• Kiedy idziemy do lekarza?...- pytają zerówkowicze

   Kiedy idziemy do lekarza?...- pytają zerówkowicze

   24.11.2019 21:25

   Dnia 21 listopada 2019r. dzieci z grupy 0a  wzięły udział w spotkaniu z pielęgniarką  szkolną- p. Barbarą Wielgo w ramach realizowania bloku tematycznego „ Moje zdrowie i bezpieczeństwo.” Pani pielęgniarka przybliżyła dzieciom charakter pracy lekarzy i pielęgniarek. Dzieci zostały uświadomione o konieczności szukania pomocy u lekarza w czasie choroby. Dzieci oglądały też narzędzia lekarskie, wśród których największe zainteresowanie dzieci wzbudził stetoskop.

   Galeria zdjęć

  • Z wizytą w Portugalskiej szkole Agrupamento de Escolas Sa de Miranda w Bradze, Portugalia.

   Z wizytą w Portugalskiej szkole Agrupamento de Escolas Sa de Miranda w Bradze, Portugalia.

   23.11.2019 12:06

   W dniach 18 – 20 listopada 2019 roku odbyła się wizyta przygotowawcza /w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Ponadnarodowa mobilność uczniów" realizowanego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego pod hasłem „CLIL- bo język obcy to komunikacja i kultura".
   Naszą szkołę reprezentowały dyrektor Ewa Szczerba i nauczyciel języka angielskiego Beata Polit, szkolny koordynator projektu.
   Pomimo długich lotów w jedną i drugą stronę ze względu na przesiadki udało się w tak krótkim czasie omówić zagadnienia dotyczące zarządzania projektem, finansowania, zasady przydziału zadań oraz harmonogram poszczególnych działań wraz z ich lokalizacją.
   Ustalono m. in terminy pobytu:
   I grupa 22 - 28 marca 2020 / klasy siódme/
   II grupa 31maja - 06 czerwca 2020 /klasy ósme/
   Wszystko wskazuje na to, że program pobytu dla obydwu grup będzie super, nie podajemy szczegółów niech to będzie miła niespodzianka!

   Galeria zdjęć

  • Kreatywność naszych uczniów...

   Kreatywność naszych uczniów...

   18.11.2019 11:35
   15 listopada 2019 roku klasa VIa odwiedziła Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim. W ramach wydarzenia unikatowego, jakim jest Festiwal Piotra Skrzyneckiego, uczniowie uczestniczyli w warsztatach kabaretowych. Na dobry początek była solidna dawka historii kabaretu, a po niej przyszła pora na trening umiejętności scenicznych, przełamanie strachu i walkę z tremą. Było to wyjątkowe spotkanie z aktorką teatralną, która zainspirowała wszystkich uczniów do przedstawienia krótkich etiud. Stworzone historie były kreatywne i zabawne. Przy okazji zostało odkrytych kilka aktorskich talentów.
    
  • Spotkanie autorskie w MBP

   Spotkanie autorskie w MBP

   14.11.2019 17:25

   13 listopada 2019r. grupa uczniów z klasy VIII b wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie autorskie z pisarzem Tomaszem Sobanią. Tomasz Sobania mimo młodego wieku (ma dopiero 21 lat), wydał już trzy książki. Oprócz talentu pisarskiego ma również inne zdolności. Gość opowiedział o bieganiu na długie dystanse w celach charytatywnych (m.in. od Zakopanego do Gdyni w 18 dni!), skokach ze spadochronem, udziale w „Rejsie Niepodległości” na pokładzie „Daru Młodzieży”. Uczniowie mogli poznać nie tylko młodego i utalentowanego autora, ale także wziąć udział w warsztatach motywacji. Było to ciekawe spotkanie z niewiele od nich starszym człowiekiem mającym pasje, pokazującym, że nie da się „iść na łatwiznę”, chodzić „na skróty” i „byle jak”, bo życie jest zbyt krótkie, by być biernym i przeciętnym.

   Jak na spotkanie autorskie przystało, był czas na zakup książek, autografy i pamiątkowe selfie.

   Galeria zdjęć

    

  • Konkurs „STOLICE EUROPEJSKIE” rozstrzygnięty....

   14.11.2019 17:26

   Uczniowie klas IV – VIII w ramach edukacji językowej, geograficznej, europejskiej i plastycznej wzięli udział w szkolnym konkursie językowo-plastycznym „Stolice europejskie”.

   Celem konkursu było poznawanie krajów i miast Europy, promowanie atrakcji stolic europejskich, rozwijanie umiejętności językowych oraz doskonalenie umiejętności wyszukiwania informacji.

   Uczestnicy konkursu wykonali dowolną techniką plastyczną plakaty na temat wybranej stolicy europejskiej, z opisem miasta i jego najważniejszych atrakcji turystycznych - w języku angielskim lub niemieckim. Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych, pomysłowych i starannie wykonanych prac, które można podziwiać na korytarzu na drugim piętrze.

    

   Nagrodzone plakaty wykonali:

   Język angielski

   1. Sara Chłopik
   2. Jan Maciejewski
   3. Julia Komorzycka

    

   Język niemiecki

   1. Julia Smolińska
    
   Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!
   Galeria zdjęć
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych