• „Szkoła do hymnu” – zaproszenie do udziału w akcji

   03.11.2019 08:15
   Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zapraszają szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

   11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. – W 2018 r. świętowaliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoły, przedszkola i placówki oświatowe z całego kraju, a także szkoły polskie za granicą oraz placówki polonijne w różnoraki sposób włączały się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Organizowały uroczystości, akademie, przedsięwzięcia i akcje społeczno-kulturalne – podkreślił minister edukacji.

    

   Bądźmy razem w tym dniu!

   Świętujmy wspólnie Święto Niepodległości!

   Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej
    
  • Spotkanie z policjantem

   Spotkanie z policjantem

   25.10.2019 10:09

   Dnia 17 października uczniowie klasy III b uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji celem uzyskania jak najwięcej informacji o bezpieczeństwie na drodze oraz promowania zawodu policjanta. Prowadzący spotkanie zwracali uwagę na to jak należy się zachować w drodze do i ze szkoły, jakich reguł przestrzegać, żeby być bezpiecznym na ulicy. Ponadto policjanci podkreślili, jak ważną rolę spełniają elementy odblaskowe, które każdy z uczniów powinien posiadać. Goście przekazali również cenne informacje na temat swojej niełatwej pracy – służby dla ludzi. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja niektórych elementów wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania tak ciężkiej i odpowiedzialnej pracy policjanta. Niektóre dzieci chętnie zadawały ciekawe pytania oraz dzieliły się swoimi życiowymi doświadczeniami. Spotkanie z policjantami było interesujące i pouczające. Za uważne słuchanie i aktywny udział uczniowie otrzymali elementy odblaskowe i inne drobne upominki. Wszyscy mamy nadzieję, że to spotkanie pozytywnie wpłynie na właściwe zachowania dzieci.

  • Pierwszaki Piątki ŚLUBUJĄ!

   Pierwszaki Piątki ŚLUBUJĄ!

   24.10.2019 17:38

   Dnia 22 października w piękny, ciepły, jesienny dzień, odbyła się tradycyjnie w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich Rodziców.
   Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta pan Marcin Jakubowski, przewodniczący Rady Rodziców pan Michał Purgał, prezes zarządu „Stowarzyszenia Na Piątkę” pan Dariusz Świętochowski, Dyrekcja szkoły, nauczyciele i Rodzice uczniów klas pierwszych.
   Wszystkich zebranych w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej powitała pani Dyrektor Ewa Szczerba.
   Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonali Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki, pan Marcin Jakubowski oraz Dyrektor Szkoły, pani Ewa Szczerba. Tym samym pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim.   Najmłodsi otrzymali prezenty od Burmistrza Miasta, legitymacje szkolne i słodycze od Dyrekcji szkoły.
   Po powitaniu przez drugoklasistów, pierwszaki zaprezentowały przygotowany występ artystyczny i udowodniły, że zdały egzamin na ucznia. Uroczystość uświetnił występ gimnastyczek, perfekcyjnie przygotowanych przez panią Małgorzatę Pyszel.
   Po zakończonej części oficjalnej, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

   Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w nauce!

   Galeria zdjęć

  • #UczymyRatować...

   #UczymyRatować...

   23.10.2019 16:51
   W dniu 16 października 2019 r. nasza szkoła wzięła udział we wspaniałej inicjatywie Fundacji WOŚP #UczymyRatować. Punktualnie o 12:00 rozpoczęliśmy akcję w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Nasi uczniowie wytrwale przez 30 minut prowadzili akcję ratowania życia, jak prawdziwi ratownicy medyczni.
   Koło Wolontariatu wraz z opiekunem p. Danutą Solecką, dziękuje pani pielęgniarce - Barbarze Wielgo, za profesjonalny nadzór nad przebiegiem akcji oraz Nauczycielom i Uczniom, którzy wspólnie zaangażowali się w inicjatywę.
   Zrobiliśmy wielką rzecz dla promowania nauki pierwszej pomocy!
  • Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej...

   Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej...

   17.10.2019 22:46

   We środę 16 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, w którego dwóch odsłonach uczestniczyli uczniowie oraz pracownicy szkoły. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Szczerba, która serdecznie przywitała grono pedagogiczne oraz dzieci i młodzież. Następnie przypomniała znaczenie daty dzisiejszego spotkania, to właśnie 16 października Polak – Karol Wojtyła, został papieżem. W kolejności Pani Dyrektor przywołała sukcesy pedagogiczne, jakie w ostatnim czasie osiągnęli pracownicy naszej szkoły. Po wystąpieniu Pani Dyrektor przedstawicielka Rady Rodziców – Pani Małgorzata Zawolska złożyła nauczycielom moc życzeń i na ręce Pani Dyrektor przekazała przepiękny bukiet kwiatów. Następnie głos przejęli uczniowie klasy 7 B oraz 4 B przygotowani przez Panią Iwonę Sabak. Z ust podopiecznych popłynęły piękne słowa życzeń, podziękowań, a nawet przeprosin za drobne wpadki i niedociągnięcia. Recytację uświetniły piosenki w wykonaniu chóru szkolnego pod opieką Pani Magdaleny Jakubowskiej, a na zakończenie wystąpiły gimnastyczki przygotowane przez Panią Małgorzatę Pyszel. Przepiękne dekoracje, przygotowały Panie Marzena Wocial oraz Edyta Kopeć. Atmosferę świątecznego nastroju podtrzymali wszyscy uczniowie, którzy tego dnia założyli galowe stroje.

   W podziękowaniu za piękną akademię oraz pamięć i życzenia wszyscy uczniowie otrzymali od Pani Dyrektor słodki poczęstunek.

   Pracownicy szkoły serdecznie dziękują za ciepłe słowa i serdeczne życzenia.

   Galeria zdjęć

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych