• Król Strzelców i MVP turnieju z ‘5’ na koszulce, bo z ‘PIĄTKI’!

   Król Strzelców i MVP turnieju z ‘5’ na koszulce, bo z ‘PIĄTKI’!

   12.12.2019 19:47

   Jakub Osiński (OSINA), z klasy VIII c, na co dzień uczeń naszej szkoły, gra w klubie MUKS Hutnik Warszawa – w piątym zespole w Polsce. Filmik, do którego link znajduje się poniżej, to półfinały MISTRZOSTW POLSKI, gdzie drużyna Kuby awansowała z I miejsca do finałów. Powołany do kadry Polski, co widać na zdjęciu.

   POWODZENIA w drodze do NBA!

   Obejrzyj film „OSINA - Highlights PYHH 2019” w YouTube

   Link do filmu

  • Czytanie łączy!

   Czytanie łączy!

   10.12.2019 22:47

   W listopadzie koło wolontariatu zorganizowało akcję czytania dzieciom. Na długich przerwach przychodziliśmy do zerówkowiczów, aby zabrać ich w cudowny świat książek. Nasi młodsi przyjaciele mogli poznać Kicię Kocię i jej przyjaciół – Packa, Adelkę i Julianka – i razem z nimi poznawać świat. Dzięki tej akcji zbliżyliśmy się nieco do naszych kolegów – młodych zdobywców świata! Muszę przyznać, że sami świetnie się bawiliśmy w świecie Kici Koci i przypomnieliśmy sobie co to znaczy być dzieckiem.
      Głęboko wierzymy, że czytanie książek od małego ma ogromny wpływ nam postrzeganie świata przez dzieci. Niezmiernie cieszymy się, że mogliśmy choć trochę pomóc naszym młodym przyjaciołom w zdobywaniu świata.

   Julia Janiszewska wraz z pozostałymi wolontariuszami

   Galeria zdjęć

  • Kolejny sukces naszej uczennicy!

   Kolejny sukces naszej uczennicy!

   10.12.2019 22:18
   Niedawno informowaliśmy z dumą, że Marysia Mrzygłód z klasy VII b otrzymała wyróżnienie w mazowieckim konkursie poetyckim. Dziś możemy przekazać jeszcze piękniejszą wiadomość - w IV ogólnopolskim „Turnieju na Zamku – potyczki wierszowane” dla dzieci i młodzieży w Golubiu-Dobrzyniu Marysia zajęła I miejsce!
   Gratulujemy naszej młodej poetce i życzymy dalszych sukcesów!
  • Dobro powraca...

   Dobro powraca...

   08.12.2019 19:16

   Święto ku czci świętego Mikołaja – potocznie zwane mikołajkami, było świetną okazją, by otworzyć nasze serca na bliźnich.

   Rodzice uczniów klasy 7A zorganizowali zabawę mikołajkową, podczas której wszyscy chętni mogli wziąć udział w loterii.

   W zabawie wzięło udział wielu uczniów i pracowników naszej szkoły. Kolejka do koła z upominkami ciągnęła się w nieskończoność, mimo tego nikt nie rezygnował, wszyscy cierpliwie stali w długim ogonku, chcąc zasilić skarbonkę. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na zakup wózka specjalistycznego i rehabilitację dla naszego ucznia- Bartka z klasy 7a, który cierpi na chorobę genetyczną prowadzącą do postępującego i nieodwracalnego zaniku mięśni.

   Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w dzisiejszą akcję. Pamiętajmy -  DOBRO POWRACA.

  • MIKOŁAJKOWO…

   MIKOŁAJKOWO…

   08.12.2019 17:15

   6 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w mikołajkowym koncercie zespołu Limbos. Występ zatytułowany „Fantastyczny świat muzyczny” prezentował twórczość Stanisława Moniuszki w 200. rocznicę urodzin kompozytora. Uczniowie z wielką uwaga wysłuchali fragmentów „Strasznego dworu”, „Halki”, razem z zespołem zaśpiewali najbardziej znany utwór Moniuszki – „Prząśniczkę”. Ponadto muzycy zaprezentowali utwory z repertuaru innych gwiazd muzyki, zgromadzeni wysłuchali piosenki Eugeniusza Bodo „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”, „Sobie i wam” wylansowane przez Męskie Granie Orkiestra oraz „Górą ty” Golec uOrkiestry.
   Młodzi widzowie doskonale wczuli się w klimat prezentowanych utworów, żywo reagowali na zalecenia prowadzącego wystukując i wyklaskując rytmy oraz włączając się do wspólnego śpiewania.
   Spotkanie było świetną rozrywką oraz wspaniałą lekcją muzyki.

   Galeria zdjęć

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych