• Aktualności

     • Photony - przepustką do nauki programowania...

      17 maja w naszej Piątce gościliśmy grupę uczniów wraz z nauczycielem p.Jakubem Ziółkowskim reprezentujących Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Obecny był również dyrektor „Mechanika” Tomasz Płochocki. Dzięki ich uprzejmości nasi uczniowie mogli poznać możliwości interaktywnych robotów edukacyjnych Photon, będących na wyposażeniu naszej szkoły. Photon jest jak niezapisana karta - po wyjęciu z opakowania robot nie potrafi niczego. Dopiero poprzez specjalną aplikację na tablet i smartfon dzieci mogą pomóc Photonowi, ucząc go wszystkiego od podstaw - od poruszania się w określonych kierunkach, pisania, aż po interakcję z otaczającą go rzeczywistością. Zabawa z robotem stanowi doskonały wstęp do nauki programowania.
      Uczniowie Piątki żywo reagowali na prezentację możliwości robotów, aktywnie się w nią włączając. Dziękujemy serdecznie dyrekcji ZSZ nr 2, opiekunowi i uczniom

     • Elektro- Niezłomne SP5 po raz trzeci stają na podium!😃

      Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim ponownie staje na podium- po raz trzeci zajmuje 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce 2021”, organizowanym przez Auraeko z Warszawy. Edukacja ekologiczna społeczności szkolnej i lokalnej, promowanie działań w mediach, cykliczne zbiórki zużytych baterii, akcja happeningowa, wywiady, szkolne konkursy ekologiczne to zadania wykonywane w ramach konkursu. Finałem działań konkursowych była zbiórka elektroodpadów w dniach 19 i 20 kwietnia 2021r. podczas której zebrano 10 460 kg elektroodpadów, w tym ok. 650 kg zużytych baterii. Za zajęcie 3 miejsca szkoła otrzymała nowoczesny telewizor 49 cali, a uczestnicy- pamiątkowe dyplomy, smartwatche i drobne upominki od AURAEKO.

     • "Gorączka złota" w Piątce 😃

      Uczniowie przeprowadzili akcję z PCK „Gorączka złota” polegającą na zebraniu jak największej wagi „złotych” monet o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy. Udało się zebrać 20 kilogramów monet. Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali grosz i włączyli się w akcję

     • IROBOT-zajęcia z robotyki i informatyki

      W dniu 11 czerwca 2021 r. uczniowie klasy 4a i 1b uczestniczyli w warsztatach-szkoleniu "IROBOT-zajęcia z robotyki i informatyki" w ramach projektu pt. "Torami nowej edukacji - wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego". Dzieci mogły samodzielnie skonstrułować robota, a następnie go "ożywić" za pomocą samodzielnie stworzonego programu. Nauka przez zabawę to jest nasz cel edukacyjny - tor do nowej edukacji, lepszej przyszłości....

     • Mini Olimpiada w świetlicy- aktywny Dzień Dziecka

      Z okazji Dnia Dziecka w świetlicy odbyła się Mini Olimpiada Sportowa. Świetliczaki wzięły udział w licznych konkurencjach sportowych, którym towarzyszyła radość, zabawa i towarzyska rywalizacja.Na zakończenie Olimpiady uczniowie otrzymali słodki upominek.

     • Olimpiada Przedszkolaków

      8 czerwca dzieci z oddziału zerowego – grupa „0a” i „0b” włączyły się w obchody 600 – lecia nadania praw miejskich Miastu Mińsk Mazowiecki i wzięły udział w Olimpiadzie Przedszkoli zorganizowanej przez MOSiR. Celem Olimpiady była popularyzacja aktywności ruchowej oraz integracja środowisk przedszkolnych z terenu naszego miasta. Mali sportowcy biegali, skakali w workach, rzucali piłką lekarską. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział w przygotowanych konkurencjach wykazując się dużymi umiejętnościami sportowymi. Olimpiada zakończyła się wręczeniem pamiątkowego pucharu, medali i słodkich upominków dla wszystkich uczestników.

     • 600 gwiazd na 600 lecie naszego Miasta

      Szkoła Podstawowa nr 5 włączyła się w obchody 600 lecia Miasta Mińsk Mazowiecki ciekawą inicjatywą, w której uczniowie wraz z Rodzicami mogli obserwować rozgwieżdżone niebo nad naszym pięknym miastem, korzytając z profesjonalnego sprzętu astronomicznego.

     • Kulinarna magia w klasie Ic i IIIb

      Dnia 2 czerwca w klasie I c i III b pod czujnym okiem prowadzących, odbyły się warsztaty z kuchni molekularnej. W miłej i bardzo wesołej atmosferze oswajaliśmy ciekły azot. Uczniowie przygotowali lody azotowe, w trzech smakach: truskawkowym, ciasteczek Oreo oraz Nutelii. Efekty ich pracy były niesamowite. Nie obyłoby się bez słodkich i kolorowych dodatków w postaci posypek oraz żelek.

     • Wycieczka klasy IC do parku tampolin

      Dnia 01.06.2021r. z okazji Dnia Dziecka, klasa Ic miała okazję uczestniczyć w niezwykle energetycznej lekcji WF-u w Hangarze 646 - Parku Trampolin, w Warszawie.

      Profesjonalna obsługa wprowadziła wszystkich w temat, pokazała film instruktażowy, a potem pod czujnym okiem instruktorów rozpoczęła się „Lekcja WF-u dla szkół.”

     • Dzień Dziecka w Piątce

      Jest taki szczególny dzień w kalendarzu, kiedy dzieci cieszą się, że jeszcze nie są dorosłymi. To oczywiście 1 czerwca, święto dzieci całego świata. Dla uczniów naszej Piątki z tej okazji odwołano normalne lekcje z zeszytami i podręcznikami, a wolny czas wypełniono mnóstwem atrakcji.

      Zorganizowano wiele ciekawych gier i zabaw, w których uczniowie mogli ze sobą rywalizować. Prym wiodły gry zespołowe, takie jak piłka siatkowa, piłka koszykowa, piłka nożna czy gra w dwa ognie. Ogromną radość sprawiły młodszym dzieciom wyścigi rzędów i gra w badmintona. Wynik osiągnięty w tych meczach nie był najważniejszy, liczyła się jedynie dobra zabawa i kontakt z rówieśnikami, którego bardzo brakowało podczas nauki w systemie zdalnym.

     • Majowa wycieczka ulicami miasta...

      W dn. 27.05.2021r. korzystając ze słonecznej, majowej pogody dzieci z oddziału zerowego- grupa „0a” i „0b” wraz z wychowawcami wyruszyły na pieszą wycieczkę ulicami naszego miasta, aby podziwiać jego piękno.

      Mińsk Mazowiecki to jedno z najstarszych miast wschodniego Mazowsza, a w tym roku świętuje 600 lecie nadania mu praw miejskich. Tak wędrując, dotarliśmy do miejskiego parku – „serca naszego miasta”, w którym tętni życie kulturalne. Tu mieści się MDK –Mocna Dawka Kultury, tu można doskonale odpocząć wśród bujnej zieleni i śpiewu ptaków, nacieszyć się widokiem kwitnących kwiatów, wodnych fontann i wspaniale się bawić.

     • Egzamin ósmoklasisty – pierwszy poważny sprawdzian

      W dniu dzisiejszym uczniowie klas ósmych naszej szkoły przystąpili do napisania pierwszego w ich życiu ważnego egzaminu – Egzaminu Ósmoklasisty. Sprawdzian rozpoczął się punktualnie i zgodnie z procedurami. Wszystkim przybyłym towarzyszył optymizm, ale też odrobina stresu. Miejmy nadzieję, że okaże się motywujący. Przed młodymi ludźmi jeszcze dwa dni zmagań. Jutro matematyka, w czwartek – język angielski.

     • Przyjemne z pożytecznym...

      W ramach projektu pt. "Torami nowej edukacji....." na zajęciach rozwijających zainteresowania przyrodnicze, uczniowie klasy II b wspólnie z nauczycielem p. Barbarą Nowicką pięknie zagospodarowały teren przed szkołą. Dzieci posadziły nowe rośliny wiosenne, które gdy urosną będą pięknie ozdabiały plac wokół szkoły. Zajęcie to sprawiło wiele przyjemności dzieciom! Gratulujemy wspaniałego pomysłu!

    • Przyjemne z pożytecznym...
     • 230.rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      230 lat od uchwalenia Konstytucji 3 maja Ustawa Rządowa, znana dziś jako Konstytucja 3 Maja, została uchwalona w 1791 roku przez Sejm 4-letni w celu reformy niewydolnego polskiego ustroju politycznego. Była pierwszą w Europie i drugą na świecie, niezwykle postępową konstytucją.

      Celebrując rocznicę uchwalenia dokumentu, polecamy animację objaśniającą słynny obraz Jana Matejki pt. „Konstytucja 3 maja 1791 roku”.

     • Dzień Flagi Państwowej na lekcjach historii

      2 maja w całym kraju obchodzimy Dzień Flagi Państwowej Rzeczpospolitej Polskiej. Główną rolą tego święta jest popularyzowanie wiedzy o symbolach narodowych i polskiej tożsamości. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Ustanowiono je w 2004 r. ustawą Sejmu RP z dnia 20 lutego 2004.

      Dzień Flagi Państwowej Rzeczpospolitej Polskiej ustanowiono 2 maja z dwóch powodów. Po pierwsze, 2 maja w 1945 r. zdobywający Berlin żołnierze z 1 Dywizji Kościuszkowskiej umieścili biało-czerwoną flagę na kolumnie zwycięstwa w Tiergarten w Berlinie. Po drugie, w czasach PRL, 2 maja obywatele mieli nakaz zdejmowania flag, tak aby nie były one wywieszone podczas nieuznawanego przez władze święta 3 maja. W obecnych czasach nie musimy ściągać flag, stąd święto flagi dopełnia patriotyczny charakter pierwszych dni maja.

     • Dzień Ziemi w klasach młodszych

      22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. To wydarzenie miało na celu szerzenie wiedzy na temat ochrony środowiska i ekologii. Tego dnia motywem przewodnim w klasach 0-III naszej szkoły było hasło „Dbaj o naszą Ziemię”. Z inicjatywy Mini Samorządu Uczniowskiego uczniowie klas 0-III ubrali się na niebiesko lub zielono i rozmawiali o naszej planecie Ziemi, o tym co mogą dla niej zrobić oraz o skutkach zanieczyszczeń. Obejrzeli prezentacje multimedialne, filmy i wykonywali rysunki, plakaty.

     • Kosmiczna podróż

      Z wirtualną wizytą do Centrum Nauki Kopernik udały się cztery klasy ze Szkoły Podstawowej nr 5 (1b, 1c, 2c, 7a) w ramach bezpłatnego programu Nauka dla Ciebie. Pokaz e-Planetobus miał formę dialogu i interakcji uczestników z prowadzącymi zajęcia. Uczniowie poznali najciekawsze gwiazdozbiory widoczne na wiosennym niebie, planety Układu Słonecznego i inne obiekty astronomiczne poprzez wspólne odbycie podróży po nieboskłonie oraz kosmosie z edukatorami Centrum Nauki Kopernik. Głównym tematem zajęć były księżyce. Uczniowie dowiedzieli się, skąd biorą się ich nazwy, czy wszystkie planety je mają oraz samodzielnie sprawdzili, co można zobaczyć na naszym Księżycu. Prowadzący zajęcia edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik udowodnili, że aby zostać badaczem lub badaczką kosmosu, nie trzeba mieć ogromnego teleskopu ani kosztownej aparatury. Zdalne eksperymentowanie jest możliwe. Zajęcia były podzielo

  • Partnerzy

   • Mazowiecki Kurator Oświaty
   • Miasto Mińsk Mazowiecki
   • Ośrodek Rozwoju Edukacji
   • Komenda Policji
   • Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim
   • MDK
   • Muzeum Ziemi Mińskiej
   • Microsoft Office
   • Fundusze Europejskie
   • Akademia NASK
  • Biuletyn informacji publicznej

  • Rekrutacja do miejskich placówek
   na rok szkolny 2022/2023


    

  • Godziny dzwonków

   Środa 28.09.2022
  • liczba odwiedzin: 17976454
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych