• 30. Finał WOŚP zagra 30 stycznia 2022 roku!

z inicjatywy Grupy Wolontariuszy z klasy 8 a przez najbliższe trzy tygodnie (do 28 stycznia) w naszej szkole będzie możliwość włączenia się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym roku ukierunkowaną na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.
      Na szkolnym korytarzu, przy wejściu dostępna jest Puszka Stacjonarna, do której można wrzucać pieniądze.
      26 stycznia (środa) organizujemy słodki kącik, gdzie będzie można zakupić babeczki :))) tego dnia również Wolontariuszki będą chodziły po klasach zachęcając do wrzucenia monet do puszki, rozdając w zamian symboliczną naklejkę.

Każdy gest się liczy! Wspólnie wspomóżmy orkiestrowe granie!

Z góry DZIĘKUJEMY za Wasze WIELKIE SERDUCHA!
      Wolontariat z kl VIII a wraz z opiekunem

• EKO-Walentynki w Piątce!

Dnia 12 lutego 2021 r. w naszej szkole odbyły się Eko-Walentynki pod hasłem „Pokochaj recykling”. W walentynkowej zbiórce baterii wzięli udział uczniowie klas 1-3, dzieci oddziałów zerowych oraz niektórzy uczniowie klas starszych. W zamian za przekazane baterie dzieci otrzymywały eko- Walentynkę lub słodki upominek. Łącznie zebrano ok. 75 kg zużytych baterii. Do naszej ekologicznej akcji przyłączyli się również uczniowie SP3.

• Alicja online-interaktywne spotkanie z bajką

Dnia 23 lutego 2021r. w naszej szkole odbył się spektakl Katolickiego Teatru Edukacji: „Alicja online-interaktywne spotkanie z bajką”. Wzięły w nim udział dzieci oddziałów zerowych oraz uczniowie klas I-III.

„Alicja on- line” łączyła świat filmu ze światem teatru. Grupa aktorów, artystów cyrkowych oraz akrobatów, wzbogacała przedstawienie takimi efektami jak: pokaz ogniowy, (sceny z Kapelusznikiem), taniec na podwieszanej szarfie na wysokości 8 m (Alicja), bańki mydlane (Gąsienica), balony (Marcowy Zając) oraz ledowe show (Królowa Kier). Każde dziecko otrzymało okulary 3D oraz książeczkę „Dziecięce labirynty”.

• DZIEŃ BATERII W PIĄTCE

Dnia 18 lutego 2021 r. w naszej szkole odbyła się kolejna zbiórka zużytych baterii pod hasłem: „W dniu baterii nie bądź eko-obojętny”. Zespół Elektro- Niezłomne dziękuje wszystkim, którzy wspierają ekologiczne działania konkursowe szkoły. Zebrano ok. 30 kg zużytych baterii. Zachęcamy do udziału w kolejnych zbiórkach.

• BAJKOWY DZIEŃ PRZEBIERAŃCA

Karnawał to czas radości. Podczas balu karnawałowego spełniają się wszystkie marzenia i możemy wcielić się w ulubioną postać z bajki. W tym roku alternatywą balu był zorganizowany w kl. Ic Bajkowy Dzień Przebierańca połączony z Dniem Pączka. Zgodnie z przewidywaniami było głośniej i weselej niż zwykle.

• BIAŁE SZALEŃSTWO!!!

Tegoroczna zima wreszcie zrobiła nam niespodziankę i sypnęła śniegiem.

Korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu. Dzieci z kl. I c oddały się zimowemu szaleństwu lepiąc bałwanka - Olafa, robiąc „aniołki”, babki , rzucając śnieżkami do celu i do siebie (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Dużo radości sprawiła przejażdżka sankami.

Środa 19.01.2022