• Niezapomniane doświadczenia i wspomnienia z wycieczki klas 6c i 6e...

   Niezapomniane doświadczenia i wspomnienia z wycieczki klas 6c i 6e...

   01.12.2019 13:00

   Czas poświęcony nauce nigdy nie jest stracony! A nauka poprzez zabawę to najprostszy sposób, w jaki możemy poznawać świat... W dniu 25 listopada 2019 roku klasy 6c i 6e wyruszyły na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Na miejscu czekało na nas ponad 400 interaktywnych eksponatów do przeprowadzania samodzielnych doświadczeń. Odwiedziliśmy również Planetarium "Niebo Kopernika”, gdzie przenieśliśmy się w świat gwiazd poznając układ słoneczny. Obejrzeliśmy również bardzo ciekawy film prezentujący pracę astronauty.

   Był to bardzo interesujący i pełen emocji dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

   Galeria zdjęć

  • Wspomnienia z wycieczki klasy 6a....

   Wspomnienia z wycieczki klasy 6a....

   01.12.2019 11:49
   Udział w warsztatach „Roztańczony dwór” w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie wzbudził wiele emocji wśród uczniów klasy 6a. W Villi Intrata poznali historię tańca dworskiego, a następnie zrekonstruowali go samodzielnie. Nie lada wyzwaniem było zapamiętanie poszczególnych figur, a następnie synchronizacja całej klasy. Ta niecodzienna rozrywka okazała się całkiem przyjemna. Kolejnym punktem programu wycieczki była wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich, gdzie uczniowie udali się w „Podróż przez POLIN”.
  • Spotkanie z policjantem w świetlicy

   Spotkanie z policjantem w świetlicy

   01.12.2019 11:46
   W dniu 29 listopada 2019 roku naszą świetlicę odwiedzili sierż.szt. Dominika Witek i insp. Robert Szostak, którzy opowiedzieli świetliczakom, jak bezpiecznie i mądrze korzystać z internetu, jak chronić swoje dane osobowe, a także z jakich stron z pożytkiem korzystać. Uczniowie otrzymali cenne wskazówki, które z pewnością mądrze wykorzystają w praktyce.
  • Zdrowo jem, więcej wiem!

   Zdrowo jem, więcej wiem!

   27.11.2019 21:55

   Uczniowie klasy IIc przystąpili do realizacji jesiennej edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP.

   Dzieci z wychowawczynią zgromadziły w klasie kolorowe dary natury: warzywa i owoce. Dokonały podziału owoców i warzyw na 5 grup kolorystycznych i dowiedziały się, jakie witaminy w nich występują oraz jak wpływają na nasz organizm. W dwóch zespołach rywalizowały w konkursach: dotyku „Czy wiesz, co to jest?” i smaku „Czy wiesz, co jesz?” oraz wiedzy „Jakie znasz owoce?” i „Jakie znasz warzywa?”. Po podsumowaniu punktów wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Bawiły się w odgadywanie nazw warzyw
   i owoców po ich ustnym opisie. Układały wspólnie rymowane zagadki, z których stworzyły „Klasową księgę zagadek owocowo – warzywnych” i zagłosowały na najciekawszą z nich – wygrało „JABŁKO”, drugi był „BANAN”. Uczestniczyły w zajęciach sportowych, podczas których wykonywały różne ćwiczenia, pokonywały tor przeszkód. Dzieciom udało się podołać wszystkim zadaniom i uzyskać certyfikat „Siłaczka”. Wzięły udział w konkursie plastycznym „Order Miłośnika Sportu”. Większością głosów wygrała praca Oli Lech. Wykonały kukiełki i przygotowały inscenizację do wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”.

   Zajęcia uświadomiły dzieciom, że właściwe odżywianie i aktywność fizyczna jest warunkiem zdrowia i dobrego samopoczucia.

   Galeria zdjęć

  • Światełko Nadziei dla Syrii

   Światełko Nadziei dla Syrii

   27.11.2019 21:11
   W dniach 18.11-22.11.2019 r. w klasach I-III została przeprowadzona akcja charytatywna "Światełko Nadziei dla Syrii", którą koordynowała p. Magdalena Kąca. Akcja miała na celu pomoc dzieciom z obozów w Syrii w przetrwaniu zimy. Zebraliśmy kwotę 990,11 zł, którą przekazano na konto Fundacji "Światełko Nadziei dla Syrii". 
                Dziękujemy wszystkim za okazaną dobroć i życzliwość!
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych