekcji szkoły, Pani Ewie Szczerbie i Pani Annie Ciszkowskiej za to, że mogły uczyć się, doświadczać, mieć wspaniałych przewodników jakimi są ich nauczyciele, w tak wspaniałej szkole jaką jest Piątka. Z piosenką na ustach, w wakacyjnych rytmach muzyki reggae, pokazały swoją radość z nadchodzącego, zasłużonego wypoczynku. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom za sumienną i systematyczną pracę. Wręczyła zdobywcom konkursów dyplomy i nagrody. Dzieci nagrodziły dyrekcję ogromnymi laurkami.

     • Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego

      Dnia 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Pani Dyrektor rozpoczęła spotkanie witając serdecznie przedstawicieli rodziców, panią wicedyrektor, wychowawców, dzieci z grup: „0”a i „0” b oraz podsumowała osiągnięcia przedszkolaków.

      Następnie mali artyści popisywali się swoimi zdolnościami przedstawiając wiersze, scenki oraz śpiewając wakacyjne piosenki. Po rozśpiewanym występie, rodzice zabrali głos dziękując za mile spędzony wspólnie czas oraz za trud włożony w wychowanie ich dzieci. Potem przyszedł czas na wręczenie pamiątkowych dyplomów, które uroczyście wszystkim przedszkolakom wręczyła Pani Dyrektor.

     • Zajęcia ogrodnicze w grupie 0b

      Dnia 24 czerwca przedszkolaki brały udział w zajęciach przyrodniczych, które odbyły się w ogrodzie szkolnym. Spotkanie zainicjowane zostało przez przedstawicieli Banku Santander w ramach Fundacji Santander Bank Polska: Panią Dyrektor oddziału Grażynę Kowalik, Natalię Jackiewicz oraz Magdalenę Czyżowicz – rodzica Oli z naszej grupy.

     • Wyprawka na dyżur wakacyjny w oddziałach przedszkolnych

      Wyprawka na dyżur wakacyjny 2021 w SP nr 5 dla oddziałów przedszkolnych

      (dot. rodziców, którzy zadeklarowali pobyt dziecka w tej placówce w dniach 1-16.07.2021r.)

      Ważne informacje dla Rodziców, których dzieci będą uczęszczały na dyżur wakacyjny zorganizowany w naszej szkole:

      • 2 bloki rysunkowe
     • Spotkanie z Panią Burmistrz w Piątce

      21 czerwca 2021r. powitaliśmy w naszej szkole specjalnego gościa. Pani Dyrektor Ewa Szczerba przedstawiła najmłodszym uczniom zastępcę Burmistrza miasta Mińsk Mazowiecki- panią Elizę Bujalską.

      Spotkała się ona z uczniami klas młodszych oraz z dziećmi uczęszczającymi do oddziałów zerowych. Każda grupa wiekowa brała udział w spotkaniu, podczas którego uczniowie mogli poznać osobę, będącą „prawą ręką” naszego włodarza miasta- pana Burmistrza Marcina Jakubowskiego.

     • SUKCES naszych najmłodszych Uczniów!

      Z ogromną dumą informujemy, że aż pięcioro naszych uczniów z klas młodszych zakwalifikowało się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego PUCHACZ PIOTR organizowanego przez sieć szkół MathRiders. Franek Kropielnicki, Gabrysia Krysiak, Emilia Rawska, Weronika Aniszewska i Helena Gąsiorek 21 czerwca 2021r. podjęli się finałowych matematycznych wyzwań w piątej już edycji tego konkursu.

     • Photony - przepustką do nauki programowania...

      17 maja w naszej Piątce gościliśmy grupę uczniów wraz z nauczycielem p.Jakubem Ziółkowskim reprezentujących Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Obecny był również dyrektor „Mechanika” Tomasz Płochocki. Dzięki ich uprzejmości nasi uczniowie mogli poznać możliwości interaktywnych robotów edukacyjnych Photon, będących na wyposażeniu naszej szkoły. Photon jest jak niezapisana karta - po wyjęciu z opakowania robot nie potrafi niczego. Dopiero poprzez specjalną aplikację na tablet i smartfon dzieci mogą pomóc Photonowi, ucząc go wszystkiego od podstaw - od poruszania się w określonych kierunkach, pisania, aż po interakcję z otaczającą go rzeczywistością. Zabawa z robotem stanowi doskonały wstęp do nauki programowania.
      Uczniowie Piątki żywo reagowali na prezentację możliwości robotów, aktywnie się w nią włączając. Dziękujemy serdecznie dyrekcji ZSZ nr 2, opiekunowi i uczniom

     • Elektro- Niezłomne SP5 po raz trzeci stają na podium!😃

      Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim ponownie staje na podium- po raz trzeci zajmuje 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce 2021”, organizowanym przez Auraeko z Warszawy. Edukacja ekologiczna społeczności szkolnej i lokalnej, promowanie działań w mediach, cykliczne zbiórki zużytych baterii, akcja happeningowa, wywiady, szkolne konkursy ekologiczne to zadania wykonywane w ramach konkursu. Finałem działań konkursowych była zbiórka elektroodpadów w dniach 19 i 20 kwietnia 2021r. podczas której zebrano 10 460 kg elektroodpadów, w tym ok. 650 kg zużytych baterii. Za zajęcie 3 miejsca szkoła otrzymała nowoczesny telewizor 49 cali, a uczestnicy- pamiątkowe dyplomy, smartwatche i drobne upominki od AURAEKO.

     • "Gorączka złota" w Piątce 😃

      Uczniowie przeprowadzili akcję z PCK „Gorączka złota” polegającą na zebraniu jak największej wagi „złotych” monet o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy. Udało się zebrać 20 kilogramów monet. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali grosz i włączyli się w akcję

     • IROBOT-zajęcia z robotyki i informatyki

      W dniu 11 czerwca 2021 r. uczniowie klasy 4a i 1b uczestniczyli w warsztatach-szkoleniu "IROBOT-zajęcia z robotyki i informatyki" w ramach projektu pt. "Torami nowej edukacji - wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego". Dzieci mogły samodzielnie skonstrułować robota, a następnie go "ożywić" za pomocą samodzielnie stworzonego programu. Nauka przez zabawę to jest nasz cel edukacyjny - tor do nowej edukacji, lepszej przyszłości....

     • Mini Olimpiada w świetlicy- aktywny Dzień Dziecka

      Z okazji Dnia Dziecka w świetlicy odbyła się Mini Olimpiada Sportowa. Świetliczaki wzięły udział w licznych konkurencjach sportowych, którym towarzyszyła radość, zabawa i towarzyska rywalizacja.Na zakończenie Olimpiady uczniowie otrzymali słodki upominek.

     • Olimpiada Przedszkolaków

      8 czerwca dzieci z oddziału zerowego – grupa „0a” i „0b” włączyły się w obchody 600 – lecia nadania praw miejskich Miastu Mińsk Mazowiecki i wzięły udział w Olimpiadzie Przedszkoli zorganizowanej przez MOSiR. Celem Olimpiady była popularyzacja aktywności ruchowej oraz integracja środowisk przedszkolnych z terenu naszego miasta. Mali sportowcy biegali, skakali w workach, rzucali piłką lekarską. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział w przygotowanych konkurencjach wykazując się dużymi umiejętnościami sportowymi. Olimpiada zakończyła się wręczeniem pamiątkowego pucharu, medali i słodkich upominków dla wszystkich uczestników.

     • 600 gwiazd na 600 lecie naszego Miasta

      Szkoła Podstawowa nr 5 włączyła się w obchody 600 lecia Miasta Mińsk Mazowiecki ciekawą inicjatywą, w której uczniowie wraz z Rodzicami mogli obserwować rozgwieżdżone niebo nad naszym pięknym miastem, korzytając z profesjonalnego sprzętu astronomicznego.

     • Kulinarna magia w klasie Ic i IIIb

      Dnia 2 czerwca w klasie I c i III b pod czujnym okiem prowadzących, odbyły się warsztaty z kuchni molekularnej. W miłej i bardzo wesołej atmosferze oswajaliśmy ciekły azot. Uczniowie przygotowali lody azotowe, w trzech smakach: truskawkowym, ciasteczek Oreo oraz Nutelii. Efekty ich pracy były niesamowite. Nie obyłoby się bez słodkich i kolorowych dodatków w postaci posypek oraz żelek.

     • Wycieczka klasy IC do parku tampolin

      Dnia 01.06.2021r. z okazji Dnia Dziecka, klasa Ic miała okazję uczestniczyć w niezwykle energetycznej lekcji WF-u w Hangarze 646 - Parku Trampolin, w Warszawie.

      Profesjonalna obsługa wprowadziła wszystkich w temat, pokazała film instruktażowy, a potem pod czujnym okiem instruktorów rozpoczęła się „Lekcja WF-u dla szkół.”

     • Dzień Dziecka w Piątce

      Jest taki szczególny dzień w kalendarzu, kiedy dzieci cieszą się, że jeszcze nie są dorosłymi. To oczywiście 1 czerwca, święto dzieci całego świata. Dla uczniów naszej Piątki z tej okazji odwołano normalne lekcje z zeszytami i podręcznikami, a wolny czas wypełniono mnóstwem atrakcji.

      Zorganizowano wiele ciekawych gier i zabaw, w których uczniowie mogli ze sobą rywalizować. Prym wiodły gry zespołowe, takie jak piłka siatkowa, piłka koszykowa, piłka nożna czy gra w dwa ognie. Ogromną radość sprawiły młodszym dzieciom wyścigi rzędów i gra w badmintona. Wynik osiągnięty w tych meczach nie był najważniejszy, liczyła się jedynie dobra zabawa i kontakt z rówieśnikami, którego bardzo brakowało podczas nauki w systemie zdalnym.

     • Majowa wycieczka ulicami miasta...

      W dn. 27.05.2021r. korzystając ze słonecznej, majowej pogody dzieci z oddziału zerowego- grupa „0a” i „0b” wraz z wychowawcami wyruszyły na pieszą wycieczkę ulicami naszego miasta, aby podziwiać jego piękno.

      Mińsk Mazowiecki to jedno z najstarszych miast wschodniego Mazowsza, a w tym roku świętuje 600 lecie nadania mu praw miejskich. Tak wędrując, dotarliśmy do miejskiego parku – „serca naszego miasta”, w którym tętni życie kulturalne. Tu mieści się MDK –Mocna Dawka Kultury, tu można doskonale odpocząć wśród bujnej zieleni i śpiewu ptaków, nacieszyć się widokiem kwitnących kwiatów, wodnych fontann i wspaniale się bawić.

  • Partnerzy

   • Mazowiecki Kurator Oświaty
   • Miasto Mińsk Mazowiecki
   • Ośrodek Rozwoju Edukacji
   • Komenda Policji
   • Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
   • MDK
   • Muzeum Ziemi Mińskiej
   • Microsoft Office
   • Fundusze Europejskie
   • Akademia NASK
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Generator Zdjęć do legitymacji

   zdjęcie do mlegitymacji


    

  • Godziny dzwonków

   Wtorek 29.11.2022
  • liczba odwiedzin: 18632008
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych