• "Plik i Folder" na żywo w Piątce

W dniu 29 września klasa 5a uczestniczyła w spektaklu realizowanym przez Polskie Centrum Programu Safer Internet oraz Instytut NASK - o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w internecie pt. "Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów".
            Projekt był prowadzony na żywo w formule on – line i uczestniczyło w nim, w tym dniu ponad 60 szkół z całej Polski.

• "Plik i Folder" na żywo w Piątce
          • Z wizytą u stomatologa....

28 września 2021 klasa 1d odwiedziła gabinet stomatologiczny, w którym mogła zapoznać się z pracą stomatologa i higienistki stomatologicznej. Była to cenna lekcja o tym, jak na długo zachować zdrowe i piękne zęby.

• Tea Time

W ostatnim tygodniu września z okazji Światowego Dnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły na lekcjach języka angielskiego byli na „herbatce u Królowej Elżbiety II”. Podczas wspólnego picia herbaty i zajadania ciasteczek, dzieci miały okazję zapoznać się z tradycją i etykietą picia herbaty w Wielkiej Brytanii. Niektóre klasy poznały protokół zachowania się podczas wizyty u Królowej Brytyjskiej w Buckingham Palace w Londynie.

• Szkolna lekcja demokracji

W dniu 24 września odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydowały następujące osoby: Kinga Tańska z klasy 8 a, Jan Jabłoński z klasy 7 b oraz Katarzyna Rogala z klasy 6 a.

Tego dnia wszyscy uczestniczyliśmy we wspaniałej lekcji demokracji. Każdy uprawniony do głosowania otrzymał kartę wyborczą, na której wskazał swojego kandydata, następnie umieścił ją w urnie wyborczej. Głosowanie przebiegało w pełnym reżimie sanitarnym. Nad prawidłowością przebiegu wydarzenia czuwała Komisja Wyborcza, w skład której weszły uczennice z klasy 8 a pod opieką Pani Agnieszki Szczepańskiej. Po podliczeniu głosów wyłoniono członków Samorządu Uczniowskiego w następującym składzie:

• Szkolna lekcja demokracji
          • Warsztaty dla uczniów "Budowanie współpracy w grupie"

22 i 23 września bieżącego roku uczestniczyliśmy w zajęciach psychoedukacyjnych będących jednym z elementów projektu „Torami nowej edukacji – wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego”. Mieliśmy okazję pogłębić umiejętność współpracy w zespole, mogliśmy zaprezentować swoje mocne strony, wykazać się rozmaitymi umiejętnościami na przykład plastycznymi czy tanecznymi. Okazało się, że jesteśmy całkiem dobrymi projektantami herbów. Potrafimy bez tremy wystąpić przed publicznością. To spotkanie było niezwykle potrzebne, pozwoliło nam na głębszą integrację po miesiącach zdalnego nauczania.

Wtorek 07.12.2021