• Najmłodsi witają wakacje

22 czerwca, klasy pierwsze i drugie na wspólnym, przedwakacyjnym spotkaniu podziękowały dyrekcji szkoły, Pani Ewie Szczerbie i Pani Annie Ciszkowskiej za to, że mogły uczyć się, doświadczać, mieć wspaniałych przewodników jakimi są ich nauczyciele, w tak wspaniałej szkole jaką jest Piątka. Z piosenką na ustach, w wakacyjnych rytmach muzyki reggae, pokazały swoją radość z nadchodzącego, zasłużonego wypoczynku. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom za sumienną i systematyczną pracę. Wręczyła zdobywcom konkursów dyplomy i nagrody. Dzieci nagrodziły dyrekcję ogromnymi laurkami.

• Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego

Dnia 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Pani Dyrektor rozpoczęła spotkanie witając serdecznie przedstawicieli rodziców, panią wicedyrektor, wychowawców, dzieci z grup: „0”a i „0” b oraz podsumowała osiągnięcia przedszkolaków.

Następnie mali artyści popisywali się swoimi zdolnościami przedstawiając wiersze, scenki oraz śpiewając wakacyjne piosenki. Po rozśpiewanym występie, rodzice zabrali głos dziękując za mile spędzony wspólnie czas oraz za trud włożony w wychowanie ich dzieci. Potem przyszedł czas na wręczenie pamiątkowych dyplomów, które uroczyście wszystkim przedszkolakom wręczyła Pani Dyrektor.

• Zajęcia ogrodnicze w grupie 0b

Dnia 24 czerwca przedszkolaki brały udział w zajęciach przyrodniczych, które odbyły się w ogrodzie szkolnym. Spotkanie zainicjowane zostało przez przedstawicieli Banku Santander w ramach Fundacji Santander Bank Polska: Panią Dyrektor oddziału Grażynę Kowalik, Natalię Jackiewicz oraz Magdalenę Czyżowicz – rodzica Oli z naszej grupy.

• Wyprawka na dyżur wakacyjny w oddziałach przedszkolnych

Wyprawka na dyżur wakacyjny 2021 w SP nr 5 dla oddziałów przedszkolnych

(dot. rodziców, którzy zadeklarowali pobyt dziecka w tej placówce w dniach 1-16.07.2021r.)

Ważne informacje dla Rodziców, których dzieci będą uczęszczały na dyżur wakacyjny zorganizowany w naszej szkole:

• 2 bloki rysunkowe
          • Spotkanie z Panią Burmistrz w Piątce

21 czerwca 2021r. powitaliśmy w naszej szkole specjalnego gościa. Pani Dyrektor Ewa Szczerba przedstawiła najmłodszym uczniom zastępcę Burmistrza miasta Mińsk Mazowiecki- panią Elizę Bujalską.

Spotkała się ona z uczniami klas młodszych oraz z dziećmi uczęszczającymi do oddziałów zerowych. Każda grupa wiekowa brała udział w spotkaniu, podczas którego uczniowie mogli poznać osobę, będącą „prawą ręką” naszego włodarza miasta- pana Burmistrza Marcina Jakubowskiego.

• SUKCES naszych najmłodszych Uczniów!

Z ogromną dumą informujemy, że aż pięcioro naszych uczniów z klas młodszych zakwalifikowało się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego PUCHACZ PIOTR organizowanego przez sieć szkół MathRiders. Franek Kropielnicki, Gabrysia Krysiak, Emilia Rawska, Weronika Aniszewska i Helena Gąsiorek 21 czerwca 2021r. podjęli się finałowych matematycznych wyzwań w piątej już edycji tego konkursu.

Wtorek 07.12.2021