• Sukces naszych uczniów w Turnieju Wiedzy o Mikołaju Koperniku i o Astronomii....

   Sukces naszych uczniów w Turnieju Wiedzy o Mikołaju Koperniku i o Astronomii....

   28.02.2020 10:44

   We wtorek, 25 lutego 2020r. odbył się XVI Turniej Wiedzy o Mikołaju Koperniku i o Astronomii. Miło nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie Maria Gorczyca, Jakub Osiński i Jakub Nowak zajęła trzecie miejsce.

   Zmaganiom wiedzowym towarzyszył finał konkursu literackiego. Serdeczne gratulacje kierujemy do Leny Gawron, która w tym konkursie zajęła I miejsce.

   Galeria zdjęć

  • Bezpieczne ferie

   Bezpieczne ferie

   10.02.2020 13:57

   6 lutego klasy młodsze uczestniczyły w apelu „Bezpieczne ferie”, który przygotowany został przez uczniów klasy III c pod opieką pani Marzanny Wocial. Miał on na celu zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu podczas wypoczynku zimowego, z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Scenki, przeplatane piosenkami, uświadomiły uczniom, że nadszedł już wytęskniony czas relaksu po kilkumiesięcznej wytężonej pracy. Komunikaty płynące od wykonawców, ostrzegały przed konsekwencjami nierozważnych zachowań. Przypomniały o ważnych zasadach dotyczących zabaw zimowych w różnych miejscach, o kodeksie poruszania się po drogach, oraz dotyczyły kontaktu z obcymi osobami. Część artystyczna wzbogacona została zimowym pokazem mody i prezentacją multimedialną.

   Klasy starsze natomiast, w obecności szkolnego pedagoga i psychologa, gościły przedstawicielkę Komendy Policji Powiatowej i przedstawicielkę Straży Miejskiej w Mińsku Mazowieckim, które przeprowadziły pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa młodzieży w czasie ferii. Głównym tematem prelekcji była „Profilaktyka uzależnień”. Szczególną uwagę zwróciły na szkodliwość e-papierosów, dopalaczy i substancji psychoaktywnych.

   Zbiorowa edukacja dotycząca bezpieczeństwa pokazała naszym uczniom drogę do spokojnego, radosnego wypoczynku.

   Galeria zdjęć

  • Koncert kolęd i pastorałek w Piątce

   Koncert kolęd i pastorałek w Piątce

   10.02.2020 13:33
   20 stycznia późnym popołudniem w naszej szkole odbył się koncert kolęd i pastorałek pod kierownictwem Magdaleny Jakubowskiej. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności w zakresie śpiewu solowego, chóralnego (wielogłosowo) gry na instrumentach muzycznych takich jak flety proste, dzwonki chromatyczne, gitara, skrzypce, keyboard, pianino... zaproszeni rodzice dziadkowie nauczyciele przy świecach oraz słodkim poczęstunku mieli czas na chwilę zadumy, wzruszeń, śmiechu i radości, a to dzięki bardzo zróżnicowanemu i bogatemu repertuarowi koncertu. Wszystkim dziękujemy za udział w tym koncercie.
  • Ferie w mieście...

   Ferie w mieście...

   03.02.2020 19:22

   Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mińsku Mazowieckim informuje, że na terenie naszego miasta, w okresie ferii zimowych uczniowie będą mogli skorzystać z ciekawej, bezpłatnej oferty wypoczynku w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Józefa Piłsudskiego 1A.


   Zajęcia będą organizowane w okresie od 10 do 21 lutego 2020 roku
   pod hasłem
   Zielone ferie w Bibliotece
   adresowane są do dzieci  w wieku od 6 do 17 lat.


   Pełna oferta zajęć zamieszczona została na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej (www.mbpmm.pl) oraz na stronie Miasta Mińsk Mazowiecki (www.minsk-maz.pl).

  • Dwie książki: nowa i zniszczona - pierwsza lekcja biblioteczna zerówkowiczów

   Dwie książki: nowa i zniszczona - pierwsza lekcja biblioteczna zerówkowiczów

   30.01.2020 19:43
   Dnia 30 stycznia 2020 roku zerówkowicze naszej szkoły brali udział w swojej pierwszej lekcji bibliotecznej. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki szkolnej oraz czytelni. Podczas zajęć porównywały wygląd nowych oraz zniszczonych książek. Każde dziecko otrzymało zakładkę do książki, która z pewnością zachęci je  do korzystania z biblioteki szkolnej od klasy pierwszej.
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych