• Lekcja demokracji w Piątce....

   Lekcja demokracji w Piątce....

   30.09.2019 19:14

   W piątek 27 września 2019 r. odbyły się demokratyczne wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego naszej Piątki. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli, ucząc się zasad demokracji. Wybory SU poprzedziła kampania. Kandydaci, a było ich ośmioro, przygotowali plakaty wyborcze, promujące ich kandydaturę. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas IV -VIII naszej szkoły.

    

   Lokal wyborczy umiejscowiono w korytarzu szkolnym. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza złożona z uczniów klasy VII a. Głosowanie było tajne, każdy uczeń mógł oddać jeden głos na specjalnie wydrukowanych kartach.

    

    Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. Komisja stwierdziła, że oddano 415 głosów, w tym 62 głosy oddali nauczyciele. 8 głosów było nieważnych. Najwięcej głosów (równo 100) otrzymała Małgosia Dziugieł z VII a. Marysia Mrzygłód z VII b otrzymała 74 głosy, a jej koleżanka z klasy Lena Gawron – 64.

    

   Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz jej społeczności.

   Galeria zdjęć

  • Powiatowe Zawody w biegach przełajowych

   Powiatowe Zawody w biegach przełajowych

   28.09.2019 10:55
   24 września 2019 r.  na stadionie przy ulicy Sportowej odbyły się Powiatowe Zawody w indywidualnych  biegach przełajowych. Dziewczęta z klas 4 - 6 rywalizowały na dystansie 800 m, starsze dziewczęta i chłopcy 1000 m.
   Dziewczęta z naszej szkoły wypadły następująco:
   Rocznik 2009
   3 miejsce - Zosia Rek
   9 miejsce - Natalia Sadownik
   39 miejsce - Hania Król
   Rocznik 2008
   7 miejsce - Ania Rozparzyńska - Noga
   8 miejsce - Eliza Szostak
   9  miejsce - Sara Chłopik
   12  miejsce - Natalia Rowicka
   22 miejsce - Julia Komorzycka
   25 miejsce - Hania Malka
   26 miejsce - Amelia Smalej
   27 miejsce - Karina Śliwińska
   30 miejsce - Nadia Makowska
   39 miejsce - Marika Morelowska
   47 miejsce - Oliwia Szymborska
   Rocznik 2007 
   12 miejsce - Marysia Gorczyca
   31 miejsce - Ola Truszko
   55 miejsce - Wiktoria Szeląg
   Rocznik 2006
   7 miejsce - Marysia Rek
   Do zawodów regionalnych w Siedlcach (04.10.2019) awansowały - Marysia Rek, Ania Rozparzyńska - Noga oraz Eliza Szostak.
   Opiekunem dziewcząt jest pani Małgorzata Pyszel.
  • Akcja wolontariuszy z Piątki!

   Akcja wolontariuszy z Piątki!

   28.09.2019 10:34

   Rok szkolny dopiero co się rozpoczął, a wolontariat szkolny już działa. Naszą pracę rozpoczęliśmy od zbiórki pieniędzy dla Uli Tokarskiej chorej na chłoniaka klatki piersiowej, w ramach akcji prowadzonej przez Fundację "siepomaga". Przez tydzień kilka z nas chodziło po klasach i zbierało pieniądze dla Uli. Do akcji przyłączyło się naprawdę dużo osób, w tym najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W szkole uzbieraliśmy kwotę 876,30 zł, którą przekazaliśmy za pośrednictwem Rady Rodziców na konto fundacji.

   W dniu 13 września została przeprowadzona akcja zbiórki w sklepach sieci "Topaz". Grupa dziewcząt z sekcji wolontariatu w składzie: Natalia Siedlecka, Oliwia Drzazga, Anna Sadownik, Julia Stopa, Nikola Kleban, Oliwia Główka, Oliwia Kołodziejczyk pod opieką pani Danuty Soleckiej, wzięła udział w akcji w sklepie Topaz przy ulicy Targowej. Nasza rola polegała na tym, że pomagałyśmy klientom w pakowaniu zakupów, a przy okazji zachęcałyśmy ich do przyłączenia się do tego szczytnego celu. Zaskoczyło nas ilu ludzi jest chętnych do pomocy. Po ponad dwóch godzinach puszki stały się bardzo ciężkie. Klientów marketu poinformowałyśmy również o możliwości przelania dowolnej kwoty na konto fundacji. Po udanej zbiórce naszą rolę przejęły dziewczyny z Liceum Ekonomicznego w Mińsku Mazowieckim. Następnego dnia jedna z wolontariuszek - Oliwia Drzazga wpadła na pomysł, aby umieścić link do zbiórki na instagramie pani Izabeli Zeiske, znanej z programu "Googlebox: przed telewizorem". Pani Iza nie pozostała obojętna naszej prośbie i umieściła link na swojej relacji na Instagramie. W ciągu 24 godzin zebrana kwota wzrosła o około 100 tys. złotych.

   Jesteśmy gotowe, aby wspomagać kolejne akcje. Dziękujemy i cieszymy się, że mieliśmy możliwość wesprzeć taki szczytny cel.
   tekst: Natalia Siedlecka, wolontariuszka

   Galeria zdjęć

   Link: Wsparcie dla Uli Tokarskiej

    

  • Już po raz drugi uczestniczymy w ogólnopolskiej kampanii BohaterON…

   Już po raz drugi uczestniczymy w ogólnopolskiej kampanii BohaterON…

   25.09.2019 20:26

   BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

  • Zerówkowicze SP5 w pracowni artystycznej.

   Zerówkowicze SP5 w pracowni artystycznej.

   23.09.2019 23:24

   Dzieci z zerówek naszej szkoły złożyły   wizytę w pracowni artystycznej Pana Pawła Wąsowskiego, taty koleżanki z klasy- Jagody. Podziwiały wystawę nowoczesnych obrazów. Z wielkim zaangażowaniem słuchały historii ich powstawania. Zadawały   pytania związane z zawodem malarza. Dzieci wzięły też udział w  zajęciach plastycznych-  malowały obrazy przedstawiające kwadraty. Malowanie sprawiło im wiele radości i chociaż przez chwilę mogły poczuć się prawdziwymi artystami.

   Galeria zdjęć
    

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych