• Andrzejki w grupie 0b

• 03.12.2019 16:28
      • "Andrzejki" to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono 29 listopada. Miały one dać odpowiedź - co kogo czeka w przyszłości.Tradycja wróżb przetrwała do dziś. Obecnie "Andrzejki" są wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji.
        W ten magiczny dzień 29 listopada, dzieci z oddziału zerowego -grupa "Ob" zaklęciem "Abra, kadabra simela bam, niech wróżba przyszłość pokaże nam" rozpoczęły andrzejkowe popołudnie zabaw.
        W sali pojawiły się dekoracje: nietoperze, czarne koty i czarownica, dodając tajemniczego nastroju. Następnie dzieci wysłuchały legendy "Andrzejkowy wieczór", poznały kilka przysłów ludowych związanych z tym dniem i nadszedł czas "na czynienie" wróżb. Zarówno dziewczynki  jak i chłopcy chcieli zajrzeć w przyszłości i sprawdzić co je czeka. Do tego posłużyły: wróżby z butami, kubeczkami, "andrzejkowym sercem", z losami imion , przyszłych zawodów, butelką, pudłem spełnionych marzeń. Przerywnikiem wróżb był słodki poczęstunek i tańce.
        Czy wróżby się spełnią? - przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości. Był to dla nich, jak stwierdziły najfajniejszy dzień w Zerówce.