• Andrzejki w grupie 0b

   Andrzejki w grupie 0b

   03.12.2019 16:28
   "Andrzejki" to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada. Miały one dać odpowiedź - co kogo czeka w przyszłości.Tradycja wróżb przetrwała do dziś. Obecnie "Andrzejki" są wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji. 
   W ten magiczny dzień 29 listopada, dzieci z oddziału zerowego -grupa "Ob" zaklęciem "Abra, kadabra simela bam, niech wróżba przyszłość pokaże nam" rozpoczęły andrzejkowe popołudnie zabaw.
   W sali pojawiły się dekoracje: nietoperze, czarne koty i czarownica, dodając tajemniczego nastroju. Następnie dzieci wysłuchały legendy "Andrzejkowy wieczór", poznały kilka przysłów ludowych związanych z tym dniem i nadszedł czas "na czynienie" wróżb. Zarówno dziewczynki  jak i chłopcy chcieli zajrzeć w przyszłości i sprawdzić co je czeka. Do tego posłużyły: wróżby z butami, kubeczkami, "andrzejkowym sercem", z losami imion , przyszłych zawodów, butelką, pudłem spełnionych marzeń. Przerywnikiem wróżb był słodki poczęstunek i tańce.
   Czy wróżby się spełnią? - przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości. Był to dla nich, jak stwierdziły najfajniejszy dzień w Zerówce.
    
  • Sukcesy polonistyczne naszych uczennic!

   03.12.2019 15:20
   Miło nam poinformować o sukcesach polonistycznych naszych uczennic.
   Martynka Kozłowska zajęła 2. miejsce w konkursie "Czytam, bo lubię". Martynka wykazała się doskonałą znajomością twórczości Zuzanny Orlińskiej. Od pierwszego miejsca dzielił uczennicę tylko jeden punkt.
   Kolejny sukces to 1. miejsce dla Julii Janiszewskiej, która pokonała dziesiątki konkurentów w powiatowym konkursie pięknego czytania prozy Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.
   Dużo radości dostarczyła też Marysia Mrzygłód, która otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim im. Stefana Gołębiowskiego.
   Gratulujemy!
    
  • Pierwsza wycieczka Zerówkowiczów....

   02.12.2019 16:44

   Dnia 2 grudnia 2019r. oddziały zerowe naszej szkoły uczestniczyły w swojej pierwszej wycieczce. W Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego w Siedlcach dzieci obejrzały muzyczną bajkę pt. „Kryształowa Królowa Śniegu” na podstawie baśni H. Ch. Andersena. Następnie sporo wrażeń i pozytywnych emocji dostarczyła zerówkowiczom siedlecka sala zabaw „Maluch”.

   Galeria zdjęć

  • Czytanie łączy pokolenia- wspólne czytanie w świetlicy

   Czytanie łączy pokolenia- wspólne czytanie w świetlicy

   01.12.2019 13:33

   „Czytanie łączy pokolenia” to właśnie dzieje się w naszej świetlicy. Nasi uczniowie mieli możliwość wysłuchania ulubionych książek, które były czytane przez ich rodziców, dziadków i opiekunów, a także wychowawców świetlicy. Dzięki temu projektowi podróż w świat książkowych przygód „Kici Koci”, „Piaskowego wilka” i „Dziesięciu skarpetek” była jeszcze bardziej interesująca i z pewnością na długo zostanie w pamięci wszystkich uważnych słuchaczy. Dziękujemy wszystkim rodzicom, dziadkom i opiekunom za poświęcony czas, wspólne czytanie i wspaniałą przygodę.

   Galeria zdjęć

    

  • Niezapomniane doświadczenia i wspomnienia z wycieczki klas 6c i 6e...

   Niezapomniane doświadczenia i wspomnienia z wycieczki klas 6c i 6e...

   01.12.2019 13:00

   Czas poświęcony nauce nigdy nie jest stracony! A nauka poprzez zabawę to najprostszy sposób, w jaki możemy poznawać świat... W dniu 25 listopada 2019 roku klasy 6c i 6e wyruszyły na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Na miejscu czekało na nas ponad 400 interaktywnych eksponatów do przeprowadzania samodzielnych doświadczeń. Odwiedziliśmy również Planetarium "Niebo Kopernika”, gdzie przenieśliśmy się w świat gwiazd poznając układ słoneczny. Obejrzeliśmy również bardzo ciekawy film prezentujący pracę astronauty.

   Był to bardzo interesujący i pełen emocji dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

   Galeria zdjęć

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych