• Wyniki konkursu na kartkę Bożonarodzeniową Miasta Mińsk Mazowiecki

      24.12.2022

      Po raz kolejny zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu plastycznego na kartkę świąteczną Miasta Mińsk Mazowiecki. Uroczyste wręczenie nagród, z udziałem burmistrza pana Marcina Jakubowskiego, odbyło się 20 grudnia w Miskiej Szkole Artystycznej. Wśród nagrodzonych byli także uczniowie ze SP 5.

       

      Uczniowie naszej Szkoły Podstawowej SP 5 zdobyli następujące nagrody:

      W KATEGORII KL. 0-III:

      - II miejsce- MARCEL PTASIŃSKI – KL. II B

      - III miejsce ZUZANNA BIAŁOMYZY- KL. III C

      WYRÓŻNIENIA:

      - WOJCIECH SUCHOCKI – KL. II D

      WYRÓŻNIENIA W KATEGORII IV-VIII

      - ALEKSANDRA LECH- KL. V C

      Gratulujemy uczniom i życzymy im wielu dalszych  sukcesów!

     • Kiermasz świąteczny w Piątce

      22.12.2022

      W dniach 12 i 13 grudnia na terenie naszej szkoły odbywał się Kiermasz Świąteczny, podczas którego uczniowie mogli zakupić ozdoby świąteczne, babeczki, pierniki oraz inne słodkości. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony m.in. na Fundację „Możesz więcej” oraz „Pomóż i Ty”. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Kiermaszu serdecznie dziękujemy  :))))

      Nowa galeria Kiermasz świąteczny w Piątce została dodana do albumu fotograficznego

     • Świąteczne przygotowania w klasie 2d

      19.12.2022

      Drugoklasiści rozpoczęli klasowe przygotowania do najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczęli od przystrojenia sali własnoręcznie robionymi gwiazdami z torebek papierowych i ubrania swojej świątecznej ozdoby podłaźniczki, która zawisła przy suficie stając się wyjątkową klasową ozdobą. Przygotowując ozdoby choinkowe mogły liczyć na wsparcie wyjątkowego gościa, który odwiedził uczniów podczas warsztatów malarskich. Była nim pani Ewa Szczerba dyrektor szkoły. Razem z dziećmi przy wspólnym stole z promiennym uśmiechem deklarowała gipsowe figurki i opowiadała piękną bajkę. Dzieci pracowały i słuchały z zapartym tchem. 

      Nie mogło też zabraknąć dekorowania pierników, które zostały upieczone przez dzielne mamy. Zapach cynamonu i świeżo upieczonych pierników unosił się po całej sali. Dzieci stworzyły prawdziwe dzieła sztuki, które z pewnością będą smakowały podczas świątecznych poczęstunków. 

      Nowa galeria Świąteczne przygotowania w klasie 2d została dodana do albumu fotograficznego

     • Fajnie być żołnierzem

      18.12.2022

      W piątek 16.12.2022 r. świetlicę odwiedzili nasi drodzy absolwenci –  Maksymilian i Patryk z kolegami. Obecnie są uczniami klasy wojskowej w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego. Chłopcy zachęcali swoich młodszych kolegów do wytężonej pracy, aby i oni w przyszłości mogli spełnić surowe wymogi rekrutacji i kształcić się w klasie o profilu wojskowym (przedstawić wysokie wyniki w nauce i zdać testy sprawnościowe). Starsi koledzy zademonstrowali dzieciom podstawowe umiejętności przyszłych żołnierzy – postawy: „baczność” i „spocznij”  oraz  zasady marszu w kolumnie dwu- i czteroosobowej. Opowiadali jak rozłożyć i złożyć karabinek AK (tzw. Kałasznikow), poprawnie trzymać broń i strzelać do celu. Bardzo nas zaciekawiła tematyka wojskowa i mamy nadzieję spotkać się ponownie w przyszłym roku.  Dziękujemy za przybycie.

      Nowa galeria Fajnie być żołnierzem została dodana do albumu fotograficznego

     • Opowieści o Mikołaju...

      17.12.2022

      Święta Bożego Narodzenia mają  swój niepowtarzalny klimat, do którego  zwłaszcza dzieci tęsknią przez cały rok. Święta to czas magii, to święta rodzinne pełne pięknych tradycji i podniosłego nastroju. W dniu 16.12.2022 r. w świetlicy szkolnej odbyła się wyjątkowa lekcja biblioteczna przeprowadzona przez Panią Jolantę Malinowską. „Świetliczaki” dowiedziały się, co tak naprawdę stoi za tradycjami i zwyczajami bożonarodzeniowymi. Prezentacja multimedialna oraz piękne baśniowe opowiadania przybliżyły tradycje i zwyczaje świąteczne. Zwieńczeniem zajęć była wspólna zabawa przy muzyce z wirtualnym „MIKOŁAJEM”, rozwiązywaniem krzyżówek, zagadek i rebusów tematycznych.

      Nowa galeria Opowieści o Mikołaju została dodana do albumu fotograficznego

     • Mikołajki na wesoło...

      11.12.2022

      Dnia 09.12.2022 r. w Miejskiej Szkole Artystycznej uczniowie klasy integracyjnej 1a pod opieką wychowawcy Pani Elżbiety Woźniak i nauczyciela wspomagającego Pani Anny Ciszkowskiej uczestniczyli w XIV Integracyjnym Koncercie Mikołajkowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Dzieciom Radość Ignaców”. Najbardziej znane piosenki z największych ekranizacji filmów animowanych dla dzieci, prezentował zespół Sonanto. Dzieci doskonale się bawiły, a na zakończenie każdy otrzymał upominek od Świętego Mikołaja.

     • Mikołajki w świetlicy

      07.12.2022

      „Mikołajki” – to jeden z najprzyjemniejszych  dni w trakcie roku szkolnego.

      Do tego dnia świetliczaki przygotowywały się od początku grudnia z należytą  starannością. Poznały legendę o św. Mikołaju z Miry, nauczyły się kilku piosenek o Mikołaju, wykonały wiele prac plastycznych, którymi udekorowano salę i oczywiście pięknie ubrały choinkę. A gdy nadszedł ten wyczekiwany dzień, dzieci w czerwonych strojach, mikołajkowych czapeczkach, reniferkowych opaseczkach zapełniły świetlicową salę. Czekało tu na nich wiele niespodzianek. Pierwszą z nich były mikołajkowe zabawy, zagadki i konkursy przygotowane przez wychowawców. Dzieci bardzo chętnie  brały w nich udział i wykazały się niezwykłymi umiejętnościami Elfów np.: pakując prezenty, przygotowując worek i drabinę dla Mikołaja, przechodząc przez komin, jeżdżąc w zaprzęgu reniferów itd. Największą zaś niespodzianką było osobiste przybycie Mikołaja z dwoma workami prezentów. W jednym z nich były gry, klocki i zabawki, w drugim słodkie batoniki, którymi zostały obdarowane wszystkie dzieci. Oczywiście za otrzymane prezenty podziękowały i złożyły obietnicę, że będą grzeczne. Spotkanie z Mikołajem zakończyło się wspólną zabawą, korowodem i oczywiście piosenką –„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają” - bo jak Go nie kochać?

      Dziękujemy Ci Mikołaju! Z tęsknotą będziemy czekały na Twoją wizytę z workiem prezentów za rok.

      Bawiliśmy się wspaniale!

      Nowa galeria Mikołajki w świetlicy została dodana do albumu fotograficznego

     • Mikołajkowo w Piątce 🎅

      06.12.2022

      6 Grudnia to dla wielu uczniów jeden z najprzyjemniejszych dni, a to za sprawą tęgiego jegomościa w czerwonym stroju i podarunków, jakie rozdaje grzecznym i nie zawsze grzecznym dzieciom. Święty Mikołaj zawitał także do naszej szkoły. W tym roku gościł w murach Piątki aż dwa dni, ponieważ część uczniów spędziła czas poza szkołą, oglądając spektakle w warszawskich teatrach. Tak więc świąteczny nastrój towarzyszył nam dubeltowo.

      Mikołaj odwiedził wszystkie klasy, częstując uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły cukierkami i składając życzenia. Czuł się wśród nas bardzo dobrze, bo w klasach i na korytarzach królowała modna czerwień - nie zabrakło charakterystycznych czapek, reniferowych rogów, elfich ciżemek oraz innych elementów mikołajkowego stroju. Każdy mógł doświadczyć magii zbliżających się świąt. A cóż to za święta bez tradycyjnej choinki? Poza imponującym drzewkiem, witającym wszystkich w progu szkoły, oraz stojących w klasopracowniach skromniejszych, naszej placówce przypadł w udziale zaszczyt udekorowania jednej z sześciu choinek stojących na Starym Rynku. W tworzenie ozdób – uwaga! – pozyskanych z recyklingu włączyło się wielu uczniów i nauczycieli. Zużute kubeczki po jogurtach, plastikowe butelki czy zdarte płyty CD zamieniły się w barwne, błyszczące dzwonki, bombki i łańcuchy. Pozyskane w ten sposób ozdoby zostały zawieszone na drzewku i cieszą oko zarówno „właścicieli” choinki, jak i przechodniów.

      ....mikołajkowo w klasie 3c

      Mikołajkowo w klasach: 6a, 6b i 6c 

     • Nasza choinka najpiękniejsza!

      06.12.2022

      W tym roku mieliśmy nie lada wyzwanie, a mianowicie musieliśmy stworzyć ozdoby świąteczne na choinkę, która już stoi na ulicy Stary Rynek 🎄🎅😍

      W tworzenie ozdób było zaangażowane mnóstwo osób, od zerówkowiczów po ósmoklasistów. Ogromne podziękowania należą się również nauczycielom, bez pomocy, których te ozdoby po prostu by nie powstały... 💖❤️💖

      Naszym hasłem przewodnim podczas tworzenia ozdób byl RECYKLING♻️ Wykorzystaliśmy butelki do tworzenia łańcucha, płyty CD i małe buteleczki są naszymi bombkami, kubeczki po jogurtach imitują dzwonki, a słomki są naszymi gwiazdami ❤️

      Zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszej choinki na ulice Stary Rynek! 🎄💖😍😊🎄

     • SMART CITY - w wyobraźni uczniów!

      06.12.2022

      1 grudnia 2022 r. w Miejskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Hackathon - „Hakuj z nami rzeczywistość”, który realizuje miasto Mińsk Mazowiecki w ramach projektu Human Smart City. Brali w nim udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych w Mińsku Mazowieckim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas ósmych - Maria Książek, Zuzanna Margol, Alex Philippe, Jakub Nowak, Maksymilian Wakuła i opiekun grupy p. Danuta Solecka.

      Uczniowie mieli za zadanie stworzenie projektu dla mieszkańców miasta. Kryteriami miałyby być elementy zrównoważonego rozwoju, nowoczesne technologie uwzględniające tzw. SMART CITY oraz kryterium HUMAN, czyli człowiek i jego potrzeby….

      Podczas trwania projektu uczniowie mogli korzystać z pomocy specjalistów z Rady Biznesu oraz wziąć udział w spotkaniu z p. dr Sebastianem Grabowskim oraz w szkoleniu prowadzonym przez p. Grzegorza Teresińskiego.

      Pomysłem naszych uczniów, którzy przyjęli nazwę grupy - Drużyna na 5! była aplikacja na telefon, ułatwiająca zwiedzanie naszego miasta, pod tajemniczą nazwą Kasztankę GOń. Celem aplikacji byłoby zachęcenie mieszkańców „małych” i „dużych” do zgłębiania historii Mińska Mazowieckiego, a także ułatwienie podróżowania turystom po naszym mieście. Propozycja aplikacji „Kasztanka Goń” byłaby ciekawą alternatywą spędzania wolnego czasu ​dla rodzin i przyjaciół.​

      Projekt Hackathon był konkursem, w którym nie było wygranych i przegranych. Wszystkie projekty były na wysokim poziomie, ciekawe i zróżnicowane pod każdym względem. Propozycja uczniów naszej szkoły otrzymała bardzo dobre recenzje od członków Rady Biznesu, co jest dla nas powodem do dumy. Projekt jest ciekawym rozwiązaniem, wykorzystującym nowoczesne technologie, hakującym rzeczywistość, a przede wszystkim wpisującym się w potrzeby obywateli naszego miasta. Będziemy z dużym zainteresowaniem czekać na decyzję władz miasta, czy to właśnie nasz projekt zostanie wprowadzony w życie.

      Projekt Hackathon wniósł w nasze działania wiele pozytywnej energii i wyzwolił moc pomysłów na przyszłość…

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF 2022

      28.11.2022

      dyplomu dlanaszej szkoły za organizację Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zUnicef

      20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich skierowana jest na dzieci i prawa im przysługujące. Chcąc włączyć się w działania propagujące prawa najmłodszych uczennice ze Szkolnego Klubu UNICEF przeprowadziły w ostatnim tygodniu zajęcia w klasach I-III. Dzieci przyjęły z wielkim entuzjazmem treści przekazywane podczas lekcji ze starszymi koleżankami. Poznały swoje prawa, a także zapoznały się z działalnością ważnej międzynarodowej organizacji jaką jest UNICEF. Wykonały wiele ciekawy zadań związanych z najważniejszym dla nich dokumentem – Konwencją o Prawach Dziecka. Dostrzegły, jak z wielu praw korzystają każdego dnia.  Dla wyrażenia solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, 21 listopada 2022 roku uczniowie oraz nauczyciele pamiętali o niebieskim ubraniu, co można było dostrzec w klasach i na szkolnym korytarzu.

      Dyplom dla naszej szkoły za organizację Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z Unicef

      Dyplom unicef

    • Andrzejkowa zabawa...
     • Andrzejkowa zabawa...

      28.11.2022

      Raz w roku zdarza się taki dzień, w którym możemy sprawdzić, co nas spotka w przyszłości. To oczywiście Andrzejki! 24 listopada w naszej szkole odbyła się impreza andrzejkowa. Uczniowie mogli sobie wywróżyć w trakcie dyskoteki swoja bliższą i dalszą przyszłość. W chwilach odpoczynku można było skorzystać z usług sklepiku, aby ugasić pragnienie i posilić się pysznościami przygotowanymi przez uczniów z wolontariatu.  Muzyka wprowadziła biorących udział w imprezie w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili. Mimo zmęczenia zabawą, uczniowie zakończyli dyskotekę w doskonałych humorach. 

      Mamy nadzieję, że Andrzejki były dla wszystkich bardzo udane.

     • Lekcja patriotyzmu

      27.11.2022

      W jaki sposób można być patriotą we współczesnym świecie? Jak możemy okazywać patriotyzm w czasach pokoju? Na te i inne pytania uczniowie klas ósmych odpowiadali podczas spotkania z panią profesor Małgorzatą Such – Pyrgiel – socjolożką z Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie, które odbyło się 25 listopada w naszej szkole. Prelekcja dotyczyła również najważniejszego dokumentu państwa – konstytucji oraz chronionych przez nią wartości. Pani profesor przybliżyła także prawa i obowiązki obywatela, które mogą być przejawem postawy patriotycznej. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał egzemplarz Konstytucji RP.

     • Coraz bliżej święta....

      26.11.2022

      WIZYTA W FABRYCE BOMBEK SILVERADO

      Dnia 24.11.2022r. w pięknej zimowej scenerii, dzieci z klasy 1b i 1c wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek SILVERADO w Józefowie.

      Zwiedzanie fabryki rozpoczęły od bajkowego miejsca zwanego wzorcownią. Znajduje się tam ponad 6000 sztuk bombek choinkowych, które mają najróżniejsze kształty i mienią się wszystkimi kolorami świata – to małe dzieła sztuki.

      Podczas wizyty w fabryce dzieci obserwowały cały proces powstawania szklanych ozdób. Rozpoczyna się on w dmuchalni, gdzie w wysokiej temperaturze z kawałka szklanej rurki pracownicy fabryki tworzą przezroczyste bombki o różnych kształtach. Później ozdoby poddawane są srebrzeniu w wielkim kotle z gorącą wodą. Następnie trafiają do lakierni, gdzie zanurzane w kolorowych lakierach, przybierają różną barwę i warstwę gładką lub matową. Tak przygotowane bombki są ręcznie dekorowanie różnymi materiałami.

      Kolejnym punktem wycieczki był udział dzieci w warsztatach plastycznych, na których samodzielnie ozdabiały bombkę, którą na pewno zawieszą na swoim świątecznym drzewku.

      Na zakończenie wizyty w fabryce odwiedziły sklep firmowy, gdzie mogły zakupić wiele różnorodnych, przepięknych ozdób choinkowych.

      Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Dzieci długo będą pamiętać ten niezwykły, ciekawy i udany dzień.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych