Mazowiecka Piętnastka - biegi dzieci. Mamy swoją medalistkę- Laura Komorzycka klasa 4b - 1 miejsce 💪❤️💪
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!
Mazowiecka Piętnastka - biegi dzieci. Mamy swoją medalistkę- Laura Komorzycka klasa 4b - 1 miejsce 💪❤️💪
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!
28 maja nasza szkoła wzięła udział w barwnym historycznym korowodzie, który miał przypomnieć o bogatej 600-letniej historii Mińska Mazowieckiego. Miejskie szkoły podstawowe przybliżyły historię sześciu wieków miasta. Piątka prezentowała XIX wiek.
Grupa uczniów, nauczycieli i rodziców na czele z Panią Dyrektor Ewą Szczerbą przemaszerowała ulicami miasta w strojach historycznych. W korowodzie nie zabrakło patrona Piątki, twórcy naszego hymnu narodowego, generała Józefa Wybickiego, dawnych włodarzy miasta – hrabiostwa Jezierskich, artysty malarza Elwiro Andriolliego i inżyniera Konstantego Rudzkiego. Dużą grupę stanowili podchorążowie powstania listopadowego oraz żołnierze - powstańcy styczniowi. Zwieńczeniem korowodu były przygotowane krótkie scenki historyczne, które przypomniały o najważniejszych wydarzeniach z historii miasta. Nasi uczniowie przenieśli nas na bal do Pałacu Dernałowiczów. W rytmie poloneza na scenie pojawiły się najważniejsze postaci XIX-wiecznego Mińska.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i aktywnie włączyli się w obchody jubileuszu miasta.
21 maja w Mińsku Mazowieckim gościliśmy autora literatury dziecięcej i młodzieżowej Grzegorza Kasdepke, który został uhonorowany swoją gwiazdą w „Alei Gwiazd Literatury” przed Miejską Biblioteką Publiczną. Wydarzeniu temu towarzyszyło również rozstrzygnięcie literackiego konkursu ogłoszonego przez MBP. Zadaniem uczniów szkół miejskich i powiatowych było napisanie opowiadania inspirowanego twórczością autora „Detektywa Pozytywki”. I miejsce w konkursie zajął uczeń naszej szkoły – Aleksander Janczak z klasy 4A, z czego jesteśmy ogromnie dumni. Aleksandrowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich
20 maja w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Wiedzy o gen. Józefie Wybickim i Polskich Symbolach Narodowych pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Pana Marcina Jakubowskiego. Konkurs był jednym z wydarzeń, które wpisują się w obchody Roku Józefa Wybickiego ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Józefa Wybickiego - działacza politycznego, prawnika, wielkiego patrioty i patrona naszej szkoły.
Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród wszystkich mińskich szkół podstawowych, które wystawiły po dwie trzyosobowe drużyny. Uczniowie mogli pochwalić się ogromną wiedzą o życiu i działalności Józefa Wybickiego oraz symbolach narodowych. Konkurs miał formułę interaktywnych konkurencji, dzięki czemu na bieżąco mogliśmy obserwować rywalizację drużyn. Zmagania do końca były bardzo zacięte. Dopiero ostatnia konkurencja wyłoniła zwycięzcę, którym okazała się drużyna z SP4 w składzie: Iga Roguska, Szymon Krzyżanowski i Filip Augustyniak, II miejsce zajęła drużyna z SP3 – Dawid Trynkiewicz, Aleksander Marczak oraz Anna Szylberg, III miejsce SP6 – Filip Siwiński, Zuzanna Skrzeczyńska, i Kinga Stąpór. Drużyna „Piątki” w składzie: Kacper Andrzejewski, Igor Księżopolski i Jan Wiśniewski uplasowała się na IV miejscu. W przerwach między zadaniami swoimi talentami muzycznymi pochwalili się uczniowie „Piątki”, prezentując swoje umiejętności w grze na akordeonie, pianinie, skrzypcach i gitarze. Po konkursowych zmaganiach na uczestników czekał mały poczęstunek. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników, wszyscy mogli podziwiać portrety Józefa Wybickiego wykonane przez uczniów klas młodszych i mapy podróży naszego patrona, które z kolei wykonali uczniowie klas starszych. Wręczenia nagród dokonała Pani Dyrektor Ewa Szczerba i Pani Katarzyna Łaziuk - Kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu.
Już dzisiaj zapraszamy uczniów mińskich szkół na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.
Regionalne Zawody Lekkoatletyczne w Siedlcach:
skok wzwyż
1 miejsce - Gabrysia Nalazek
2 miejsce - Lena Jurek
bieg 200 m
1 miejsce - Nadia Makowska
4 miejsce - Natalia Rowicka
6 miejsce - Ania Rozparzynska Noga
sztafeta 4 x 100 m
3 miejsce - Makowska N, Szostak E, Rowicka N, Małka H
skok w dal:
5 miejsce - Szostak Eliza
bieg 1000 m:
8 miejsce - Julia Komorzycka
Opiekun: Malgorzata Pyszel
W piątek - 13.05.2022 r. uczniowie klas 4a, 4b i 4c wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do warszawskiego Teatru Lalka na spektakl pt. „Odyseja”.
Po przybyciu do teatru, zajęliśmy miejsca i z niecierpliwością czekaliśmy na przedstawienie. Sztuka rozpoczęła się intrygującym pokazem różnych części ciała – głów, rąk i nóg wyłaniających się z ciemności. Nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać i co dalej się wydarzy. Przedstawienie opowiadało o tułaczce dzielnego i sprytnego Odyseusza, który po wojnie trojańskiej usiłuje powrócić do domu. Wraz z towarzyszami płynął on od wyspy do wsypy, gdzie spotykał różnych władców, bogów i przeżywał wiele niebezpiecznych i niezwykłych przygód. Po 20 latach tułaczki Odyseusz wrócił do swojej żony Penelopy. Całe widowisko było bardzo ciekawe. Ciągle się coś działo. Muzyka wprowadzała nas w nastrój grozy. Po spektaklu pojechaliśmy do McDonalda. Wszystkim bardzo podobał się ten punkt programu wycieczki. Po posiłku wróciliśmy do Mińska Mazowieckiego.
To był bardzo ciekawy dzień!
Powered by aSc EduPage