• 10.02.2020 13:57
      • 6 lutego klasy młodsze uczestniczyły w apelu „Bezpieczne ferie”, który przygotowany został przez uczniów klasy III c pod opieką pani Marzanny Wocial. Miał on na celu zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu podczas wypoczynku zimowego, z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Scenki, przeplatane piosenkami, uświadomiły uczniom, że nadszedł już wytęskniony czas relaksu po kilkumiesięcznej wytężonej pracy. Komunikaty płynące od wykonawców, ostrzegały przed konsekwencjami nierozważnych zachowań. Przypomniały o ważnych zasadach dotyczących zabaw zimowych w różnych miejscach, o kodeksie poruszania się po drogach, oraz dotyczyły kontaktu z obcymi osobami. Część artystyczna wzbogacona została zimowym pokazem mody i prezentacją multimedialną.

Klasy starsze natomiast, w obecności szkolnego pedagoga i psychologa, gościły przedstawicielkę Komendy Policji Powiatowej i przedstawicielkę Straży Miejskiej w Mińsku Mazowieckim, które przeprowadziły pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa młodzieży w czasie ferii. Głównym tematem prelekcji była „Profilaktyka uzależnień”. Szczególną uwagę zwróciły na szkodliwość e-papierosów, dopalaczy i substancji psychoaktywnych.

Zbiorowa edukacja dotycząca bezpieczeństwa pokazała naszym uczniom drogę do spokojnego, radosnego wypoczynku.